Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблемно бебе померан

Проблемно бебе померан

Мнениеот crimson.rose » Пон Апр 17, 2017 10:56 am

Здравейте!
Преди седмица ми беше направен подарък мини померанче на 2 месеца (така се твърди).Много исках такова кученце и много се старая да свикне,да се храни правилно и всичко да бъде както трябва.Малко дълга ще ми е темата,но искам да обясня подробно,за д аможе някой ако се е сблъсквал с нещо подобно да даде съвет.
Кучето дойде при нас в събота с инструкции от развъдчика да се храни по 3 пъти на ден минимум с храна Роял Канин мини стартер (каза,че с това го е хранил до сега).Първия ден хапваше,пийваше вода без проблем акаше си всичко точно.Кучето изобщо не е изглеждало стресирано тича,играе,хапе.Само първата вечер плака вечерта от тогава спи като пън по цяла вечер.Следващите дни се започна с лиготии да не си изяжда гранулите,лъгахме го с малко пауч в гранулите първоначално се залъгваше.Един ден докато бях при него както беше активен изеднъж отпадна и взе да забавя движенията почна да изпада в нещо като гърч,но не да се тресе или пяна или нещо такова дори си беше в съзнание.Пона да криви лапичките за 10 секунди падна настрани аз се изплаших адски при вида му (кучето е 430грама) и го заведох в клиника,която е на 2 минути от нас.Когато бябхме в клиниката той вече беше осаферен все едно нищо няма,припадъкът или не знам как да го нарека беше в рамките на няма и минута.Лекарят каза,че му се вижда наред всичко и започна да ми изброява евентуалните неща,от които може да се прояви - епилепсия,задържане на някаква мозъчна течност,паразити - но каза че първите две се проявяват при кучета над година.Даде му един антибиотик през устата и глюкоза,от която веднага светна и стана като нов.На другия ден го заведохме на лекар при наш познат на друго място - оказа се че той трябва да яде доста повече от това количество храна,което ни беше казано да му даваме и ние от незнание защото храната беше насипна и нямаше таблица сме му давали адски малко храна.Извода,който направиха лекарите покрай симптомите беше,че е много вероятно да е хипогликимия,от недохранване заради това,че от малко глюкоза веднага живва.Взехме нова пакетирана храна ХИЛС и един пастет ако се лигави и почнахме на ново.Беше направен и тест за паразити - отрицателенПървия ден хапваше от гранулите адски трудно,обаче защото му беше трудно да ги дъвче всичко точно и след това пак ми направи един "припадък" и пак се оправи самичък.Вчер апак се лигавеше и не иска да яде и отпадна съвсем,вървеше като пиян,дадох му малко водичка със захар и все едно му заредих батериите/...Мъчих го с пастет само го ближе , гранули не иска нито ХИЛС нито РОЯЛ КАНИН,пробвах с котешки пауч явно повече му муруше и се побърка,но проблема е,че той само ближе храната,явно са ни казали,че е на 2 месеца,но той е доста по-малък първо защото всеки лекар,който го е видял до сега се учудва това куче да е на 2 месеца и второ,че той само ближе храната не лапа парченцата месо от пауча например а ги ближе...и не знам вече как ис какво да го лъжа.Днес ще го водим на лекар за 2ра ваксинка и ще питам за други пастетччета или храни за по-малки кученца защото аз имам чувството,че все остава недохранен,а това за едно бебе куче е много лошо..Моля,някой ако може с някакъв съвет да помогне.Просто ми изкарва акъла тези дни...,а е такъв сладур
Аватар
crimson.rose
Животинче с въпрос

Re: Проблемно бебе померан

Мнениеот meri » Пон Апр 17, 2017 11:34 am

Ваксина се поставя само на здрави животни, аз не бих рискувала на този етап.Това че в пробата не е имало паразити не означава, че няма. Кучето би трябвало да ви е дадено с паспорт, в който е отбелязано обезпаразитяване и ваксинация. Направете му едни елементарни кръвни изследвания, има бързи тестове за заболяванията, които са опасни за кученцата.Ако са ви излъгали за възрастта, е вероятно храната да не е подходяща за него(като консистенция, не като марка). Пробвайте да размеквате гранулите с малко вода, непосредствено преди хранене, и ако остава я изхвърляйте.Но не давайте големи количества, защото набъбва в стомаха. Ако пада кръвната захар, може да се направят изследвания.Друг вариант е да опитате да давате по-течна храна( размекнати гранули с топла вода в такава консистенция, която преминава през спринцовка (без игла)).
Колкото повече лекарски мнения, толкова повече проблеми, доверете се на един и не ги сменяйте постоянно, не е добре.Много често такива кученца са болни, има наследствени заболявания и др., които се проявяват по различен начин. А развъдчиците лъжат, кучетата нямат ваксини и в впоследствие се разболяват, за това направете тестове за заболяванията, срещани при малките кучета. Ще си проличи дали храната не е достатъчно, ако кучето търси още. Не винаги грамажа показан на опаковката се спазва, всичко е индивидуално, то си личи когато кучето е сито или гладно/ лакомо. Също така честата смяна на храната не е препоръчителна, защото организма свиква с едната и започва да прави проблеми към другата. Това се извършва постепенно, не изведнъж.Котешка храна в никакъв случай под каквото и да е форма, тя не е подходяща по състав за кучетата.При малките кучета много бързо пада нивото на кръвната захар, така че трябва да се направят изследвания.Хранете го поне 4-5 пъти дневно, не 3 пъти, защото при тази порода риска от хипогликемия е по-голям.

Предимно при бебетата кучета от мини породите (чихуа-хуа, малък немски шпиц, померан, йоркширски териер) много често при смяна на обстановката (нов дом) на база стрес, се появява едно явление, наречено хипогликемия, което представлява рязък спад на кръвната захар. Най-честите признаци са липса на апетит, отпадналост, загуба на съзнание, понякога дори и повръщане – кучето изпада в шок. При вдигане тялото е безжизнено и няма реакция. Това не е вирусно заболяване и въпреки, че на първо четене изглежда доста страшно,това което се иска от стопаните в такъв момент, е да намажат венците на кучето с пчелен мед. Тъй като захарите се абсорбират още в устата и венците преди всичко. Ако кучето е загубило съзнание, меда се намазва строго по венците, а не се слага директно в гърлото, тъй като кучето няма гълтателен рефлекс. След това задължително трябва да се свържат с ветеринарния лекар. До 15-20 мин след даването на меда, обикновено кучето е в абсолютно нормално състояние и е възможно да има силно повишен апетит. За да се избегне риска от появата на такава реакция, е достатъчно първите 7 дни от вземането на бебето в новия му дом, да разтваряте една малка лъжичка мед във водата
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот crimson.rose » Пон Апр 17, 2017 11:54 am

Пробвахме да рамзекваме гранулите веднъж иска веднъж не...давам му пауч защото то трябва да яде смисъл той иначе нищо не яде,ей сега пак бях при него сложих малко кучешки пастет хапна малко,но със сигурност не достатъчно....не знам лиготия ли е ккакво е,но няма никакъв инстинкт за самосъхранение и от глад ще умре накрая...Има само една ваксинка,днес ще ходим пак на лекар ветеринаря знае историята му и сам преценя кога да му направи ваксината,минали я път дсе разбрахме да е днес ако кучето е добре.Не знам как се правят кървните изследвания но той е толкова дребен че не ззнам изобщо дали може да му се направи
Аватар
crimson.rose
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Апр 17, 2017 12:00 pm

Ами огледайте устата, може да има проблеми там, за да не може да се храни. То иначе проблемите могат да са различни.Има си начини за взимане на кръв и при малките кученца, може да няма нужда, лекаря ще ви каже.Да го сложат на системи, ако трябва....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот crimson.rose » Пон Апр 17, 2017 12:02 pm

Не знам направо е голяма мъка,днес ще кажем пак на лекаря,че все пак като всички и ние работим тази седмица го храних сутрин към 9 после излизам от работа и го храня в 12 и 30 после като се приберем от работа към 6 после ве4ерта пак
но големи лиготии,тва което трябва да се раздели на 3-4 пъти за цял ден той и половината не изяжда
Аватар
crimson.rose
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Апр 17, 2017 4:18 pm

Да, но такъв режим не е подходящ за малко куче. А той е особено важен както сега, така и за после,за да бъде здраво. По принцип се прави следното: поставя се храната, изчаква се 20 мин, купата се прибира, без значение какво количество храна е изядено и така всеки път, но след като няма кой да го храни, може да му оставяте малко храна, което е малко рисковано, за да не преяжда. Този период е много труден за жалост. Друг вариант е ако има кой да ходи при него поне 1-2 пъти, за да му сложи храна, ще е добре, някой съсед например. Трябва да си яде храната с която е свикнало от началото, не я променяйте, честата смяна води и до нежелание за хранене. Може да му вземете от хранилките, които пускат храна, те са удобни в такива случаи като вашия. И вода трябва да има непрекъснато за пиене.Може да пробвате да овкусите малко гранулите с пилешки бульон, не готов, а приготвен от вас, без сол и подправки.В никакъв случай не давайте храна от ръка, само за да яде, това е погрешно и ще направи кучето капризно.Пробвай с консерва за малки кученца, пауч.И изключително важно е храната да не се сменя.Сухата, консервата, пауча, всичко трябва да бъде от една марка.

Нали знаете, че не трябва да излиза навън без всички ваксини?

Вземи една спринцовка без игла, сложи в нея разредената храна и пробвай да даваш по малко, внимавай да не се задави.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот crimson.rose » Вто Апр 18, 2017 1:15 pm

Знам,че не трябва да излиза..не го изкарваме.Проблема не е,че ще преяде а че от неядадене припада втори път той просто е толкова малък че пове4е от 4 4аса ако не яде му пада кръвната захар но е явно без никво чувство за самосъхранение и реши ли че няма не яде...ще пробвам с бульон ,ясно ми е,че не е хубаво да се сменя храната,но от нежелание за ядене и докторите ни дават различни храни само и само да се храни ...ето в4ера му взехме нов пастет хранихме го през 4 4аса яде 5 пъти беше в отличен тонус ,скача хапе все едно друго куче са ни дали и днес вече не го иска ,и му прилоша не беше ял 6 4аса и накрая го накарах почти на сила да изяде две спринцовки пастет...
Аватар
crimson.rose
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Апр 18, 2017 1:19 pm

А какво предполагат лекарите, в какво може да е причината, това хич не е нормално и вероятно може да има здравословен проблем, а не нежелание за хранене.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот crimson.rose » Вто Апр 18, 2017 1:28 pm

Първо като го заведох по спешност ми казаха може да е епилепсия,но е малко вероятно ащото тя се проявява при кучета над 1 годишна възсрат.После събиране на мозъчна течност,но лекаря каза,че не изглеждало да е това.Имам познат ветеринар,при който го водя попринцип защото в самата клиника му обръщат по-голянмо внимание и той ме светна че тази доза,която развъдчика ни каза д аму даваме е адски малко по скалата на роял канин мини стартер с която твърдят че са го хранили в развъдника той трябва да яде по 95 грама на ден разделено на дози,а този развъдчик ни каза да го храним с по една ЧАЕНА лъжица 3 пъти на ден,което нвяма и 40 грама...и момчето предположи че е хипогликимия т.е. като не се храни редовно и достатъчно му пада кръвната захар и понеже е много малък това се случва и отразява много бързо ...другия лекар също каза,че кучето му изглежда напълно здраво пулс,очички,рефлекции всичко е точно,тестът от акото му е отрицателен няма паразити.Всички ми казват,че е от храненето пък и на този етап кученцето на размери е толкова малко,че е добре да се изчака малко преди да се направят други неща,но все пак като мине малко време ще искам да му направят една рентгенова снимка да се види главичката всичко 6 ли е ,но според лекарите всичко е защото този тъпак ни го е дал прекалено малък и трябва да се храни редовно...отиваме при лекаря и за да види дали има апетит той отваря някакво пастетче и тва куче все ендо не сме го хранили никога,яде го един ден на другия ве4е не го кефи
Аватар
crimson.rose
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Апр 18, 2017 7:58 pm

Тогава го захрани постепенно и го наблюдавай как се развива, може наистина да е много по-малко и да не може да се храни със суха храна, за това пробвай с течна. В смисъл свари му бульон, размеквай гранулите с топла вода, избирай от дребните гранулки. Имай предвид, че консервираната храна не е много полезна и не трябва да се дава непрекъснато, дори е препоръчително да не се дава на големите кучета, освен това няма кой знае каква хранителна стойност, давай по малко сега, за да може да яде по-лесно, но не прекалявай. Трябва да знаеш кога е било обезпаразитено вътрешно за последен път и ако трябва да му се даде хапче отново, преди ваксиниране кучето трябва да е обезпаразитено първо, защото ако има паразити няма полза от ваксината. Също така е много важно да няма храна постоянно в купата, оставя се за 20 мин. и се прибира до следващото хранене. Размеквай храната 20 мин. преди хранене, остатъка изхвърли.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот crimson.rose » Сря Апр 19, 2017 10:00 am

Аз го обезпаразитявах последно преди 7 дена казаха ми следващото обезпаразитяване да е 15 дена след пъряото правихме му и изследвания - няма паразити.Оставихме ваксинката втората за събота,за да не бързаме и да се чувства добре...Знам,че не е добре да се дава пастет,но на този етап му давам квото яде просто е адски капризен.Ясно ми е,че не е хубаво нито да се сменят рязко марки,консистенции и тн но по-добре така от колкото да не яде ззащото той това прави адски каприз...Вчера го нахраних насилствено със спринцовка,но ми е доста гадно да го мъча
Аватар
crimson.rose
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Апр 19, 2017 2:10 pm

Да, гадно е да яде насила, но по-добре така, отколкото да не яде. Но с тази смяна на храните, само за да яде ще стане много капризно и ще се видиш в чудо след това, няма да иска да яде каквото му даваш и ще пробира.Това, че е малко не означава, че не разбира....Придържай се към продуктите на една марка, от която има суха храна, пауч, пастет и т.н. И след като се захрани и позаякне постепенно ги премахвай, за да свикне. Пак може да ги даваш, но в малки количества, и не като основна храна. Сега важното е да укрепне.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот crimson.rose » Сря Апр 19, 2017 3:24 pm

Да,знам,че ще го разлигавим много просто в магазина нямаше пауч на същата фирма и се принудих да е друг,за да може да обядва,защото все пак по обед и времето ми е ограничено,излизам от работа за да му дам да хапне.Освен да избера Роял Канин или Хилс и да се заредя с пауч иначе на тях имам и гранули и пастетче
Аватар
crimson.rose
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Апр 23, 2017 9:22 pm

Как се развиват нещата при вас, има ли подобрение вече?
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Общ форум