Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Отново проблеми с Хъни

Отново проблеми с Хъни

Мнениеот Stefan Caromov » Сря Яну 01, 2014 2:22 pm

Тия дни по празниците, Хъни стана много, ама наистина много мудна. Не ходи, не тича, само лежи на една страна и от време на време обиколи клетката. Тази сутрин беше легнала в къщичката на една страна и, нито искаше вода, нито искаше храна. Снощи (Нова Година), излезе за малко от клетката, при следващия си опит да влезе обратно, залитна и падна първия път. Наблюдаваме вкъщи това от около 3 дни, но не беше така изявено и си обяснявахме мудността и внимателното придвижване с бременност. Тази сутрин е напарво като умряла, стои в едната къщичка на клетката легнала на една страна и не мърда. Не пи вода - приятелката ми и подаде поилката, не иска и храна. Храни се предимно с Екстравитал. Сериозно сме притеснени за здравето на Хъни. Направи ни впечатление, че Чинчи- мъжкия, постоянно я обикаля и стои пред къщичката, в която е тя. Обаче, той е жизнен, скача, хапе, тича... Сега приятелката ми ще я води в зоопарка в 16:00 при някакъв ветеринар. Дано се оправи животинчето, че ако и се случи и на нея нещо ще е много тежко.
Нямам обяснение, от какво може да е това.... Температурата в стаята е винаги 22 градуса, клетката е огромна, място има, грижим се еднакво добре и за двете чинчили...След прегледа, ще пиша какво е казал доктора.
Когато Хенри Форд видел по улиците да минава Алфа Ромео, свалял шапката си от удивление и уважение
Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed Distinctive
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Re: Отново проблеми с Хъни

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 01, 2014 2:57 pm

Стискаме лапи да се оправи [mood_feelings_hurt.gif] необяснимите причини за влошаването на дадено животно ги търсете в бактерии и вируси. Само те могат за часове да влошат животното.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Stefan Caromov » Сря Яну 01, 2014 3:04 pm

Току що приятелката ми се обади. Хъни е бременна, но има опасност, както за нея, така и за плода. Казала е, че не се е хранила около 3 до 4 дни. Сложили са и някаква тръбичка в устата - предполагам глюкоза, или еквивалента на физиологичен разтвор, докторката е казала, че ще напарви всичко възможно поне Хъни да спаси, но не било сигурно. Стискам палци и чакам информация от приятелката си. Дано, дано....
Хъни и толкова добро създание, колкото оня е проклет, хапещ, тичащ и не даващ да го галят, толкова тя е пълната противоположност.... Постоянно се вре в мен . Като има новини ще пиша
Когато Хенри Форд видел по улиците да минава Алфа Ромео, свалял шапката си от удивление и уважение
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Сря Яну 01, 2014 5:15 pm

Хъни..... почина преди 10 минути в клиниката. Както се е установило в последствие, е задържала храна в червата и те са се задръстили с несмляна храна и от там е станало някакво възпаление. Др.Георгиева се е казвал лекуващия лекар, при началния преглед е помислила, че въпросното възпаление е плод, но не е могла нищо да направи за момента. Приятелката ми е в криза и нито е слушала, нито е виждала каквото и да било, затова , това е единствената информация, която успях да разбера. Каза ми, че лекарката е установила и някакъв бронхит, но Хъни никога не е кашляла.
Ще я кремират в клиниката. Мир на прахта и..
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 01, 2014 5:23 pm

Дано приятелката ти се оправи [mood_feelings_hurt.gif] :ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Stefan Caromov » Сря Яну 01, 2014 5:32 pm

Сега трябва да сме много внимателни с Чинчи. Не бяха много време заедно, пък и той е вече почти 6 годишен, но съм чувал, че е възможно щом половинката му почине, скоро и той да почине. Лекарката е казала, в никакъв случай да не взимаме поне 2 месеца друга чинчила, защото 99 процента са щели да се бият за територия. Също така е казала - сега приятелката ми ходи да вземе клетката - мобилната, че не е имало как да разберем състоянието и. Снощи ми стоеше в скута и акитата и бяха съвсем нормални. . . . .
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот meri » Сря Яну 01, 2014 5:49 pm

Много жалко, съжалявам за загубата ви. [mood_feelings_hurt.gif] Възможно е за жалост всичко да е протичало скрито и когато се е проявило вече да не е можело да се направи нищо. Съжалявам много. [mood_feelings_hurt.gif]
Ще се бият със сигурност, а ако много тъгува, попитай хората, които отглеждат чинчили за съвет. Много, много жалко....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот tigarcheto_ev4eto » Чет Яну 16, 2014 5:48 pm

Много жалко за добричкото мъниче [mood_feelings_hurt.gif]
Какво става с Чинчи, всичко по-нормално ли е сега?
Нека спрем това безобразие! --> http://vimeo.com/10152570 ) Попълни, бъди съпричастен--> http://www.ptroa.co.il/petition/
Аватар
tigarcheto_ev4eto
Животинче с въпрос

Назад към Чинчила