Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Обезпаразитяване

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Обезпаразитяване

Мнениеот dejavu7 » Сря Мар 25, 2015 10:32 am

Здравейте! Нова съм тук,но веднага се включвам с въпросче.
Намерихме кокерче...имаше проблеми беше оперирано, както и да е дълга история....Кученцето е било изхвърлено най-вероятно. В лошо състояние беше животното.
В момента го гледам на терасата.Въпроса ми е след като съм му дала хапче за паразити преди два дни,това дава ли ми гаранция ,че кучето не е заразно (с глисти,тении и т.н.)И мога да си го гледам в къщи ?Много се притеснявам понеже имам и детенце на 3г. И ще имат близък контакт,няма как.Ветеринарката каза да не се притеснявам ,че след като съм дала вече хапче няма проблем,просто след 14 дни пак да дам...
Та на кратко въпроса е ако кучето е опаразитено след това 1 хапче безопасно ли е да е в къщи?
Аватар
dejavu7
Животинче с въпрос

Re: Обезпаразитяване

Мнениеот meri » Сря Мар 25, 2015 1:15 pm

Балкона не е подходящо място за кучето. Особено, когато се намира на ново място с нови хора, оперирано и т.н.
На въпроса: може да живее вътре, няма проблем ако спазвате лична хигиена. А достъпът му до детето може да се ограничи при желание. Да, след 14 дни е добре да се даде пак. И да се вакснира задължително.Имате ли представа на каква възраст е кучето.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот dejavu7 » Сря Мар 25, 2015 1:26 pm

На терасата е заради малкия...операцията не е с разрез и шевове.Кучето имаше някакво влагалищно изсипване или не знам как да обясня,операцията ако може така да се нарече изобщо е направена през вулвата...Така ,че общото състояние на кучето е добро.А няма как да огранича достъпа на детето с кучето ако е в къщи...в апартамент сме и си имаме и котка и зайче...и просто не знам какво да правя.Търся и дом защото ми е невъзможно да оставя и нея в къщи.Спасихме я лекуваме я,просто се чудя дали да я прибера в къщи защото ми е жал да стои вън ,но здравето на нас и на детето ми е по важно.Ветеринарката каза ,че кучинка е старичка на около 10 години според нея-според мен е по малка.Много е мила,страхотно кученце пълна е с енергия като детенце не като бабичка :) не и личат годинките.Върви добре на повод ,послушна е...въобще много е сладка.Търся някой да я вземе и да си я гледа в къщи.Предложения за двор имам ,но не я давам за навън.
Аватар
dejavu7
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Мар 25, 2015 2:34 pm

Тогава по-добре пуснете обяви на много места.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот dejavu7 » Сря Мар 25, 2015 7:28 pm

Ще се радвам ако още някой се включи с отговор на конкретния ми въпрос.
Благодаря.
Аватар
dejavu7
Животинче с въпрос

Мнениеот german » Пет Мар 27, 2015 1:39 pm

Ето как човек евентуално може да се "зарази" с тения. Кучето изхвърля яйцата(които са устойчиви на температурни колебания и др.) и с изпражненията си. Тези яйца могат да бъдат разнесени и погълнати/вдишани от човек(затова и трябва да се спазва висока лична хигиена). Въпросните яйца биха преминали от червата в кръвта на човек,където могат да се установят на различни места,което вече е ясно до какво води.
След като кучето вероятно до скоро е било домашно и сте го обезпаразитили вътрешно вече не виждам от какво може да се притеснявате. Ако толкова ви е страх ограничете шаренето му около хранителни продукти и около местата,на които се храните.
За младо куче вероятността тепърва да намери дом и хора,които знаят как се гледа животно,а не се уповават единствено на бабините дивитинини на съседа, е малка,а за вашето такива хора ще са направо като шестица от тотото. Защо не дадете на кучинката шанс да остане при вас? Ако се държи добре едва ли грижите около нея ще ви затрудняват особено. Където един домашен любимец,там и още 2-3 :ag:
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо