Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кокер Шпаньол

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Кокер Шпаньол

Мнениеот Vicky_Bo » Пон Авг 04, 2014 1:38 pm

Здравейте!

Предварително искам да се извиня, защото май вече има такава тема. Реших да започна нова, защото другата беше стара и нямаше да е добре да пиша в нея.

Както разбрахте темата е за Кокер Шпаньолите. Четох, че са едни от най-добрите другари /всяко куче може да е добър приятел/, но направо към темата. След две седмици, кокерката на едни приятели ще роди, та едно от мъничетата ще е мое. :ba: Искам да чуя вашите мнения относно породата. Лаят ли много и силно?Има ли проблем ако стои само за около 5-6 часа /докато съм на училище/ ? Разбира се, ще му оставям вода и изобилие от играчки. Ще може да тича из коридора и да ходи в банята. А когато съм в къщи ще съм постоянно около него, няма да е самичко, тогава ще има и достъп до целия апартамент. До след третата ваксина ваксина няма да го извеждам, за този период мисля да му купя от онези тоалетни, които привличат кучетата. Ще го храня с Роял Канин с определен грамаж и вид за възрастта и породата му. Може ли да ми дадете допълнителни съвети, като по-опитни от мен? Ще ви бъда наистина благодарна! След като се отдели от майка си и вече спокойно мога да го взема в апартамента ни, ще пусна снимки! :ay:
Офтопик:
Съжалявам, ако има грешки, но съм от телефона и е доста по - трудно.
" Спи докато не огладнееш,яж докато не ти се доспи . " - Найл Хоран .
Аватар
Vicky_Bo
Животинче с въпрос

Re: Кокер Шпаньол

Мнениеот zoomaniak » Пон Авг 04, 2014 8:16 pm

Знаете ли каква е логиката на отглеждане на всяко куче - без значение порода.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот german » Пон Авг 04, 2014 8:32 pm

zoomaniak написа:Знаете ли каква е логиката на отглеждане на всяко куче - без значение порода.

+1 :ay:

П.п.Не беше ли пускала друга тема,в която каза,че ще си вземаш померан?Не че има значение породата.Как можем да кажем дали кучето ти ще лае,зависи то как се чувства,когато е само,важно е да не ти омръзне на първия месец или като видиш,че гледането на куче не е много-много розово и да ти мине мерака :ag: .Знам доста кучета,които са взети,защото лапето така пожелало,знаело какво се иска,за да гледаш куче и т.н.,ама в крайна сметка всяко чудо за три дни и гледам я мама,я тате разхождат кученцето,на което му липсва всякакво възпитание и т.н.
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот Vicky_Bo » Вто Авг 05, 2014 1:22 pm

Бях пуснала друга тема - да, но видях, че в България не мога да намеря померан с родословие. Щях да изтрия темата, ако знаех как. :) Но пък има доста полезни съвети за ''начинаещите'' като мен, ако е проблем - някой може да я изтрие. :) Разбирам, че щом прочетохте, че съм ученичка, започнахте да мислите, че ще съм несериозен стопанин, но не е така. Щом съм го поискала, значи знам как стоят нещата. Не мисля, че има нужда от някакви "нападки". Попитах, защото това е първото ми куче и искам да се грижа максимално добре за него. Все пак всичко си има първи път и просто търсех помощ от ннякого, а не отношение от типа "Ти си малка, не знаеш какво искаш.". Колкото до лаенето - питах собствениците на породата дали Кокерите лаят много, знам и че е до чувства. Исках като цяло мнението на собственици, но ако можете да ми помогнете с опит-би било супер! :)
Аватар
Vicky_Bo
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Вто Авг 05, 2014 3:48 pm

Имаш доста да четеш. Аз не виждам нападки срещу теб. В България ИМА развъдници за померани, направих си труда да прочета първите 2 резултата в Гугъл, за да се уверя в това. Та даже има и свободни кученца. Едва ли кокерката на приятелите Ви е с родословие и предполагам са я водили при мъжкия на съседите. Надявам се да си чела какво може да последва от такова развъждане. Като цяло- все едно да си вземеш куче от Продавалник. :ab:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот german » Вто Авг 05, 2014 4:28 pm

Не те нападах и не е,защото си ученичка,ако става въпрос моето куче го взехме,когато бях на 11,сега вече навърших 17 ,просто казвам,че виждам прекалено много такива случаи,в които не само деца са имали някакво желание да гледат куче,след което това желание се превръща в нещо като задължение и на много хора им омръзва(примерно всекидневните разходки сутрин,независимо дали ти се спи,студено ти е,неделя е и ти се излежава и т.н.).Когато се отнасяш с нежелание към тази твоя отговорност губиш и връзката си с кучето,то става не каквото си си представял,а изгражда характера си само,възпитава се само един вид :ag: .Разходките се превръщат в мъчение(ако кучето не иде някъде на верига де) и т.н. и т.н.Огледай се и ще видиш,че не преувеличавам,пълно с примери.Жалко,наистина е жалко-тия омръзнали на някого кучета или с проблемно поведение отиват един бог знае къде-някои по приютите,някои на село на верига да гледат отстрани как минава собствения им живот и където се сетиш.
Не те обвинявам,хубаво е да си имаш кученце,да се научиш на някаква отговорност и ред,мнението ми по скоро трябва да те окуражи да не стане нещо подобно на горенаписаното и с твоето куче!
За помераните,има развъдници в България,това каква ще е цената за пале и дали ще е посилна,дали родителите ти ще разберат,че родословието не е само лист хартия и т.н. е друг въпрос.Като напишеш в гугъл "развъдник за померани" ти излизат :ag: .Другото е,че зависи дали ТИ самата знаеш какво представлява родословието,защото по написаното останах с впечатление,че искаш родословно кученце.Това е хубаво,но едва ли родителите на все още неродените кокерчета са с родословие.Стига да нямат някакви проблеми,които да предадат на поколението не е проблем.
Така и така кокерите на приятелите ви вече са на път да се родят и така или иначе вземеш или не,кученцата ще бъдат раздадени.Та ако си ги харесваш,независимо родословието(все пак се надявам кучето ти да не създава поколение)си вземи,обичай си го,давай му качествена храна,възпитай го,така че като излезете на кушешката полянка да се гордееш с поведението му и ти гарантирам,че кучето ще те РАДВА дълго!
Кокерите са много енергични,трябва енергията му да бъде насочена подходящо,а не да бъде избита под формата на агресия или под формата на рушене на жилището :ag: .Докато е мъничко е възможно оставайки само да плаче,все пак е бебе.
Айде,щастлив съвместен живот с куч!Пожелавам ти да имаш желанието да положиш всичките тия усилия,а варианта е само един-тотален успех!
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот Vicky_Bo » Вто Авг 05, 2014 5:01 pm

Бащата е на същите стопани. Тоест и двата кокер шпаньола са чистокръвни и принадлежат на едно семейство, не са на съседите. :) Изчетох купища информация относно породата, но това е индивидуално при всяко куче. Въпреки това исках да чуя и собствениците. Все пак колкото стопани-толкова и мнения. :)
Аватар
Vicky_Bo
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Вто Авг 05, 2014 5:37 pm

Същата работа. Сега е време да прочетеш кои кучета са "чистокръвни" . Характерните за дадена порода качества се търсят именно при тези "чистокръвни" кучета, а не във всички миксове, които срещаме ежедневно на улицата. Което значи, че кучето ти може въобще да не отговаря на каквото е писано за породата, на която прилича. Важното е да се информираш и след това да го възпиташ, а не да четеш какво може да е нероденото ти куче.

П.С. Защо от родословен померан си промени мнението на кокероподобно ?
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот german » Вто Авг 05, 2014 10:25 pm

Писах и на лични,опитах се да и изясня кога едно куче е чистокръвно и през какво би минало всяко чистокръвно куче,за да има поколение и,че изобщо нещата не са толкова прости.Не е важно само,че някой казва така лекомислено,че неговото куче е с родословие без да се замисля какво значат изобщо тия термини.
В крайна сметка щом си е наумила да взима кокера,така и така ще се родят поредните породоподобни и да не го мисли много,да не се вкарва във филми и най-важното да не го развъжда след време.
От любопитство отворих обявите за кучета в продавалника...на ден колко се публикуват не е истина просто и все ги гледаш едни чистокръвни,чистокръвни,то явно всяко куче може да е чистокръвно в България :ag: ,пък разбирачите двойно повече от чистокръчните си кучета и мелят ли мелят.Де да бяха толкова безобидни,само да си говорят за чистокръвности и родословия,ами като всички помияри решили,че е нужно да имат поколение от своето чистопородно куче става страшно [mood_feelings_hurt.gif] .
За всичките над 30 страници,които разгледах попаднах само на 2 обяви,които имаха линк към развъдника.Жалко е!
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Сря Авг 06, 2014 12:11 am

Разбира се, че е жалко. И после защо не се намира дом на животните по улицата, защо всеки ден се пукат нови и нови- ами всеки иска поколение от кучето си. Но не мислят какво ще се случи с кученцата. А и е глупаво да твърдиш, че в България няма померани като за 5 мин намерих 5 развъдника и в единия имаше и свободни кутрета и публикувани връзки за лято 2014. Всеки си решава какво куче да си вземе, но поне да знае какво иска- от само родословното (за което е четена тон информация) на породоподобно от случайни кучета. Едно се пише първо, в последствие точно обратното се получава. Аз съм си казал- ако ще имам куче- или ще е от развъдник, или ще е осиновено. То в крайна сметка породите са създадени да изпълняват различни функции и да помагат на човека, а в момента е някаква пълна каша.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Авг 06, 2014 8:38 am

Вики, родословие не означава кучетата да бъдат на един стопанин, а да имат съответните документи(но истински, не менте) от развъдника за родословие.
Не може да вземеш две кучета и да ги развъдиш и да кажеш, че са родословни.
Попитай ги следното:
1.От кой развъдник са купени кучетата, имат ли документи, чип, татуировка, в кой клуб са записани родителите и кучилото.
2.Имат ли направените медицински изследвания за заболявания предавани по наследство и не само.
3.Родителите са обезпаразитявани и ваксинирани редовно?
4.Не страдат от заболявания, които могат да се предадат на потомството?
5. Редовно са преглеждани и т.н.
6.Не са купени по обява в Продавалника, на пазара или кой знае къде.
7.Каква е възрастта на родителите?

Изобщо мога да ти изреждам още много въпроси, на които едва ли има отговори. Ситуацията тук е следната: купили си хората две кучета с ясната идея за потомство, от което да спечелят. И не си мисли, че ще останат само с това, ще има още много. А пък ти реши да се откажеш от родословно, защото те убедиха, че няма смисъл да даваш толкова пари като може да ти подарят или да платиш символична цена. Ясни са ни такива, да знаеш. Това е положението, а тези кучета според мен поне никога не са имали родословие. Нито кученцата ще бъдат такива. За всеки стопанин кучето му, което поне малко прилича на дадена порода е родословно, без дори да знае какво означава това. И за това има толкова много кученца без дом.
А в тоя Продавалник много от обявите не отговарят на истината, да не говорим как имаше случаи и на крадени снимки. Изобщо бизнеса си процъфтява без проблем.

Ако наистина си чела и знаеш какво е то родословие, няма да си вземеш куче ей така.....това е.... :ab:
Можеш и да си осиновиш, да не мислиш, че ще е по-лошо от останалите? Не, не е....казвам от опит с такива кученца. И те са прекрасни и приличат на някоя порода както и всички породоподобни, наричани родословни. Разликата е само в тъпотията на стопаните, които не кастрират кучетата си, а изхвърлят потомството на улицата.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо