Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем с пясъчен пинчер

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Проблем с пясъчен пинчер

Мнениеот de666 » Вто Фев 10, 2015 6:16 pm

Здравейте, имам проблеми с пинчера ми.... Вече е почти на 4 месеца, води се пясъчен сърнист пинчер. Опитваме се да я изкарваме по-често навън, но напоследък са доста големи студове и няма как. В къщи искаме поне да я научим да пишка на едно и също място. С какво ли не пробвахме и нищо не става. Пика където и хареса и най-често това място е на леглото. Даже няма предупредителни сигнали.. просто кляка и се изпишква. Ако я хвана спира, слиза от леглото и каквото и да правя до последно ще стиска, ако я изведа пак стиска. Даже не иска да се разхожда защото явно и е студено и сяда на едно място и не иска да мърда. Та навън нищо не прави. Пробвам се да и давам по-малко вода, но не мога да я оставя без течности :/ Проблема ми е главно това,че без предупреждения си отива на леглото и пика !? Има ли някакъв начин да я отуча от този навик? Няма как да и забраним достъпа до леглото защото тя така или иначе е само в една стая. Другите са затворени понеже живеем с майката на мъжа ми, а и тя има женски пинчер и гледаме да не ги събираме. Давайте идеи как да я отуча от пикането на леглото и като цяло как да я науча поне на едно и също място да си върши работата, а не из цялата стая и то навсякъде по малко. В това време не виждам и смисъл да я изкарвам, тя не иска да мръдне в тоя студ и явно и до тоалетна не и се ходи като и е студено и се е стегнала. [mood_feelings_hurt.gif]

П.П. Не се засяга като и се караме, не ни чува каквото и да говорим и дори понякога си мисля че още името не си знае, та се получава все едно се караме на стената не на нея.

Изображение
de666
Животинче с въпрос

Re: Проблем с пясъчен пинчер

Мнениеот meri » Вто Фев 10, 2015 9:52 pm

Защо не искате да събирате двете кучета. Много е важно от къде сте взели кучето,от каква възраст е при вас и дали е обучавано на хигиенни навици като по-малко.
Можете да поставите нещо на леглото,което да я отблъсква, за да не се качва. Например, някаква кутия която да падне и да я стресне или нещо друго.
Пробвайте с котешка тоалетна без пълнител, вместо него сложете еднократни пелени.
Има ли вероятност кучето да има проблеми със слуха?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот de666 » Сря Фев 11, 2015 8:29 am

Двете кучета не искаме да ги събираме защото другия пинчер както казах е женски, а все си мислих че 2 женски кучета няма как да се харесват. От както е при нас 2 пъти пробвах да ги събера, нашата си играе и скача, но другата явно е научена да е агресивна и ръмжи.. след 2рия опит се отказах защото я захапа а още е малка и ме е страх да я хапят. Пинчера е на 7 години, има някакви проблеми с козината и от едната страна почти и липсва ( вета каза че е на имунна основа), отделно зъбите са и за оправяне и като цяло ме е страх малката да не се зарази с нещо от другото куче. Та пазим дистанция. Агресия и разни болести не ни трябват :D
Кучето го взехме от обява в интернет където пишеше че е на 3 месеца , хората заявиха че заминават и не могат да се грижат за нея УЖ. Или просто не им се занимава да гледат куче и си мислят поне някакви пари да изкарат от него. Като цяло не ми се искаше кутрето да остане някъде на улицата заради несериозни стопани. Казаха ми че не е обучавана на нищо, не си знаела още името и дори не е изкарвана навън. Само веднъж са пробвали но са се отказали. Хранили са я с някакви странни гранули май за котки на уискас и кучешки консерви !? Отделно уж с паспорт, ама то в паспорта има само първа бита ваксина, другите 2 са изпуснати и не и е правено вътрешно обезпаразитяване. Утре се очаква да я водим до вета за широкоспектърната ваксина и обезпаразитяването.
Дойде доста слабичка и измъчена при нас. Проблеми със слуха съм сигурна че няма защото се пробвах да и прошепна нещо и се опитва да го чуе какво е.
Като цяло е много общителна и колкото и да пробваме да я стряскаме или да я гоним от леглото, през нощта си идва при нас. От както ни я докараха нито е скимтяла, нито е показвала признаци че старото място и липсва. Още същата вечер като дойде започна да ни се радва и да си играе. Търси внимание защото поне според мен не и е обръщано достатъчно .. през деня постоянно гледа да се завира в мен и може би даже има леко вманиаченост защото все се върти около корема ми. На където и да тръгна гледа да е близо до мен и корема ми :ag: Бременна съм в 7ми месец..
Кучето супер много ми харесва и знам, че като малки не могат да стискат, но според мен е прекалено и на леглото да пишка. Някак си като е на земята мога да го изтрая и да го изчистя..
Това с котешката тоалетна беше първото нещо което направих, защото една приятелка ми каза така. Сложих вътре пелени после вестник, видях че ги избягва та пробвах с хартия, но пак избягва мястото. Даже парцалче пробвах да сложа :ah: Съвсем прилично избягва това място и си върши работата навсякъде но не и там. Даже пелените се пробвахме да ги редим там където се е изпишкала ама не мога цялата стая да я покрия с пелени,а и тя сигурно пак ще намери начин да си свърши работата до тях
de666
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Фев 11, 2015 9:21 am

Доста сложна ситуация, най-вероятно е от стрес, да не говорим за условията и начина по който е отглеждана преди. Значи започвате всичко отначало. :ab: Непременно да я прегледат за здравословни проблеми, преди да сложат ваксината, защото се ваксинират само здрави кучета, но вета си го знае. Доста трудно ще бъде докато се научите на всичко отначало, за това е желателно непременно да я извеждате, дори когато е студено, набързо, за да свикне, иначе няма как да се научи, че навън се вършат тези неща, особено щом преди не го е правила.
Все още е малка и може да се научи, важно е да подходите правилно. Направете режим на хранене и извеждане. Сутрин щом стане я изведете, след това щом се нахрани също и така по няколко пъти на ден. Не играйте и не правете нищо друго навън, за да започне да свързва излизането с извършване на нуждите и ще свикне. Може би в другото семейство е правила по същия начин, пишкала е на леглото, никой не се е карал, и тя е смятала, че така е правилно. Породата на кучето няма значение, всички кучета се нуждаят от разходка. За това първоначално излизайте за кратко, след това увеличавайте времето. За да не й е студено ще й купите дрешка. Така постепенно ще започне да свързва излизането с извършването на нуждите и би трябвало да свикне. Непременно я обезпаразитете преди ваксината, не поставяйте ваксина без обезпаразитяване, което се извършва поне 10 дни преди ваксината. Предполагам, че давате качествена храна, не давайте човешка и не прекалявайте с лакомствата. Когато видиш, че се кани да пишка вътре, кажи НЕ, заведи я до вратата и я изведи навън, ако устиска. Това за жалост е нормално поведение на кученце ненаучено на хигиенни навици. Докато е навън няма да отвличате вниманието й с игра или нещо друго, докато не се изпишка. След това похвала, и ако времето позволява, игра.Друг вариант е кучешки памперс, но не ви съветвам да го ползвате, ако искате да я научите на хигиенни навици навън. Като се има предвид, че е оща малка, е нормално да пишка по-често, за това трябва да излиза по-често навън, ако има възможност. Също така може да пробвате да я слагате в преносима клетка, ако остава сама, за да не прави пакости,което неминуемо се случва при малките кученца. Да има играчки постоянно, за да се занимава и да не къса вещите и дрехите ви, защото и това се случва при малките. :ab: Варианта с преносимата клетка е временен, докато се понаучи какво може и какво не, не за постоянно, и за кратко. Ако има човек с нея постоянно, нека се постарае да я извежда по-често, за да свикне да пишка навън. Кучето е малко и ще забрави постепенно лошия си предишен живот и ще свикне с новия. Но ви трябва много търпение и в никакъв случай наказания или нещо подобно. Не е приятно това което се случва, но с много търпение и любов проблема се преодолява.Може да сложите някаква преграда, за да не се качва на леглото, и да я пазите да не скача, защото костите на тази порода са крехки и има опасност от фрактури при скачане. За да не настоява да спи при вас, трябва да сте упорити, и за да не се чувства самотна, сложете нейното легло, ако има такова, до вашето , за да ви вижда и някаква играчка в него, за компания. Въоръжете се с търпение и ще имате успех.
Това е нашият полезен раздел viewforum.php?f=275, където има какво да се научи. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот de666 » Сря Фев 11, 2015 10:48 am

Благодаря, ще опитам всичко което казахте и се надявам на добри резултати. smiley24
de666
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Фев 11, 2015 9:21 pm

Няма да се отчайвате, ако в началото нещата не потръгнат. Имайте предвид, че може да бъде необходимо и повече време, за да се научи на хигиенни навици. Все пак лошия му предишен живот няма как да не се е отразил по някакъв начин. Много е важно да внимавате, за да не го стреснете и да пропаднат всичките ви усилия. Постепенно ще се научите да го разбирате и ще знаете какво ви "казва". Търпението и любовта вършат чудеса. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Gizmo » Съб Мар 14, 2015 11:55 pm

Ние също имаме мини пинчер на 3 месеца и отдавна ходи само където трябва а именно в една котешка тоалетна с памперс или хартия (каквото сложа). Ние по-принцип имахме проблем с него един ,два пъти ,но му хванах цаката :) . Когато се нахрани след около 15 до 30 минути иска да пишка или дриска и аз го наблюдавам....като понечи да свърши работата му казвам "НЕ" с подходящ тон (не крещя!) и той спира (или се секва :). Занасям го на мястото му и го поставям там. Ако не съм го хванал да прави пакостта ,не му се карам ...чистя с кухненска ролка и я хвърлям в тоалетничката му. Той после сам отива да души там. Честно да си кажа яде и пердах два пъти с мухобойката от една страница вестник, че с ръка не става много е тежка и ще вземе да се травмира нещо....но при мен трябваше защото бе супер пупер активен и изобщо не обръщаше внимание на нищо и никой. А сега знае като му се карат за нещо и особенно като види мухобойката се концентрира защото го е страх (без въобще дори да влиза в употреба) ...и така...като не трябва да прави нещо му се казва "НЕ" и той вече знае ,че не трябва.Е понякога се казва по 3 пъти "НЕ" ....понякога 3 пъти "НЕ" пак не помага ако е много заигран и хипер активен, тогава се правя на страшен и държа мухобойката от една страница вестник :) И той разбира.....но все пак е дете още и не влагам големи надежди на този етап. Най - важното според мен във вашият случай е да и вземете клетка(кучешка не за заек или хамстер) за размера и! Вътре да има място само за тоалетната и леглото...така ви гарантирам ,че ще пиша в тоалетната като е вътре за през нощта ;) Те не са глупави изобщо....После като е навън и се нахрани я наблюдавайте като тръгне казвате "НЕ" и я слагате в клетката ......Гизмо за една седмица на 78дни куче се научи. Трябва ви търпение и постоянство....и никакво спане в леглото. Което е лошо защото така сте го свикнали....Успех
Аватар
Gizmo
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Мар 15, 2015 12:01 am

Честно да си кажа яде и пердах два пъти с мухобойката от една страница вестник, че с ръка не става много е тежка и ще вземе да се травмира нещо....но при мен трябваше защото бе супер пупер активен и изобщо не обръщаше внимание на нищо

Такъв метод не се прилага в никакъв случай, вреден и остарял е. Кучето ще започне да се страхува...
А за да ти обръща внимание, трябва да го възпитаваш и когато стане на подходяща възраст да го обучаваш....но без мухобойки и вестници разни...
И трябва да играете с него колкото може повече. Не може да се иска от малко куче да започне да прави всичко, което ние желаем.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо