Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Нов Папагал

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Нов Папагал

Мнениеот cvetka » Сря Яну 14, 2015 3:04 pm

Преди година си взех два женски вълнисти папагала Коко и Жаклийн.Случи се инцидент след четири месеца и Жаклийн загина.За да не е самотна Коко й взехме мъжко другарче-Оскар .То беше като че ли по-слабо по-немощно.Коко постоянно го чокаше.След няколко месеца внезапно Оскар умря.Никой не установи защо.Сега обаче тъй като съм много заета и Коко е самотна.Искам да й взема нов приятел но се боя да не почне да напада и него както миналото (мисля си че Оскар може заради нейното постоянно дразнене да е умрял).Моля да ми помогнете и да ми кажете дали заради това, че веднага след като умря Жаки си взех Оскар и Коко го е смятала за натрапник .
Аватар
cvetka
Животинче с въпрос

Re: Нов Папагал

Мнениеот meri » Сря Яну 14, 2015 3:47 pm

Когато се купува нова птица никога не се поставя веднага при старата, защото трябва да премине карантина. Ако е приносител на заболяване ще зарази и другата птицата, и ето така птицата умира незнайно защо. Освен това двете птици може да не се харесат и да не искат да живеят заедно. Събирането трябва да стане постепенно след прекараната карантина. Едва ли папагала не е превъзмогнал загубата и е умрял от това...
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо