Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кампания - кастрация и приемни семейства

Кампания - кастрация и приемни семейства

Мнениеот zoomaniak » Сря Фев 20, 2008 11:10 am

Какво може да стане ако не кастрирате домашния си любимец?

Може да имате проблеми:

• Познавате ли достатъчно хора, които биха взели някое от бъдещите бебета?
• Може да си имате работа с ядосани собственици на женски, които вашето некастрирано мъжко куче е забременило.
• Контролирането на некастрирано мъжко куче може да доведе до фрустрация-това означава лай, лош характер и агресия.
• Женските кучета се разгонват два пъти годишно за около три седмици - ако вашето не е кастрирано, ще се наложи да чистите след него и да го пазите от намеренията на околните мъжки.
• Некастрираните мъжки котки са шумни през нощта - понякога с часове. Имат склонност да бягат от вкъщи, понякога да ги няма и с дни или да се сбиват с други котараци.
• Мъжките котки маркират територията си с доста неприятна миризма - кастрацията намалява това явление и миризмата не е чак толкова силна.

Може да Ви струва:

• Мъжките животни, ранени в бой за женска, често се нуждаят от скъпи ветеринарни процедури.
• Женските - независимо колко внимателни сте - могат да забременеят. А Вие можете да свършите с кучило от 6 кученца, за които трябва да се грижите, или с 18 котенца в най-лошият случай, тъй като котката може да има до 3 котила на година!

Вашият любимец може да пострада:

• Има риск за по-старите некастрирани мъжки кучета да получат рак на тестисите.
• Мъжките некастрирани кучета понякога стават доста агресивни когато наблизо има разгонена женска, могат да се сбият с други кучета и да получат сериозни наранявания.
• Има риск за женските кучета когато остареят да се разболеят от пиометра (инфекция на матката) и тумори на гърдите.
• Женските получават нежелано внимание от кучета често по-големи от тях.
• Женските кучета, държани вкъщи когато са разгонени, пропускат разходки и възможността да „общуват” с други кучета.
• Некастрираните мъжки котки се бият с други и често получават инфектни рани, абсцеси и сериозни заболявания.
• Некастрираните котки се скитат много повече от кастрираните и е много по-вероятно да се загубят или да им се случи инцидент.
• Котката Ви може да се зарази с болест, позната като котешки СПИН. Това може да стане от бой или отношения с друга котка, която го има. Тогава котето Ви ще трябва да бъде държано вкъщи до края на живота му или приспано, за да се спре разпространението на болестта.
• Има много голяма вероятност некастрираната котка да забременее или да забремени някоя друга - това може да се случи още на 4-месечна възраст.

Може да подкрепите кампанията ни като:

• Кастрирате домашния си любимец. Така давате своя принос за решаването на проблема с популацията на уличните животни. Всяка пролет и есен има хиляди изхвърлени по улиците нежелани малки!
• Помогнете финансово за кастрацията на някое улично животно.
• Станете приемно семейство - тоест приютите временно някое от

изхвърлените на улицата животни докато му намерим постоянен дом.

animal.rights.bg@hotmail.com

Информацията за брошурата е предоставена с любезното съдействие на Кралското дружество на Великобритания.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: КАМПАНИЯ КАСТРАЦИЯ И ПРИЕМНИ СЕМЕЙСТВА

Мнениеот meri » Сря Фев 20, 2008 1:46 pm

Ще е чудесно ,ако се намерят хора за приемни семейства, а още по- чудесно, ако стопаните имаха разум и кастрираха домашните си любимци, а не да изхвърлят малките и нежелани кученца.Толкова много се опитвам да набивам в главите и на съседи и по форуми, но за съжаление не всички приемат идеята.Аз нямам възможност да приютя някое, защото имам две такива, но бих помогнала по друг начин, ако мога.

Имам предложение, както във един друг форум, така и тук може да се направи банкова сметка за подпомагане на животни в беда или за кастрация на улични , като всеки внася колкото може и така да помага, ако няма друга възможност. smiley24
Аватар
meri
Пчела работник

Re: КАМПАНИЯ КАСТРАЦИЯ И ПРИЕМНИ СЕМЕЙСТВА

Мнениеот zoomaniak » Сря Фев 20, 2008 2:45 pm

Кой форум - каква им е идеята - кой е идеолога - разкажи да си правим сметката и ние как да помогне; да доразвием нещата или да предложим алтернатива...

С хората от Велико Търново подготвяме портал за защита на животните?
zoomaniak
Пчела работник

Re: Кампания - кастрация и приемни семейства

Мнениеот Стефка Баирова » Вто Апр 29, 2008 12:59 am

Жив ужас. От какъв зор осакатявате животните. Колко от Вас самите са кастрирани. Защо не кажете за рисковете от кастрацията - като например животното да не излезе от упойка, напълняване, пълна ленивост, просто това животинче се инвалидизира жестоко от хора с уж хуманни идей. Я направете една статистика колко нормални животни намират нови стопани след изоставянето,аз съм взела няколко такива,но за нищо на света не бих взела кастрирано. Освестете се бе хора. Е, едно е да се лапат пари от фондаций и бюзжет, а съвсем друго наистина да се прави нещо полезно.
Стефка Баирова

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 29, 2008 8:27 am

Стефка Баирова написа:Жив ужас. От какъв зор осакатявате животните. Колко от Вас самите са кастрирани. Защо не кажете за рисковете от кастрацията - като например животното да не излезе от упойка, напълняване, пълна ленивост, просто това животинче се инвалидизира жестоко от хора с уж хуманни идей. Я направете една статистика колко нормални животни намират нови стопани след изоставянето,аз съм взела няколко такива,но за нищо на света не бих взела кастрирано. Освестете се бе хора. Е, едно е да се лапат пари от фондаций и бюзжет, а съвсем друго наистина да се прави нещо полезно.

Мисля си че вие не сте запозната с термина кастрация и с действията около него след това и какво трябва да се прави и т н...след кастрацията.
:ai:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Апр 29, 2008 9:04 pm

Защо продължават да пишат такива глупости хората? Какво оскатяване е кастрацията? Защо се отъждествяват с животните?Как може да се сравнява човек с животно и да искаш да кастрираш хората?Каква инвалидност е това, явно изобщо не сте запозната какво е това кастрация, първо понаучете малко за нея и тогава пишете такива безмислици.И защо не бихте си взели кастрирано животно, с какво е по- различно от другите?А ние дето сме отговорни и ги кастрираме, луди ли сме, животните сакати ли са ни?Пълни глупости. icon_crazy .Да кастрацията е полезна , не само за здравето, но нали точно това е идеята да се намали популацията, за да няма толкова бездомни.И какво им е след кастрацията, нито са дебели, лениви или незнам какви си, и най- лошото е че такива глупости се разпространяват и някой хора им вярват.Едно нещо преди да се напише,трябва човек да знае за какво става въпрос и да е запознат с материята, а не да си пише само глупости.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kokerka » Чет Май 01, 2008 8:48 pm

Искам да дойде жената да види с моите хуманни идеЙ колко са ми лениви и инвалидизирани горките животни.... Оставих се... мани..... :ag: :ag: :ag:
А фондацийте и бюзжетите са нещо съвсем друго и се прави ЗА ДА ИМА НЯКАКВА ПОЛЗА. Да вземе жената:
1. Да се научи да пише на Български
2. Да се научи да чете на Български
3. Да се научи да разбира това, което й се пише на Български

и след това да ръси умнотии из форумите.
Животните са По-добрите приятели на човека!
Аватар
kokerka
Пчела майка

Мнениеот Томи » Вто Май 27, 2008 9:17 pm

Здравейте,
Имам куче на 15 годинки,не беше кастрирано.Но преди 6 месеца се увеличи простатата.Спря да пишка и да ака от сутринта.След обяд започна да повръща.Веднага го отведох в "СИН КРЪСТ" и след като направиха снимка и кръвна картина се установи,че простатата се е увеличила.Единствения изход е кастрация,за да се прекъсне притока на хормони.Претесненията бяха че кучето е възрастно и няма да издържи упойката,но кучето така и така умираше.Докторите бяха внимателни и всичко мина добре.Сега мойто куче се радва на втори живот.За това колкото е по младо животното кастрирайте,за да спестите на животинката рисковете които идват когато остарее.А ще спестите и свойте претеснения. :bu:
Томи
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Май 29, 2008 12:22 pm

Затова една навременна кастрация решава много проблеми в бъдеще. smiley24
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Стефка Баирова » Чет Май 29, 2008 9:41 pm

Ами напишете си имената , като сте толкова запознати, а не се крийте зад разни ... Разправяйте си ги - фондацийки, парички, много сме загрижени, ама за собствената си далаверка, не за горките животни, нали? Ами осигурете чипове, да видим кой си изоставя животните! Не Ви изнася! Жалкото е, че разни фондацийки лапат пари,а вместо да решават проблема само се бият в гърдите и го задълбочават. Или проблема е решен с Вашите методи? Свършват балъците май...
Стефка Баирова

Мнениеот kitana » Чет Май 29, 2008 10:17 pm

Госпожо,макар,че не се отнася лично до мен,ще Ви помоля най-любезно да не обиждате хора от форума ,и то за нещо,с което изобщо,ама ИЗОБЩО не сте запозната!Първо почетете малко,ако не Ви мързи,и след това елате да ни се обяснявате!И за какви фондацийки говорите?За какви далаверки?!Балъците са тези,които свеждат цялата реалност до това какво виждат ТЕ!(което в много случаи е недостатъчно и малко).На никой от този форум не му е работа да осигурява чипове за което и да било куче!
!Нали си правите изводите кои са балъците сега,....?Или ще се наложи да се повторя?
Последна промяна kitana на Чет Май 29, 2008 10:28 pm, променена общо 1 път
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот kitana » Чет Май 29, 2008 10:27 pm

Бездомниците стават все повече и повече хора се оплакват от тях!'щото се навъдиха прекалено много хора,които си мислят,че знаят много,но изобщо не са си направили труда да проучат въпроса за кастрациите!Като Ви ухапе някой бездомник ще почнете да фучите срещу животното,нали?Не се и замисляте откъде са произлезли бездомниците.....'щото така е удобно-устата ми знае много,ама не искам да се замислям -струва усилия!
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 29, 2008 10:30 pm

Стефка Баирова написа:Ами напишете си имената , като сте толкова запознати, а не се крийте зад разни ... Разправяйте си ги - фондацийки, парички, много сме загрижени, ама за собствената си далаверка, не за горките животни, нали? Ами осигурете чипове, да видим кой си изоставя животните! Не Ви изнася! Жалкото е, че разни фондацийки лапат пари,а вместо да решават проблема само се бият в гърдите и го задълбочават. Или проблема е решен с Вашите методи? Свършват балъците май...

Моето име го пише...
Пак казвам не сте информирана...
Страничен наблюдател сте? (няма лошо)

Пишете повече с нас и около нас и ще се информирате - ще ви отворим очите?
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пет Май 30, 2008 10:39 am

Това ме разби, имала съм фондация без да знам, е направо мерси, че ме осведомихте, та вече ще знам.Е такива като вас дето само лаят, а не правят нищо за животните много ги обичам.А ВИЕ УВАЖАЕМА ГОСПОЖО, КАКВО ПРАВИТЕ ЗА ЖИВОТНИТЕ, ПОМАГАТЕ ЛИ ИМ?Явно не, щото иначе щяхте да сте запозната поне с някой елементарни неща ,а името ми ,който трябва го знае, не сте ВИЕ тая , на която съм длъжна да давам обяснения, да ---правя много повече от такива като вас, но не търся гласност, нито награда, мисля , че има нещо друго ,което ме ръководи, толкова съм богата, че незнам какво да си правя парите от тая фондация, що кучета утрепах за кожи, за обувки, абе не е за говорене, сега си живея на широко , за сметка на тези улични, дано се множат та да има какво повече да лапаме. :bu:

Мисля, че такива хора нямат място във форума , защото сеят лъжи и правят интриги, моля модовете да трият всякакви такива изказвания, защото не са за пример, нито подражание, мислят, си че така са казали някаква си тяхна истина и жалкото е, че може някой и да им повярва. Хора това не е вярно, ние сме обикновени и добри хора, помагащи на животните кой, както може, не вярвайте на лъжи!!! На такива НИКОГА НЯМА ДА СЕ ОТВОРЯТ ОЧИТЕ, НАПРОТИВ! Срам, ме е че има и такива хора и тиражират простотиите си публично и сами си вярват, вероятно защото са обидени на живота, незадоволени от нещо или кой ги знае, интриганти.Проблема ще се реши, има хора отдали силите и времето си ,за да го правят,но не от такива като ВАС, защото само пречите и заблуждавате обществото и сами си вярвате на глупостите.Няма какво да се обяснява на хора с изкривено съзнание, никога няма да разберат, нито ще помогнат.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Нед Юни 01, 2008 3:44 pm

Стефка Баирова написа:Жив ужас. От какъв зор осакатявате животните. Колко от Вас самите са кастрирани. Защо не кажете за рисковете от кастрацията - като например животното да не излезе от упойка, напълняване, пълна ленивост, просто това животинче се инвалидизира жестоко от хора с уж хуманни идей. Я направете една статистика колко нормални животни намират нови стопани след изоставянето,аз съм взела няколко такива,но за нищо на света не бих взела кастрирано. Освестете се бе хора. Е, едно е да се лапат пари от фондаций и бюзжет, а съвсем друго наистина да се прави нещо полезно.

Г-жо Баирова,
Ако вашите кучета дето ги гледате родят по 5-6-7-8 малки кутрета, вие ще си ги гледате ли или ще направите като повечето, дето много обичат кучета /ама само тахната си кучка/ , като се родят кутретата, ги сложат в един чувал и ги занесат в гората. Те пък вземат, че оживеят и 1-2-3 се завърнат. В нашият квартал има 2 глутници с по 5-6 кучета, които напролет започват любовните си игри до магазина и на спирката и върви обяснявай на дъщеря си на 7-8 години, защо се движат залепени "гъз до гъз" /с извинение/ и на каква игра играят и защо не може да ходи сама до магазина. Има други, които ги хранят с разни кокали /няма нищо лошо/, ама женските вземат, че "се задомят" и после плъзнат и кутретата из махлата.
А по въпроса "Колко от нас са кастрирани?" - Ние сме хора и не сме лишени от разума, който /с малки изключения/ не ни позволява да се възпроизвеждаме, когато нямаме възможност да изгледаме и възпитаме потомството си. Това ни отличава от животните. В нашия случай кастрацията става по-желание.
И коя е тази фондация, която се занимава с кастрация, че не се сещам за името и колко пари взема за едно "осакатяване". icon_crazy
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот Gytha Ogg » Сря Юли 23, 2008 2:18 pm

Докато има такива необарзовани хора като г-жа Баирова, ще го има и проблема с бездомните животни. Тази дама ми напомни на една моя съседка, която има и мъжко и женско. Казвах и аз да кастрира поне момичето, но тя не "пазела ги". Преди 4 месеца сатана "белята". Родиха се 3 невероятни сладки кучовци. Благодарение на един друг сайт 2те веднага си намериха дом, но 3-тото беше на косъм да остане на улицата....когато една невероятна жена го взе...Тези 3-мата имаха късмет, но за съжаление много нямат :( ОБРАЗОВАЙТЕ СЕ ХОРА!!! [dontuu.gif]
Gytha Ogg
Животинче с въпрос

Мнениеот Strawberry » Пет Сеп 19, 2008 12:55 pm

Стига се карахте бе! Брей тоя български народ не може да живее без кавга :ap:
Значи то дали ше са кастрирани или не важното е да не се размножават така, че да има бездомни и гладни. Щом кастрацията помага значи е някакъв изход, въпреки, че не знам на какво помага щом е толкова скъпа и не виждам кастрирани животни от улицата. То приюти няма пък кастрация :ag:
Вие като имате домашни животни вкъщи пускате ли ги навън? Не, тогава за кво ги кастрирате? Животните навън се размножават щот няма кой да ги прибере!!! fing23
Аватар
Strawberry
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Сеп 19, 2008 2:36 pm

Ама това изказване е пълна безмислица, кастрациите не са скъпи чак толкова, и да-кастрираме ги, но не с цел да ги предпазим от рамножаване.......а от заболявания, и как хем да не са кастрирани уличните, хем да не се размножават? Има кастрирани животни,там ,където живея от години няма малки,освен ако някой глупак не реши да се отърве от кучилото ....народила му кучката,щото не си я е пазил.Я по- добре пообмисли малко нещата.Размножават се навън, не защото няма кой да ги прибере, а защото хората ги изхвърлят и така се увеличава броя им, ако си кастрираха кучките и мъжкарите....вместо да ги пускат,как щеше да има толкова много на улицата?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Strawberry » Съб Сеп 20, 2008 12:42 pm

Е как ше не са скъпи кастрацийте бе жена! Една кастрация ти е 60 лева, аз имам три котки пред блока, 3х60 колко са?-180, а после престоя в клиниката? Май забрави за тази подробност :ajaweki:
180 лева ми е половината заплата, а останалата айде за престоя! А кво ше ям цял месец, с кво ше си платя тока, транспорта до работата... icon_crazy icon_crazy icon_crazy
Ти що не дадеш част от парите :ab: , така съм навита и съгласна с тебе [friendship.gif]
Аватар
Strawberry
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 20, 2008 12:46 pm

Strawberry написа:Е как ше не са скъпи кастрацийте бе жена! Една кастрация ти е 60 лева, аз имам три котки пред блока, 3х60 колко са?-180, а после престоя в клиниката? Май забрави за тази подробност :ajaweki:
180 лева ми е половината заплата, а останалата айде за престоя! А кво ше ям цял месец, с кво ше си платя тока, транспорта до работата... icon_crazy icon_crazy icon_crazy
Ти що не дадеш част от парите :ab: , така съм навита и съгласна с тебе [friendship.gif]

Безплатни кастрации - за бездомни животни

:bs: smiley24
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Съб Сеп 20, 2008 4:29 pm

БЕЗПЛАТНИ КАСТРАЦИИ

Един от начините всеки да помогне за бързото овладяване на популациите от бездомни животни е като кастрира кучетата или котките, за които се грижи на улицата, в парка, пред блока. В София от няколко години се предлагат безплатни кастрации за бездомни и дворни животни, както и за животни на социално слаби хора. Телефони за връзка:

- Германо-българско дружество за защита на животните - приют „Надежда”, кв. „Хладилника” 02/962 42 19

- Немски кастрационен център - Студентски град - ВМФ на ВЛТУ 02/962 17 67

- Д-р Надежда Златева, кв. Редута, ул. "Иларион Дагостинов" 21; тел: 870 44 64, моб: 0888 934 509

- Д-р. Димо Димов, кв. Стрелбище, ул. "Нишава" 113 A; тел: 958 8130, моб: 088 841 88 98

- Доц. Богдан Аминков, кв. Красно Село, ул. "Царево Село" 13; моб: 08 88 712 116

- Д-р Чернева, клиника ИТА ВЕТ - 0888 710 785 ; 0888 586 162 ; 963 29 65, Лозенец, ул.'Лозенска планина' 14

В страната Дружество "Германо-българска помощ за животните" кастрира безплатно в приютите си в Добрич (тел.: 058/601331), Шумен (тел.: 054/866934) и Русе (тел.: 082/841281).

http://www.ecoravnovesie.com/

Ето това е начина да си кастрираш бездомните , няма нужда да заплащаш. И няма нужда да престояват в никаква клиника, след кастрацията се прибират, приютите имат и коли за превоз, а също и от четири лапи има кампании за кастрации....има мобилна клиника,когато човек не знае,по- добре да пита, а не да пише неподготвен.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 20, 2008 4:36 pm

То ако ти е кучето или котката някой мелезак - може да си го "пробуташ" и за бездомно и да спестиш 60лв :ap: - ама май трябва да му сложиш маркировка преди това.

Тъпа ми е идеята нали icon_dontknow :ap:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Съб Сеп 20, 2008 5:11 pm

На много места ,където се правят безплатните кастрации, също се извършват такива и на хора без средства на домашните им любимци, но много хора не знаят за това.Просто трябва да се информират къде и кой ги прави,достатъчно е да попитат, мисля,че породата нямаше значение, но може да се провери, при добро желание.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sasin » Съб Сеп 20, 2008 7:11 pm

Strawberry написа:Е как ше не са скъпи кастрациите бе жена! Една кастрация ти е 60 лева, аз имам три котки пред блока, 3х60 колко са? - 180, а после престоя в клиниката? Май забрави за тази подробност :ajaweki:

За бедните хора (като мен) нищо не е евтино. Обаче аз ако имам 3 котки пред блока си, ще потърся хора да си разделя разходите по кастрацията (в Стара Загора не знам да има безплатни) поне на една от тях, после ще мисля за следващата. Щом аз съм готова да дам пари, значи ще има и други като мен, пък дори и да не са сред роднините и приятелите ми. Децата по училищата събират пари да отглеждат болни животни, които са застрашени от изчезване - защо да не събират пари и да кастрират някое бездомно куче или коте.
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Мар 25, 2009 10:23 am

„Четири лапи” кастрират бездомните животни в Търговище

http://park4pets.com/event.php?id=199
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Мар 29, 2009 3:54 pm

За кастрацията на кучетата

автор FWSD

1. ЗАЩО КАСТРИРАМЕ КУЧЕТАТА, ВМЕСТО ДА ГИ УБИВАМЕ?
Когато голям брой кучета бъдат премахнати от дадена област, се създава празно пространство, което по-късно се заема от други, непознати кучета, които могат да бъдат враждебно настроени към местните обитатели (хора и кучета) и да причиняват повече проблеми и шум. Общоизвестен факт е, че когато едно животинско общество е заплашено от изчезване, останалите женски индивиди раждат много повече малки, за да компенсират популационните загуби.

2. ЗАЩО КУЧЕТАТА СЕ ВРЪЩАТ НА УЛИЦАТА, СЛЕД КАТО БЪДАТ КАСТРИРАНИ?
Кучето след кастрация се връща на улицата със специалната мисия ДА НЕ ДОПУСКА ПОЯВАТА НА НОВИ КУЧЕТА. ПО ТОЗИ НАЧИН БРОЯТ НА КУЧЕТАТА ЩЕ БЪДЕ ФИКСИРАН ЗА ОПРЕДЕЛЕНО ВРЕМЕ, СЛЕД КОЕТО БЪРЗО ЩЕ ЗАПОЧНЕ ДА НАМАЛЯВА ДО ПЪЛНОТО ИЗЧЕЗВАНЕ НА КУЧЕТО ОТ УЛИЦАТА.
Това е основният принцип в успешната световна стратегия за установяване на контрол върху кучешката популация:
- ПЪРВО: Върнатото на улицата кастрирано куче прогонва мигриращите кучета и не им позволява де се заселят на територията, която то обитава.
- ВТОРО: То не може да се размножава, т.е. бройката кучета няма да се увеличава.
- ТРЕТО: Кастрираното куче не представлява заплаха за здравето на хората, защото се обезпаразитява редовно и ваксинира против бяс всяка година./ Българският принос към успешната световна практика е гарантирано провеждане на редовна ветеринарномедицинска профилактика на кастрираните кучета чрез задължителния надзор, осъществяван от общините и Организациите за защита на животните.
- ЧЕТВЪРТО: Кастрираното куче е по-спокойно, не се бие с други кучета и липсва вероятност такова куче да предизвика уличен инцидент.
- ПЕТО: Кастрираното куче е маркирано трайно с купиране на част от ухото и с цветна каишка, на която метална пластина съдържа неговият идентификационен номер и наименованието на организацията, в регистъра на която можете да проверите за всички необходими данни на кастрираното куче.

3. ИМА ЛИ РИСКОВЕ ЗА КУЧЕТО ПРИ КАСТРАЦИЯ?
Операцията може да се извършва само от ветеринарни лекари – хирурзи. Погрижете се за предварителна информация относно ветеринарния лекар, на когото поверявате живота на кучето. Кастрацията е рутинна операция, но само за специалистите. За женските кучета тя трае от 15 до 30 мин., а за мъжките - от 10 до 20 мин. Както при всяка друга операция има известен дискомфорт за кучето, но той е нищо в сравнение с това то да има два или повече пъти годишно по пет или повече малки, за които трябва да бъдат полагани грижи от майка, която не е осигурена с храна дори за себе си. Повечето малки кученца умират под колелата на леките автомобили.
Възстановителният период след кастрация за женските кучета е от 3 до10 дни, а за мъжките от 2 до 5 дни.

4. КАСТРАЦИЯТА ПРОМЕНЯ ЛИ ХАРАКТЕРА НА КУЧЕТО?
Само агресията, която е резултат от размножителния инстинкт, изчезва. Кучето остава същото с тази разлика, че живее в хармония с останалите и не предизвиква безредия в квартала по време на размножителния период за кучетата.

http://ddimitrovgrad.hit.bg/page21.html
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Galiadogs » Вто Дек 15, 2009 12:11 pm

http://forum.dog.bg/-t30435.html
В тази тема можете да прочетете за кампанията и хора осигурили временен дом и закрила на спасени от улицата или изолатора.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот vikito40491 » Сря Яну 27, 2010 11:32 pm

• Познавате ли достатъчно хора, които биха взели някое от бъдещите бебета?

А дори и да познавате, сигурни ли сте, че в последния момент няма да се отметнат? Имам една съседка, която има куче, което ражда всеки път, когато се разгони. Всичките и деца са деца на един пинчер който го пускат ей така да се разхожда по улиците и влиза в двора на съседите и опложда кучката. Този пинчер е и баша на майката. Т.е. тя се размножава с баща си. Веднъж се роди едно изтърсаче с ужсно криви лапички които направо си стърчаха нагоре и после, разбира се, умря. Та както и да е. Знаете ли какво се случва в повечето случаи? Стопаните на въпросната кучка, виждат, че е бременна и започват да търсят стопани. Навити са около 10 човека и хората се чудят как ще разпределят кученцата без да обидят някой от приятелите им. Кучката ражда (навън, на една черга която никога не се сменя и си седи мрсна след многото раждания и никога не се мести или чисти и т.н.), кученцата стават на 40 дни (представете си...) и съседите решават да ги раздават. Изведнъж се оказва, че няма нито 1 желаещ. Единия си намерил друго кученце, другия нямал възможност, третия имал ремонт, четвъртия се е шегувал и т.н. и т.н. Резултат - кученцата се слагат в един чувал и се оставят зад някой блок. Тези хора освен кучето имат и няколко котки, които раждат непрекъснато като кучката и много котенца и кученца са зарязани зад блокове, хвърлени в реката и т.н. Да не говорим, че всичките животни са на умиране от изтощаване, защото котните изобщо не ги храни, а каквото си хванат. Поне на кукчата кокалчета дава, което е дори може би още по зле. Както и да е, отклоних се много от темата. Дори да е верен митът, че кастрираните животни били податливи на затлъстяване, това може да се избегне, защото вече има специализирани храни за кастрирани котки/кучета. Аз имам кастриран котарак, на който кастрацията му се отрази доста добре. Няма мяукане, маркирване, побоища, бягания от къщи и т.н. И активността също не е намаляла. Имам и 2 кучки, една от която (Лиза) вече си има записан ден при ветеринаря за кастрация (поради това, че досега не съм я водила за кастрация, разви фалшива бременност), а за другата (Жужа) не съм сигурна, защото не е напълно моя, а е и на леля. Но ако зависеше от мен щях да взема и Жужа, защото наистина не е приятно когато ходим на разходка да ни следват десетина мъжки кучета и постоянно да бдя да не ги изпусна, че да не стане белята. Но не това е важното, а факта че кастрацията премахва риска или поне го намалява от доста болести, а аз искам да направя каквото мога и е по силите ми, за даимам 2 здрави и жизнени кучета.
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот cat_13 » Чет Яну 28, 2010 10:32 am

Тъкмо си мислех да пускам тема и видях тази.
Преди около 1-2 месеца пред блока дойде едно куче. Тогава в Добрич валеше силен сняг и всичко беше замръзнало. От лапите му течеше кръв като вървеше и беше мокро и замръзнало. Много ми дожаля и помолих мама да го приберем тя не обича много кучета, но е милозлива и го прибрахме. Оказа се че има хигиенни навици и следователно някой или го е изхвърлил или го е изгубил, но нямаше каишка на врата вместо това на ухото има обичка от приюта. Сигурно е живяло 1-2 години навън, но все още си е запазило хигиенните навици и е много умен кръстих го Ричи. Болонка е или поне прилича на такова не мога да преценя със сигурност защото е с много спластена козина и е страшно мръсен, но чакам да се пооправи времето за да го изкъпя. През по-голямата част от деня стои на терасата, защото тати не иска да има куче в къщи, харесва ги но не иска да са в къщи. Иначе на възраст е на около 8-9 години. Не е първа младост, но все още е много енергичен. Ако го оставя навън вероятно ще живее, но по характер много обича присъствието на хора. Той е роден за живот с хора.
Та мисълта ми е ако някой от вас си търси куче от Добрич може да ми пише защото много искам да му намеря дом. Щеше да е по-лесно с малко кученце, но и той заслужава шанс за добър живот.
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот cat_13 » Чет Яну 28, 2010 10:41 am

Кучето се разбира отлично с всякакви други домашни любимци включително и котки.
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Назад към Бездомни животни