Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Въпрос отностно тропането на заека в клетката

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Въпрос отностно тропането на заека в клетката

Мнениеот gabi7o0o » Чет Апр 24, 2014 8:08 pm

Здравейте, от скоро се регистрирах във форума и се извинявам предварително ако има такава или подобна тема.

Интересувам се какво мога да сложа в клетката на заека за да намаля малко шума когато скача в клетката, тъй като триците, с които покривам равномерно цялото дъно на клетката след броени минути отиват в двата края на клетката, защото ни пречат по незнайно каква причина icon_dontknow.
Двуумя се между одеалце и гумена постелка от типа на изтривалка само, че не с толкова грубо покритие. Притеснявам, се дали няма да наръфа одеалцето, а и дали няма да го напои с пишкането си smilie8 ... Другото, което ме притеснява за гумената постелка е дали няма да я оръфа и нея и да му стане нещо, но знам че искам непременно да сложа нещо в клетката тъй като преди не ми пречеше толкова, но когато се преместихме при приятеля ми и той се настани в стаята до нас нощно време става неукротим, а когато се разгонии...., но иначе през деня се излежаваме мързелуваме като го пусна да се разхожда за да може да се измори и да спи през ноща той решава, че ще намери някое хладно местенце на паркета да си почине или ще скочи на спалнията и ще се въргаля по нея.
Ако може да ме посъветвате ще съм ви много благодарна.. :ah:
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Re: Въпрос отностно тропането на заека в клетката

Мнениеот Bamo » Чет Апр 24, 2014 10:53 pm

Зайците са активни по здрач и по зори - с цел да не се забелязват лесно от хищници. През деня си спят или си стоят кротко пак по тази причина. Поведението, което наблюдаваш е нормално за едно затворено диво същество (и да диво, защото то си е такова и носи гените и инстинктите на такова). Има ли възможност да му оградиш някакво свободно пространство на пода? Ако да - постеляш мушама, слагаш му една тоалетна в единя ъгъл, ще се научи да я ползва, а на останалото място постеляш хавлиена кърпа с минимално стърчащи влакна, защото ще я загризе.

Гумената постелка, ако не я ръфа и гълта, ако я измиеш добре, и ако не продължава след това да смърди на гума - може да бъде вариант. Отгоре сложи НЕароматизирани стърготини.
Bamo

Мнениеот gabi7o0o » Пет Апр 25, 2014 4:57 am

Възможност да му оградя пространство нямам тъй като стаята в която е е прекалено малко, но през деня когато съм в нас го пускам да щъка в двете стаи, извеждам го в двора за да може максимално да му задоволя нуждата да тича и скача, но явно не му е достатъчно. Ще пробвам с постелката както ти казваш пък ще го наблюдавам.
Благодаря :)
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Апр 25, 2014 8:56 am

Това с извеждането на двора изобщо не е разумна идея. Постилането на мушама или друго, също, повърхността става хлъзгава и значи опасна за лапите. Гумата е строго забранена. Мъжките не се разгонават. :ab: Може да се кастрира при желание.
Предполагам знаеш, че ако заека няма ваксина, не излиза....опасно е, дори и в двора.И изобщо там може да стане жертва на какво ли не....дори за което и не предполагаш.
Да не говорим, че може да се мушне някъде или да избяга....иди го хвани след това...
След като го пускаш на разходка, значи има достатъчно движение. Друг вариант е да му вземеш другарче, но пък не се знае дали ще се разбират.
Зайците гризат всичко. Изключително важно е постелката да бъде мека, защото повърхности като твърдата постелка,твърди килими,каменен под или решетъчния под в клетката са неблагоприятни за нежните лапи на заека.Може да се получи заболяването пододерматит. Особено внимание трябва да се обърне на това,настилката да бъде мека и добре да попива влагата.Постелете слой слама върху настилката.
Ако предпочитате различните пелети или гранули,е необходимо да насипете меки стърготини и да поставите слой слама.Без мека настилка пелетите и гранулите са твърди за заешките лапи.
Има ли си достатъчно играчки и занимавка, клони за гризане.

Раздел гризачи viewforum.php?f=277, има много информация. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Милето » Пет Апр 25, 2014 11:35 am

На зайците разходките никога не са им достатъчни. Знаят много добре, че са затворени и си искат навънка, гризат решетките.... :ag:

Защо просто не го слагате нощно време в друга стая, няма ли възможност? Няма да се укроти нощем, тогава е активен, няма как да му смениш заешкия часовник на човешки, а разните постелки могат само да направят беля.
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот gabi7o0o » Пет Апр 25, 2014 12:10 pm

Заека и през деня и през ноща е в друга стая, друг е въпроса, че през ноща като утихне къщата просто и най-малкото му тропване се чува.

Отностно разходката в двора не представлява абселютно никаква опастност тъй като заека ми има поне една положителна характеристика в държанието си и тя, е че не смее да се отделечава от мен и в момента, в който тръгна на някъде той е като кученце по мене.

Ваксина няма и няма и да му го причиня това нещо НИКОГА, изчела съм достатъчно форуми, в които хората се оплакват как след поставянето на първата ваксина на зайчетата им те се разболяват или по лошо умират. За тази годна и половина заека ми си е изцяло здрав и не смятам нито сега нито в бъдеще да му слагам разни ваксини. :ab:

А и отностно гумираната постелка, за която става на въпрос може и да съм забравила да пропусна, но тя не е твърда и грапава и мисля че на зайо ще му е приятно да си лежи там.
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Мнениеот Bamo » Пет Апр 25, 2014 12:20 pm

gabi7o0o написа:Отностно разходката в двора не представлява абселютно никаква опастност тъй като заека ми има поне една положителна характеристика в държанието си и тя, е че не смее да се отделечава от мен и в момента, в който тръгна на някъде той е като кученце по мене.

Ваксина няма и няма и да му го причиня това нещо НИКОГА, изчела съм достатъчно форуми, в които хората се оплакват как след поставянето на първата ваксина на зайчетата им те се разболяват или по лошо умират. За тази годна и половина заека ми си е изцяло здрав и не смятам нито сега нито в бъдеще да му слагам разни ваксини. :ab:

А и отностно гумираната постелка, за която става на въпрос може и да съм забравила да пропусна, но тя не е твърда и грапава и мисля че на зайо ще му е приятно да си лежи там.

Лично одобрявам и поздравявам за мъдрите решения!

Това, че го пускаш и на двор - просто е мечта на всеки домашен заек. Другите могат само да завиждат. По-добре 1 ден свободен навън, отколкото цял живот затворен в клетка. Все пак прочети и виж какво може допълнително да се има предвид за сигурността, когато е навън.

Нашия заек също не е търпял ваксини (вече е на 8г.), но на много места се пропагандира за тях. Една от сигурните причините е, че се лапат много пари от тях. Дали има полза от ваксините за мен е спорен въпрос и не съм компетентен да го твърдя. Обаче, човек ако цял живот е чел и слушал, че трябва да се ваксинира - не очаквай да чуеш друго от него. Някои от мненията, които четеш са оформени под влиянието на подобни случайни изказвания и твърдения. Може и да има резон във ваксините, но е хубаво, че проявяваш собствено разсъждение по въпроса и за това ти се възхищавам. :ay:
Bamo

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 25, 2014 1:22 pm

@Bamo :ab:

Ваксините са били винаги нож с две остриета. Въпроса е само един и отговора е само един. Всичко се крие в думите МАТЕМАТИКА.

1 Задача: Колко животни умират без да са ваксинирани.
2 Задача: Колко животни умират с ваксина.

Животни = Хора - може да ги заместите.

То и кучето ни не е ваксинирано, но не защото съм последовател на някакво течение...

Нищо не е чиста монета в света на ваксините :az:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Bamo » Пет Апр 25, 2014 2:00 pm

zoomaniak написа:Всичко се крие в думите МАТЕМАТИКА.

В частност СТАТИСТИКА? Ако някой има неманипулиран източник да го покаже, защото както казах - от ваксини се изкарват много пари. Другият вариант е, който вече показахме - всеки да говори от собствен опит. Нещо което съм виждал да насърчаваш във форума, което е положително. :az:
Bamo

Мнениеот Милето » Пет Апр 25, 2014 2:15 pm

Да дам и аз моите 5 стотинки - ние слагаме ваксина, това е нашето решение. Не искам да рискувам с болести, които Топси може да прихване, когато цяло лято е на вилата. По двора нощем се разхождат съсели, котки, катерици, какви ли не неваксинирани диви животинки. А ние през деня го оставяме да се разхожда в едно оградено пространство, яде си спокойно тревица, коренчета. Та така на мен лично ми е по-спокойно.

Иначе не виждам нищо лошо зайко да се разхожда в двор, стига да е обезопасено и да няма къде да изчезне безследно в момент на уплаха.
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот gabi7o0o » Пет Апр 25, 2014 2:17 pm

zoomaniak написа:@Bamo :ab:

Ваксините са били винаги нож с две остриета. Въпроса е само един и отговора е само един. Всичко се крие в думите МАТЕМАТИКА.

Животни = Хора - може да ги заместите.

То и кучето ни не е ваксинирано, но не защото съм последовател на някакво течение...

Нищо не е чиста монета в света на ваксините :az:

Не искам възгледите ми да се разбират погршно, както всички собственици на такива пухчовци и аз си обичам зайчето, но за какво ми е тази ваксина излишно е да го правя като по този начин само ще го измъча и не е гаранция, че ще оцелее. Това е лично мое мнение и нямам нищо против ваксинираните зайовци. :ab:
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Апр 25, 2014 2:57 pm

Никой ветеринар не е забогатял от ваксините на животните. Освен това смъртоносно опасните заболявания като мискоматоза и вирусна хеморагична болест, пастьорелоза, кокцидиоза, особено чернодробната, са изключително опасни, и не само те. Лечение няма. От лостериоза и паратиф боледуват не само зайците, но се заразяват и хората... това е статистиката и истината, а не пропагандата.
Освен това ваксината е напълно безопасна за заека. Не съм чула или видяла някой да се оплаква, че заека е пострадал след ваксинирането си. Именно за това правилното изпълнение, поставянето на ваксина на здрав заек, гарантира, че няма да има проблем. Медицината вече не е в 15 век, имайте го предвид. :ab:
Източниците на заразяване са по време на разходка, където не знам как бихте го ппредпазили, от насекоми, други домашни животни, вие може да пренесете заразата с дрехите си, обувките.....да не смятате, че е невъзможно. Който си обича животното, го предпазва.

Това, че заека излиза на двора не гарантира в никакъв случай неговата безопасност.
Освен това ваксинирането не е мъчение за заека или за което и да било животно. Ваксинирането само предпазва от тежки заболявания, нека не забравяме, че много зайчета умират в млада възраст, защото са се заразили в зоомагазина, такива случаи има много.Аз лично не пропагандирам ваксината, а говоря от личен опит, макар че отглеждам други животни, не заек, съм се убедила в нейната полза, с което не съм направила по-багат вет. си лекар.
Такива твърдения са смешни....

Никаква пропаганда, а от личен опит казвам....Недейте да смятате, че вас ще ви подмине, или че щом толкова години всичко е наред, така и ще бъде....понякога бедата се случва бързо.Ваксината е предпазна мярка, нищо друго. Няма как да се опази едно животно от такива заболявания.

Отговор на 1 въпрос- много повече от 2 въпрос.

Нали гледате телевизия, задайте си следния въпрос: защо ваксинират някои диви животни? А домашните не са предпазени от заболявания, какво като се отглеждат в домовете ви. Пренасянето на заразата става по много начини, които не можем да предовратим.

Заек болен от мискоматоза
Изображение
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 25, 2014 3:21 pm

@meri - Всички забогатяват от ваксините и ваксинирането по веригата :ab: - просто никой не ти е казал колко животни ваксинира годишно и съответно цената на ваксината по ценова листа.

Но истината е някъде там :ax:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пет Апр 25, 2014 3:34 pm

Всички знаем, че ваксината има надценка, което не значи богати доктори.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот gabi7o0o » Пет Апр 25, 2014 6:20 pm

Явно темата отива в съсвем друга насока, а именно, че се стискам за 10-15лв. за да ваксинирам заека си, но реалността е съвсем друга не ваксинирам заека си поради единствената причина, че ваксинирането означава вкарване на заразата в организма на заека и това той сам да се пребори с нея и за вас това ако е страхотно преживяване на домашния ви любимец то за мен не е, ако може да спре да се коментира по този въпрос с ваксини и тн. и темата да се кара по същество.
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 25, 2014 7:37 pm

Габи :-) не сме искали да те натъжаваме. Ако искаш ще разделим темата ти. Просто общуваме в нея по теми, които ни вълнуват всички и то сериозно.

Моето включване не е нещо лично. Извинявам се ако има нещо.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gabi7o0o » Пет Апр 25, 2014 9:32 pm

zoomaniak написа:Габи :-) не сме искали да те натъжаваме. Ако искаш ще разделим темата ти. Просто общуваме в нея по теми, които ни вълнуват всички и то сериозно.

Моето включване не е нещо лично. Извинявам се ако има нещо.

Спокойно, нищо кой знае какво не е станало, всъщност искам да се похваля, че днес преобзаведох малко апартамента на зайо :ah: :ag: .
Купих му нова купичка, но не от тези тънките ами с малко по-дебели страни, всъщност е за кучета, но ми се стори доста подходяща за моето диваче което обожава да си разхожда купичката из клетката, в момента само и се ядосва и не може да я вдигне със зъбките. На пода на клетката сложих една кърпа която до момента още не е зачегъртал, отстрани му сложих подложка от саксия и я напълних с гранули и талаш, но това ще е временно докато му взема някаква тоалетна, защото подложката е на път да му стане следващата жертва.
Също реших да пробвам някаква храна, но не от насипните които взимам всеки път ами някаква пакетирана, мернах и някакви лакомства на витакрафт като малки бонбонки с мед и мляко за зайчета, та и това взех и междувременно две играчки, а и ясла за сено, защото много го тъпкаше и не ядеше. Таа мисля, че промените му харесват още изучава кое как да обръща и ръфа ама ще свикне.
Ето и малко снимчици:

Изображение
Изображение

Изображение
Изображение

Това е храната която купих днес и му се услади:
Изображение
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 26, 2014 7:26 am

Отглеждането на кърпа ми е любим метод... сложиш и морски пясък и пращате Зайчо на море :ajatki:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Bamo » Съб Апр 26, 2014 7:49 am

gabi7o0o написа:Изображение

Много малка клетчица :/
А тази храна сигурно е най-НЕподходящата за заек. Изхвърли я. Видиш ли семена, сушени плодове, зърна, пресован сух грах - това не е храната за заека. Трудно ще се обработва от организъма му, концентрирана е на захари - той затова я обича - както ти шоколада. Ама полезено ли е всеки ден да се яде като основна храна? НЕ. Ще дебелее, не че ще умре, но просто я изхвърли. Прочети това, за което ти писах. Аз бих ти препоръчал тази храна. На мен вет. специалист по гризачите ми я препоръча. Аз ходя на консултации без заека :ag:

zoomaniak написа:Отглеждането на кърпа ми е любим метод... сложиш и морски пясък и пращате Зайчо на море :ajatki:

Недей, че някое дете ще се върже, а пясък НЕ трябва да има при заека.
Bamo

Мнениеот meri » Съб Апр 26, 2014 8:14 am

Внимавай много с тази кърпа, да не почне да я дъвче, ако го прави, махай я(още преди да е ходил на море). :ag:
Уважавам мнението ти за ваксината и за това как си гледаш животното, личи си че е щастлив и добре гледан. И въпреки всичко ще те помоля, ако искаш да поговориш с ветеринаря си по този въпрос. И изключи мнения като това, че ще го направиш богат него или индустрията, която произвежда ваксините. Лекаря ще ти препоръча ваксина, не за да я пласира, а за да се предпази заека от заболявания.Това им е работата на лекарите.. :ab:
Така не мога да преценя добре дали клетката е малка, но е опасно заека да се отглежда в малка клетка, трябва да има място за движение. Правилното хранене е залог за здраве.
И много внимавай със сладките неща. Ако имаш желание почети във форума раздел гризачи, мисля че има какво да научиш.
Зайчето е прекрасно, много красиво и сладичко. :sunny:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Милето » Съб Апр 26, 2014 2:03 pm

Няма да е дълъг престоят на тази кърпа в клетката. Сега, като почне да пишка върху нея, ще почне от пранееееее. :ajaweki:
Тоалетната му е за спешна смяна, тази купичка за "Бог да прости" няма да му стигне доникъде. Може и въобще да не я ползва по предназначение.

За храните акъл няма да давам, само казвам ние как сме - по малко от Верселе Лага. Останалото е сено, глухарче, копър, магданоз, моркови, салата, зеле, по малко ябълка, мащерка, клони и листа от ябълка, лешник. Като идем на вилата берем и други полски растения.

Не му давам НИКАКВИ лакомства, съдържат само боклуци и вредни неща.

Мислех си дали не може под клетката да се сложи някакво старо одеало, сгънато няколко пъти. Може би така ще тропа по-малко???
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот gabi7o0o » Съб Апр 26, 2014 7:16 pm

Милето написа:Няма да е дълъг престоят на тази кърпа в клетката. Сега, като почне да пишка върху нея, ще почне от пранееееее. :ajaweki:
Тоалетната му е за спешна смяна, тази купичка за "Бог да прости" няма да му стигне доникъде. Може и въобще да не я ползва по предназначение.

За храните акъл няма да давам, само казвам ние как сме - по малко от Верселе Лага. Останалото е сено, листа и цветове на жълтурче, копър, магданоз, моркови, салата, зеле, по малко ябълка, мащерка, клони и листа от ябълка, лешник. Като идем на вилата берем и други полски растения.

Не му давам НИКАКВИ лакомства, съдържат само боклуци и вредни неща.

Мислех си дали не може под клетката да се сложи някакво старо одеало, сгънато няколко пъти. Може би така ще тропа по-малко???

Престоя на кърпата приключи :ag: не защото я яде, ами защото я насъбира в единия ъгъл, но днес от магазина по левче му купих една постелка (не е гумена) долната и страна е грапава и трудно се пързаля по клетката.
Отностно кърпата за целия ден и цялата нощ не я е опишкал тъй като си ходи в единия ъгъл независимо какво ще прави, а храната която виждаш не е никак малко тъй като му давам по 3 пъти на ден и компенсирам с доста сено и клонки също и магданоз. Мисля, че дажбата му си е достатъчна, но благодаря за мнението.
Отностно клетката всички казахте, че е малка, но това беше най-голямата в магазина, днес като обикалях междувременно разглеждах и други, но не мога да си позволя да дам 100-200..лв. за прекалено голяма клетка, за това гледам през повечето време докато съм във вкъщи клетката му да е отворена и ако иска да си щъка.
За одеалце под клетката съм се погрижила сложила съм едно дебело парче китеник, но ефекта беше малък.
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Мнениеот gabi7o0o » Нед Апр 27, 2014 1:38 pm

meri написа:Това с извеждането на двора изобщо не е разумна идея. Постилането на мушама или друго, също, повърхността става хлъзгава и значи опасна за лапите. Гумата е строго забранена. Мъжките не се разгонават. :ab: Може да се кастрира при желание.
Предполагам знаеш, че ако заека няма ваксина, не излиза....опасно е, дори и в двора.И изобщо там може да стане жертва на какво ли не....дори за което и не предполагаш.
Да не говорим, че може да се мушне някъде или да избяга....иди го хвани след това...
След като го пускаш на разходка, значи има достатъчно движение. Друг вариант е да му вземеш другарче, но пък не се знае дали ще се разбират.
Зайците гризат всичко. Изключително важно е постелката да бъде мека, защото повърхности като твърдата постелка,твърди килими,каменен под или решетъчния под в клетката са неблагоприятни за нежните лапи на заека.Може да се получи заболяването пододерматит. Особено внимание трябва да се обърне на това,настилката да бъде мека и добре да попива влагата.Постелете слой слама върху настилката.
Ако предпочитате различните пелети или гранули,е необходимо да насипете меки стърготини и да поставите слой слама.Без мека настилка пелетите и гранулите са твърди за заешките лапи.
Има ли си достатъчно играчки и занимавка, клони за гризане.

Раздел гризачи viewforum.php?f=277, има много информация. :ab:

Мери виждам, че и ти не си много запозната с разгонването на зайците, тъй като това което си казала, че мъжките не се разгонват е абселютна глупост. Явно хората като имат един заек независимо какъв пол е той си мислят, че знаят всичко и за противоположният пол.
Прочети ето тази тема http://jivotinkiteydoma.wordpress.com/2013/06/27/razgonvane-dekorativen-zaek/ , за да не ставаш за смях по другите форуми като кажеш нещо подобно :ay:
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 27, 2014 2:03 pm

Разгонването е процес, който кара организъма да е полово активен - тоест дава му възможност да ЗАБРЕМЕНЕЕ.

Разгонването като процес и като термин касае само женски животни / организми.

Разгонването като процес не засяга мъжките животни. Защото тяхната работа е да оплождат РАЗГОНЕНИТЕ женски и нищо повече от това. Те са винаги ПОЛОВО АКТИВНИ.

От там идва фразата: МЪЖКИТЕ ИНДИВИТИ НЕ СЕ РАЗГОНВАТ ЗАЩОТО ТЕ СА ПОЛОВО АКТИВНИ 24/7/365 - постоянно.

Не виждам защо не разбирате разликите в терминологията - и да се смеете на Мери и да не се смеете - ПАК тази разлика остава и я е имало винаги в учебника Ви по Биология.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Апр 27, 2014 2:19 pm

Да, мъжките не се разгонват, а стават полово зрели, т.е. готови за полов акт, което не означава разгоненост.
Женските ...така наречената разгоненост се нарича еструс.
Смей се , не ми пречиш...и нямам заек...
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот gabi7o0o » Нед Апр 27, 2014 2:22 pm

Разгонването като термин може да го определяте само за женските зайци, но това означава ли, че няма промяна и в отношението на мъжкия заек. Извинявайте, но ако зайчето ви е женско то тогава не говорете за това дали мъжкия се разгонва или не. Да може да използвам тази фраза, може и да използвам друга, но за мен разгонване означава едно и също "настъпване на полова зрялост" или както там искате да го наречете. Не вярвам да има толкова ограничен човек, който да си мисли, че само женския пол може да престъпи в полова зрялост и ако е така нека си зададе въпроса "мъжкия за какво служи?", ако неможе да достигне полова зрялост.
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Нед Апр 27, 2014 3:45 pm

Прочети малко преди да пишеш и да казваш кой става за смях по форумите... Разгонването и достигането на полова зрялост са различни неща.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот gabi7o0o » Нед Апр 27, 2014 4:07 pm

Няма да споря с хора, които не знаят поведението на мъжки заек в точно определения случай. Не виждам къде и какво мога да прочета, явно тук разгонването го мислите за случая, в който зайката е бременна.
Ако вашето мнение, че само женските се разгонват е вярно и го твърдите то тогава заека ми е сбъркан.

По същият начин по-който спорите, че само женските се разгонват твърдите и за ваксините и за изкарването на двора, но може би малко от вас знаят, че заека не може да си набави витамин D като стои в клетката и яде гранули или може би мислите, че като го водите на ветеринар да му се бият ваксини може да предотвратите костните изкривяваня при липса на витамин D, ако е така значи и Вие имате какво да прочетете.
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 27, 2014 5:53 pm

Габи полезното на Темите е обмяната на опит. Тази обмяна се усвоява - чете от всички, които попадат на темите през Интернет. 90% от хората със знания в Българският интернет, които имат знания не ги раздават на никого. Правят следното:

1 - Аз съм умен и искам пари
2 - Аз имам диплома и искам пари
3 - Аз имам знания и искам да ми се кланяте
4 - Аз знам езици и съм прочел 1 000 статии и знам всичко

А единствената цел е всички вие да оставите знанията си в Интернет. Да оставите споделеният опит / критика / спорове. Защото не са важни тези във форума, важни са тези извън форума. Тези, които търсят информация...

Пример давам: Фронтлайн

Така вашите думи достигат до милиони незнаещи хора - чрез Интернет - гордейте се с това, не със знанията си. Знания, които оставите да умират - са мъртви знания.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Нед Апр 27, 2014 6:37 pm

Продължавам да твърдя, че грешиш и не знаеш какво точно е "разгонване". Ето ти инфо от Wikipedia.

Полов цикъл (нарича се и естрален цикъл) е нервно-хуморален верижен рефлекторен комплекс от морфологични и физиологични изменения в половите органи и целия организъм при женските бозайници. Проявява се с периодична изява на признаци, характеризиращи измененията в половата система и половото поведение на женските животни, позволяващо заплождането им и е в резултат на функционални изменения, които настъпват в много от системите на организма, включително и кората на главния мозък. Той е в съответствие с външната среда в резултат на разлики в сезона, времето или храненето. Половият цикъл е характерен за всички зрели женски животни в периода от настъпване на полова зрялост до момента на угасване на половата дейност.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот gabi7o0o » Пон Апр 28, 2014 8:42 am

Добре тълкувам си го погрешно, може и от друго заека ми да е толкова агресивен на моменти. Няма да споря повече по темата.
Аватар
gabi7o0o
Животинче с въпрос

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо