Бременността на Бети

Бременността на Бети

Мнениеот tonci » Вто Ное 16, 2010 10:46 pm

Бременността на морското ни свинче (Бети) е започнала на около преиблизително 28.10.2010 година. Когато навърши деветнадесет дни от нея (днес) трябваше да я заведем на ветеринар. Там се установи, че вече си има подуто коремче и по този показател и явно други неща ката странно поведение и т.н. е в третата седмица. Та значи ние с gori имаме няколко въпроса:
-Кога трябва да отделим Шаро от нея?
-Трябва ли да й тъпкаме витамините, ако тя не иска да ги яде?
-Банана трябва да се дава в малки количества, нали?
-Как да й помогнем да се въстанови от стреса от пътя до ветеринаря?
-Колко често трябва да я водим на ветеринар, впредвид стреса от пътя?
-Храним я със сено, хляб, детелини, специална храна и добавки към храната, това трябва ли да се промени?
-От кога трябва да спрем да я пипаме и разхождаме?
Най-ценното се вижда само със сърцето!
Аватар
tonci
В глутницата

Re: Бременността на Бети

Мнениеот love PET » Вто Ное 16, 2010 10:51 pm

1. Преди да роди може и веднага!
2.Напълнете и поилката с пресен сок. Ние така правехме и Бубката ми беше хем доволна хем имаше витамини.
3.Ние банан не давахме!
4.Оставете я на спокойствие
5. Ако не е по здравословен проблем не я водете повече от 2 пъти (като се има впредвит че и 2-рият път не е нужен особено )
6.Някой друг да каже аз не съм сигурна
7.Аз си я пипах и разхождах до последно по простата причина,че ден преди да роди разбрах, че е бременна.
Офтопик:
Спри да пускаш хиляда теми!
Всеки ден може да си известен, за това днес бъди себе си!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот tonci » Сря Ное 17, 2010 1:09 pm

Извинявам се за темите и благодаря за съветите!!! :ab: :ab: :ab:
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот tonci » Сря Ное 17, 2010 2:21 pm

Ти си имала бременно свинче, но без да знаеш, че е бременно. :ab: :ab: :ab: А мнението на някой, който е имал бременно морско свинче и е знаел за това? Кажете нещо...
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот kris4i » Сря Ное 17, 2010 4:02 pm

А какви са тия сокове, които им давате?
Бъкани са с консерванти и всякакви други боклуци.

Ами хляб? За пръв път чувам да се дава хляб на свинчета.
Много сено, зърнена храна и 5-10 % плодове или зеленчуци /за предпочитане да не са от магазина, щото са нитратни/
Bleed on, to the waves you talk in your fevered delight now
Dreep on, under burning rooms and falling mindstars
So long, keep the sun and the moon... and tell'em of your scars
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот love PET » Сря Ное 17, 2010 4:07 pm

Естествено сока не е купен!
Ние предполагахме,че е бременна и затова се подготвих от рано!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот tonci » Сря Ное 17, 2010 4:13 pm

Даваме им зеле(от градината), ябълки (от градината непръскани), магданоз, краставици (пак от градината и непръскани) и много малко банан... Та последно кога да отделяме мъжкия?
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот love PET » Сря Ное 17, 2010 4:22 pm

Прочети из форум има достатъчно информация а и има гугъл за тази работа!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот slipknot_1996 » Сря Ное 17, 2010 4:43 pm

Как така ще даваш сок бременна не бременна сокове не се дават ако хване диария може да умре. icon_dontknow
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот love PET » Сря Ное 17, 2010 4:44 pm

Ами препоръча ни го ветеринар.
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот tonci » Сря Ное 17, 2010 5:03 pm

Та сега значи да не даваме сок. Последно?! Ние имаме идея да сложим лимонов сок с вода в поилката, така и не разбрахме кога последно трябва да се махне Шаро???
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот kris4i » Сря Ное 17, 2010 8:33 pm

Трябва да го махнете преди да роди. Задължително. Иначе не знам дали по време на бременността може да живеят заедно , не съм чела по този въпрос.
За сока-според мен не давайте.
love_pet - нищо лично, не се обиждай, ама българските ветеринари не разбират много от морски свинчета.
Хубаво е, че давате плодове и зеленчуци от градина и не са пръскани, според мен са напълно достатъчни като витамини. И все пак внимавайте с количествата. Зелето трябва да е много малко, защото предизвиква подуване и газове.
Аз давам банан на моите, но рядко и по едно малко резенче.
Няма нужда от лимоновия сок според мен. Ще бъде кисело и няма да го пият.
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот love PET » Сря Ное 17, 2010 8:50 pm

kris4i написа:Трябва да го махнете преди да роди. Задължително. Иначе не знам дали по време на бременността може да живеят заедно , не съм чела по този въпрос.
За сока-според мен не давайте.
love_pet - нищо лично, не се обиждай, ама българските ветеринари не разбират много от морски свинчета.
Хубаво е, че давате плодове и зеленчуци от градина и не са пръскани, според мен са напълно достатъчни като витамини. И все пак внимавайте с количествата. Зелето трябва да е много малко, защото предизвиква подуване и газове.
Аз давам банан на моите, но рядко и по едно малко резенче.
Няма нужда от лимоновия сок според мен. Ще бъде кисело и няма да го пият.

Офтопик:
О няма проблем за какво да се обиждам.
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот tonci » Сря Ное 17, 2010 9:21 pm

Оценяваме помоща ви, благодаря и на kris4i и на love PET. Благодарим ви много... Имаме нужда от подкрепа сега! :ab: :ab: :ab:
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот tonci » Чет Ное 18, 2010 3:11 pm

Значи вече да отделяме Шаро??? :ajaaski: :ajaaski: :ajaaski:
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот vani-nani » Чет Ное 18, 2010 6:41 pm

kris4i написа:А какви са тия сокове, които им давате?
Бъкани са с консерванти и всякакви други боклуци.

Ами хляб? За пръв път чувам да се дава хляб на свинчета.
Много сено, зърнена храна и 5-10 % плодове или зеленчуци /за предпочитане да не са от магазина, щото са нитратни/

аз на мойте им давам сок но истискан от мен :bs: предполагам че и те така го правят
а хляб на Лъкито му давам редовно icon_dontknow
More or less every day is happiness! :)
Аватар
vani-nani
В пасажа

Мнениеот tonci » Чет Ное 18, 2010 8:58 pm

Не мога да ви разбера за някои неща. Нали казвате, че е добре да се хранят със зърнени храни??? Е хлябът е нещо като сбор от зърнените храни и то те го обичкат. :ab: :ab: :ab:
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот kris4i » Чет Ное 18, 2010 9:08 pm

Вие решавате с какво да си храните свинчетата.
Аз се информирам само от английски сайтове, защото там има много повече информация и съм изчела доста неща.
До сега не съм прочела някой да дава хляб на свинчето си.

Но пак казвам, вие си решавате.
...maybe they will care
kris4i
В ятото

Мнениеот tonci » Чет Ное 18, 2010 9:21 pm

Ми сега гледаме да я храним разнообразно. Обаче днес с gori отиваме да разхождаме Бети и Шаро да попасът и само нали я гушкам и корема пораснал още повече, а не съм я гушкал сигурно от един-два дни и пак... Много бързо расте!!! :ai: :ai: :ai:
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот love PET » Чет Ное 18, 2010 9:26 pm

Последните дни дори ще рита!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот rinusha » Пет Ное 19, 2010 8:53 am

За хляба - чувала съм много хора да дават,предполагам добре изсъхнало залче(сухар) няма да е проблем.На моите не съм давала,защото не виждам смисъл.Погрижете се бременното свинче да получава достатъчно количество вит.С,много е важно за да са здрави бебетата.Доколкото знам свинчетата са социални и неагресивни животни и отделянето на мъжкия не е задължително,но имайте предвид,че ако не го отделите,женската може да забременее часове след раждането и след два месеца отново да роди,а това ще изтощи организма й и хич не е полезно.Успех :ay:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот tonci » Пет Ное 19, 2010 1:29 pm

А и като се разгони след раждането като се гонят могат да си убият малките (смажат)... :ajaaski: :ajaaski: :ajaaski:
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 3:42 pm

Като разхождаме Бети навън през един-два дни и корема все и все ми се струва по-голям и много се дразни като я пипаме там, а и от три-четири дни сме започнали да й даваме сено и нагъва като луда, невидяла храна, направо... За първо раждане колко бебета са (по-малко или повече)? Че искаме да си направим сметка кога ще е раждането, нали по-малко бебета-по-голям срок, повече бебета-по-малък срок...
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот meri » Съб Ное 20, 2010 3:46 pm

Офтопик:
Стига писа глупости и в двете теми, освен за смях на хората, за друго не стават вече тия теми.Къде ги научавате тия простотии?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 3:56 pm

meri, изчакай малко да ти цитирам това за бременността на морските свинчета, което писах според броя на малките, колко е просължителността, че го търся и не мога да го намеря още. А какво имаш предвид под "глупости". Искам да се консултирам със стопани на морските свинчета, да обменяме опит и да кажа как вървят нещата. Не искам да държа другите в неведение.
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот meri » Съб Ное 20, 2010 3:58 pm

Какъв опит обменяш,като нищо не знаеш,нито се стараеш да се вслушаш в това,което ти казват,безмислено е.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Ное 20, 2010 4:02 pm

Аз пък не мога да ви разбера с тая твоята приятелка за какво сте взели мъжко и женско свинче,какво ще правите малките как ще ги отделите,като нямате никакъв опит и познания и изобщо кой дава парите,и защо е всичко да се радвате на малки ли...!? :ajaweki: icon_dontknow
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот love PET » Съб Ное 20, 2010 4:04 pm

slipknot_1996 написа:Аз пък не мога да ви разбера с тая твоята приятелка за какво сте взели мъжко и женско свинче,какво ще правите малките как ще ги отделите,като нямате никакъв опит и познания и изобщо кой дава парите,и защо е всичко да се радвате на малки ли...!? :ajaweki: icon_dontknow

smiley24
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 4:13 pm

Пак ли трябва да обяснявам, че когато Мики умря от котката или там каквото е било нямаше друго свинче в зоомагазина освен две мъжки и малки свинчета, които Бети сигурно щеше да премаже на няколко стъпки само? Тя отказваше да яде, трепереше и се влошаваше, беше неизбежно да купим морско свинче за Бети, трябваше да я спасим от депресията, която в някои случай е завършваща със смърт. Разбирате ли, че тя беше тръгнала към смъртта, докато не заживя с друго другарче и блясъкът в очите й се възвърна. Бяхме изправени пред дилема: Бети или без Бети... Всеки от вас сигурно е щял да избере да спаси своя любимец, с който е прекарал толкова дълго време и се е привързал толкова с него. После разбрахме, че е забременяла и така... Не си мислете, че гледаме свинчетата и решаваме всичко за тях самостоятелно. Нима можем да понесем такъв товар?! Имате ли си представа колко внимание им отделяме и колко се грижим за тях ние и РОДИТЕЛИТЕ НИ? Ние НЕ сме САМИ!!!
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Ное 20, 2010 4:36 pm

Ами можело е да вземете друго женско свинче или да се помъчите да я накарате да свикне с вас вместо да вземеш мъжко.Без да имаш познания.И какво внимание им отделяте като котка е изяла първото свинче.Оставили прозореца отворен вечерта и...А дори не знаеш какво животно е изяло свинчето ти.А уж беше виждал на няколко пъти котката,която била изяла свинчето ти,дори си я бил сънувал...Ти шегуваш ли се с нас? :ajaweki: :bu: :ag:
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 4:38 pm

Защо така сте ни разкритикували? Нито сме сгрешили, нито нищо... Какво грешно сме направили за морските свинчета? Ако видите, че нещо не правим наред, просто можете да ни кажете примерно: Морските свинчета не ядат хляб, от сега нататък спрете да им давате, защото е вреден за тях. А не: Вземете почетете малко за тях. Вие сте ЛОШИ стопани и недостойни да бъдете стопани въобще на животни. Защо така постъпвате? Знаете ли, че преди време (около два-три дни), когато се заинтересувах от бременност на морските свинчета в интернет четох в една тема, но тя беше на един друг форум и нито веднъж в него не ми направи впечатление никакви критики и забележки, както тук, в този форум, относно потребителите, въпреки че, стопанинът не знаеше нищо за бременност и дори не е предполагал, че като събере мъжко и женско и ще му се родят малки и затова и незнаше, че въобще свинчето му е било бременно. Той не ги отглеждаше както трябва, впредвид на терасата посред топлото лято. НО въпреки това му обясняваха всичко едно по едно, а не като тук всички да се нахвърлят на начинаещия. Такъв ли е вашия метод, вие такива хора ли сте? Толкова хубав форум си имаме, но отношенията тук са... Онзи форум не беше толкова модернизиран като този, но в отношенията между хората няма нищо общо както в този форум. Не можете да оцените какво имате, да знаете. Такъв форум си имаме, нека запазим добрите отношения, МОЛЯ ВИ!!! Нека бъдем добри и толерантни едни към други. meri, не съм те обиждал досега, но ти защо навсякъде ми се нахвърляш? Каква е тази мания към начинаещите? Това е първата бременност на първите ни морски свинчета. Това се случва за пръв път в живота ни. Не разбирате ли колко сме радостни и колко помощ получаваме повече, спрямо преди от родители, от зоомагазина, но не и от тук... Тук всеки гледа другия да сгреши нещо и всички върху него... Но сега незнам какво сме сгрешили. Това че им даваме вода, детелини, сено, ненитратни плодове и зеленчуци, храни от зоомагазина, крекери и други глезотиики? Или че им сменяме триците толкова често, че един чувал ни свършва за два месеца и по малко дори, така ли? Или, че ги водим на ветеринар? Това ли? Това ли ни е ГРЕШКАТА??? ОТГОВОРЕТЕ! Или това, че сме на дванадесет и получаваме помощ отвсякъде, заради домашните си любимци? Но онзи форум си беше за ПРИМЕР, за ПРИМЕР, разбирате ли ме??? Онзи човек грешеше и му казваха просто кое е правилно и ако греши някъде да си попоправи, а тук, сега незнаем въобще дали и в какво грешим и ни се нахвърлят всички един по един... Такива хора ли сте ВИЕ??? Толкова ли сте толерантни към другите? Наистина ли така се държите попринцип или само с тези, които са на дванадесет години.

Нека да променим държанието едни към други!!! Нека бъдем различни. Нека си помагаме взаимно!!!
Сговорна дружина планина повдига.
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот Maritoo6 » Съб Ное 20, 2010 4:46 pm

И какво от това,че си на 12?И аз съм на 12...Преди да си взема каквото и да е било животно,бях прочела всичко за него.Вярно е,че трябва да сме толерантни един към друг.....
И да знаеш,че ние ти се караме,защото питаш преди да четеш!
Even death can't cure an idiot.
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 4:56 pm

Знаете ли какво от това, че съм на дванадесет? Ето ТОВА: КАТО КАЖЕШ, ЧЕ СИ НА ДВАНАДЕСЕТ И ВСЕКИ СИ МИСЛИ, ЧЕ НЯМАШ НИКАКВИ ПОЗНАНИЯ, ПРОСТО ЗАЩОТО СИ НА ДВАНАДЕСЕТ!!! ТОВА СИ Е ПЪЛНА ГЛУПОСТ!!! РАЗБИРАМ, ЧЕ МИСЛИТЕ, ЧЕ НЕ СЪМ ЧЕЛ, ЗАЩОТО ПИТАМ, НО АЗ СЪМ ПРОЧЕЛ ВСИЧКО НЕОБХОДИМО СЪС ВСЕ КОРИЦИТЕ И СЪС ВСЕ ФОРУМИТЕ И ДРУГИТЕ НЕЩА И ПИТАМ ВАС, ЗА ДА СЕ УВЕРЯ, ЧЕ ТОВА Е ПРАВИЛНО/ГРЕШНО. Като мислите, че е вярно ТОВА, че трябва да сме ТОЛЕРАНТНИ, тогава ЗАЩО НЕ ГО ПРАВИТЕ??? Кажете де, защо сега всички замлъкнаха? Аз ще отговоря. Защото сега аз съм ПРАВИЯТ, А ВИЕ НЕ, нали и не искате да си го признаете!!!
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот Maritoo6 » Съб Ное 20, 2010 5:01 pm

Това,че сега няма никой освен мен и теб и още 1-2 човека във форума,не означава,че си прав за всичко.Виж не името прави човека,а човека прави името....Ти вече си изградил грешна представа за себе си в хората,затова не са толерантни към теб. :ab:
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 5:03 pm

Тогава кажете в какво греша, кажете де!
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот Maritoo6 » Съб Ное 20, 2010 5:06 pm

Ти ли имаше хамстер,който умря след като роди ? Че не помня много добре вече :ag:
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 5:07 pm

Не, той не роди, а умря от токсична бременност. за това аз ли съм бил виновен, че съм си купил бременен хамстер?!
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот Maritoo6 » Съб Ное 20, 2010 5:14 pm

tonci написа:Не, той не роди, а умря от токсична бременност. за това аз ли съм бил виновен, че съм си купил бременен хамстер?!

Не,ама точно в тази тема (за хамстера) хората са си изградили представата за тебе и са решили,че не си достоен да имаш домашен любимец и,че си много малък още. :ab:
Аз от 10 годишна имам куче и само аз го извеждам и го храня,къпя и т.н :ab:
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 5:18 pm

И защо такова мнение са си изградили? Без причина? Не са имали с кой да се заяждат?!
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот Maritoo6 » Съб Ное 20, 2010 5:20 pm

Прочети си мненията и ще разбереш :ag:
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот Maritoo6 » Съб Ное 20, 2010 5:21 pm

Спри да правиш от мухата слон :ab:
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот Space » Съб Ное 20, 2010 5:22 pm

Пичуи, искате ли да си размените скайповете и да преместите чата там? :ad:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот love PET » Съб Ное 20, 2010 5:25 pm

Ако си чел толкова много защо задаваш толкова тъпи въпроси?
И аз съм на 12! Е и? Морското ми свинче почина от пневмония, по простата причина, че признаците се появиха твърде късно и лекарите не можеха вече нищо да направят. Но веднага щом се появиха симптомите и преди да я заведем на ветеринар аз вече знаех от какво е болна и дали ще може да се излекува (но имах надежда)!
Та по въпроса...
Във всеки сайт за свинчета в който пише за бременността пише кога да отделите мъжкия. Пише всичко необходимо!!! Ако "си чел" толкова много щеше да го знаеш това. Но ти май четеш всичко на готово!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот Maritoo6 » Съб Ное 20, 2010 5:28 pm

love PET написа:Ако си чел толкова много защо задаваш толкова тъпи въпроси?
И аз съм на 12! Е и? Морското ми свинче почина от пневмония, по простата причина, че признаците се появиха твърде късно и лекарите не можеха вече нищо да направят. Но веднага щом се появиха симптомите и преди да я заведем на ветеринар аз вече знаех от какво е болна и дали ще може да се излекува (но имах надежда)!
Та по въпроса...
Във всеки сайт за свинчета в който пише за бременността пише кога да отделите мъжкия. Пише всичко необходимо!!! Ако "си чел" толкова много щеше да го знаеш това. Но ти май четеш всичко на готово!

:ay: Най-правилно казано.Подкрепям те :ax:
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Ное 20, 2010 6:14 pm

Аз лично не останах с впечатление че четеш,още по-малко че ти помагат възрастните,защото ако е така нямаше да задаваш толкова въпроси.
И не е защото искаш да се увериш дали бъркаш,сигурна съм.
Един възрастен би трябвало да знае тези неща, за рибките също(не е мястото в тази тема, но все тая), това се нарича елементарни познания.
И зависи след като прочетеш нещо и как го разбираш....правилно или не.
Това,че си начинаещ или на 12 г.няма нищо общо с отношението ми.
Когато се опитах да дам съвет в другата тема, какво направи.......сякаш нищо не прие, а продължи да си питаш все едно и също.
Щом си чел за бременност и раждане, там ясно пише всичко, защо тябва някой постоянно да ти повтаря едно и също нещо?

Има една приказка: "Кой каквото сам си направи".......та така и в твоя случай, за отношението на хората.

Човешко е да се греши, да не знае, но не е това начина, и къде и в кой форум прочете нещо по-различно ?
Отношението какво общо има с това, че ти не знаеш?
Когато някой получава помощ от възрастните си личи,или те са толкова невежи, че не знаят нищо.
И защо тогава родителите ви допуснаха да отглеждаш толкова животни, без да знаеш почти нищо за тях (личи си по рибите до колко всички знаете как се отглеждат отделните видове).
Аз лично спирам да пиша по темите ти, защото за мен си безнадежден случай, човек,който не желае да послуша съветите,които му се дават, а когато му се дават, не изпълнява, а си се върти в кръг, все едно се получава: " Говорете си, аз щи си правя каквото знам".
За какво са ти съвети,след като не изпълни нито един,или не послуша какво ти се казва.

Едно животно се отглежда,ако имаш условия и познания за това...другото е глупости.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 8:06 pm

Моята схема е такава: аз чета и се информирам и ме съветват и други хора, после питам отново вас и се уверявам дали ми е казано нещо правилно или не и после го прилагам. Кой съвет от вас не съм приел? Че на рибките им трябва пространство-взех аквариум, даже прекалено широк за три рибки, че на рибките им трябва помпа-взех им, и сега ви казах, че работя по въпроса за филтъра. Нали преди време ви казах, че ще си взема по-голямо място за рибките? Излъгах ли ви? Нали ви казах, че работя по въпроса за помпата? Излъгах ли ви? Каквото съм казал досега съм го направил и мисля да направя и това, което и сега казах... А какъв съвет за морското свинче сте ми дали и не съм го изпълнил??? icon_dontknow icon_dontknow icon_dontknow
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 8:11 pm

И никъде, където съм чел не е било написано: Отделете мъжкия на 10-ия ден примерно. Пример само давам... Затова питам вас. Аз ви имам доверие. Ако ви нямах доверие и не разчитах на вас, щах ли да ви питам? Вие сте ми като учители, разчитам на вас, доверявам ви се, а вие как постъпвате с мен? "Прочети малко" Аз четох, но дали е вярно това? Затова питам вас. Не че не мога да щракна в google и да чета, това е още по-лесно.
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 8:15 pm

Ще продължаваме ли да спорим? Или да спрем? Ако променим държанието си едни към други ще е добре и няма да имаме проблеми занапред...
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот rinusha » Съб Ное 20, 2010 8:17 pm

На мен друго ми е интересно - какво ще правиш от тук нататък?Ще оставиш двете свичета заедно за да не е самотна Бети,а тя ще ражда през два месеца или ще ги разделиш и Бети отново няма да си има другарче?Просто любопитсво,не се заяжам.Интересно ми е какво мислиш за бъдещето :ad:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот vani-nani » Съб Ное 20, 2010 8:19 pm

tonci написа:Знаете ли какво от това, че съм на дванадесет? Ето ТОВА: КАТО КАЖЕШ, ЧЕ СИ НА ДВАНАДЕСЕТ И ВСЕКИ СИ МИСЛИ, ЧЕ НЯМАШ НИКАКВИ ПОЗНАНИЯ, ПРОСТО ЗАЩОТО СИ НА ДВАНАДЕСЕТ!!! ТОВА СИ Е ПЪЛНА ГЛУПОСТ!!! РАЗБИРАМ, ЧЕ МИСЛИТЕ, ЧЕ НЕ СЪМ ЧЕЛ, ЗАЩОТО ПИТАМ, НО АЗ СЪМ ПРОЧЕЛ ВСИЧКО НЕОБХОДИМО СЪС ВСЕ КОРИЦИТЕ И СЪС ВСЕ ФОРУМИТЕ И ДРУГИТЕ НЕЩА И ПИТАМ ВАС, ЗА ДА СЕ УВЕРЯ, ЧЕ ТОВА Е ПРАВИЛНО/ГРЕШНО. Като мислите, че е вярно ТОВА, че трябва да сме ТОЛЕРАНТНИ, тогава ЗАЩО НЕ ГО ПРАВИТЕ??? Кажете де, защо сега всички замлъкнаха? Аз ще отговоря. Защото сега аз съм ПРАВИЯТ, А ВИЕ НЕ, нали и не искате да си го признаете!!!

Разбирам те :bs: .Аз като попитам нещо всеки ми казва да чета а аз съм изчела всичко и просто искам да се уверя и да питам хора с опит.
Офтопик:
аз съм на 11 :ab:
More or less every day is happiness! :)
Аватар
vani-nani
В пасажа

Мнениеот love PET » Съб Ное 20, 2010 8:26 pm

Аз повече няма да пиша в тази тема, защото само се ядосвам!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот archy » Съб Ное 20, 2010 8:28 pm

Аз пък съм на 13... Започнах да пиша, когато бях на 10- 11 год. Но първо четях, а после питах и не правех 100 теми... Е сега някой опреква ли ме? Да колкото вас съм, но както и други хора дойдохме тук не, за да получаваме на готово инфо (като за рибите например)... От къде сме научили информацията? От статии, които и вие четете... [smile3537.gif]
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 9:49 pm

rinusha написа:На мен друго ми е интересно - какво ще правиш от тук нататък?Ще оставиш двете свичета заедно за да не е самотна Бети,а тя ще ражда през два месеца или ще ги разделиш и Бети отново няма да си има другарче?Просто любопитсво,не се заяжам.Интересно ми е какво мислиш за бъдещето :ad:

Един човек, който не пише с цел забележки, критики и т.н. Поздравления!!! Скоро си говорихме и мислим за варианта кастрация.
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 9:55 pm

archy написа:Аз пък съм на 13... Започнах да пиша, когато бях на 10- 11 год. Но първо четях, а после питах и не правех 100 теми... Е сега някой опреква ли ме? Да колкото вас съм, но както и други хора дойдохме тук не, за да получаваме на готово инфо (като за рибите например)... От къде сме научили информацията? От статии, които и вие четете... [smile3537.gif]

Мисля, че досега обяснявах, че и аз това правя, но ви питам, дори да съм го чел!!! Това го запомнете, за да не се чудите "тоя" какви елементарни неща пита. Защо ли? За да се уверя, че прочетеното е вярно/грешно и да знам дали да го прилагам. Не мога да се доверявам на всичко. Не знам кой го е писал и той имал ли е въобще някога домашен любимец, още по-малко морско свинче. Все пак морските свинчета са ми много ценни и внимателно ги отглеждаме... Не съм толкова доверчив и наивен за всичко написано в интернет!!!
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 10:02 pm

Към archy, love PET и всички други, които наистина ценят домашните си любимци:
Ако видите нещо съмнително в интернет за кучето, свинчето си, рибките или каквото и да било ваше животно, веднага ли ще го изпълните? Или ще действате като мен: Ще питате относно това във форума? Кажете де. Ако НЕ ми пукаше за домашните ми любимци, щях ли да питам за някои неща вас или щях да приложа веднага прочетеното и след два дена... Кажете де... icon_dontknow icon_dontknow icon_dontknow
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот Beroe » Съб Ное 20, 2010 10:03 pm

Добре, а защо не си комбинираш всички постове в един голям а пишеш по 10 малки...
Beroe
Животинче с въпрос

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 10:08 pm

Защото нещата ми хрумват едно след друго. Та кажете де, така като мен ли ще направите или направо прилагате??? hsuh hsuh hsuh
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот love PET » Съб Ное 20, 2010 10:14 pm

Да, но за да е нещо съмнително трябва да е нещо рядко и важно,ама много много важно, а не кога да отделиш мъжкото свинче от женското и разни такива въпроси,който ги има във 15 сайта...
Ох вече наистина спирам защото така се нервя...
Офтопик:
Не ми е ясно само едно защо си взехте мъжко свинче при услови (на 100 % съм сигурна), че знаехте че ще имате малки!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 10:22 pm

love PET написа:Да, но за да е нещо съмнително трябва да е нещо рядко и важно,ама много много важно, а не кога да отделиш мъжкото свинче от женското и разни такива въпроси,който ги има във 15 сайта...
Ох вече наистина спирам защото така се нервя...
Офтопик:
Не ми е ясно само едно защо си взехте мъжко свинче при услови (на 100 % съм сигурна), че знаехте че ще имате малки!

За мен и моите животинки няма важно и неважно, всичко което се отнася за тях е важно!!!
И сигурно за четвърти или пети път ще го кажа: Бети щеше да умре от депресия (колкото и да ви е чудно има и такива случаи), а в зоомагазина имаше само двама мъжки и малки свинчета, които ако бяхме купили едно от тях Бети щеше да го смаже като мине върху него... Ти какво би направила в такъв случай? Защото ние в паниката това решихме: тя спря да яде, трепереше и въобще беше ужасно... А и какво от това, че ще си имаме малки, както казах четем, помагат ни и от зоомагазина и родителите, впредвид трици, храна, витамини и т.н. ? Какво толкова, че ще си имаме малки, като сме се подготвили за всичко и сега само изпипваме малките детайли като ви питаме, четем?
Стига се нерви, сега разговаряме като хората, просто обменяме информация... Защо трябва да се изнервяме, ние просто се доуточняваме, бъди спокойна. :ab: :ab: :ab:
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот Maritoo6 » Съб Ное 20, 2010 10:23 pm

tonci написа:Към archy, love PET и всички други, които наистина ценят домашните си любимци:
Ако видите нещо съмнително в интернет за кучето, свинчето си, рибките или каквото и да било ваше животно, веднага ли ще го изпълните? Или ще действате като мен: Ще питате относно това във форума? Кажете де. Ако НЕ ми пукаше за домашните ми любимци, щях ли да питам за някои неща вас или щях да приложа веднага прочетеното и след два дена... Кажете де... icon_dontknow icon_dontknow icon_dontknow

Ще се консултирам с ветеринар,защото не винаги можеш да се довериш на непознат :ab:
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот tonci » Съб Ное 20, 2010 10:27 pm

Е, ние ходим до там, като им взимаме храна, витамини сено и т.н. и питаме, каквито въпроси сме натрупали досега. Но ходим до там само когато сме за храна и т.н.,защото ни става неудобно всеки път да ходим... Просто ставаме нахални. И обикновено малко сълго става, но правим така: четем нещо от интернет, после ви питаме дали е вярно и после на ветеринара питаме и него и така... :ap: :ap: :ap:
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот valnata » Съб Ное 20, 2010 10:36 pm

Хубаво е че питаш, но трябва малко да се 'напънеш" и сам да взимаш решения. Не само да чакаш арчи, валната, мери и др да ти напишат.. Те дали са прави? Няма нищо сложно в твоя случай. Никога не съм гледал такива мишоци, но е близко до акъла, че трябва да се отделят.. че пак ще има секс след раждането..

Освен това ти като получиш съвет и започваш да го "превземаш'-оборваш като казваш, че така им е добре, че са щастливи.. Как го разбра бе човек? За тая златна риба 1000 пъти ти казах, че не може да се гледа на 28 градуса.. ма ти нагревател имаш ли изобщо.. А термометър? хелера кой ти кза да го отделяш веднага? Нали четеш. Хем искаш съвети, хем се бориш с тях. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Съб Ное 20, 2010 10:39 pm

Офтопик:
Хем искаш съвети, хем се бориш с тях. :ag:

Нарича се самозалъгване... :ajaweki: :ad:
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот love PET » Съб Ное 20, 2010 10:46 pm

tonci написа:

За мен и моите животинки няма важно и неважно, всичко което се отнася за тях е важно!!!
И сигурно за четвърти или пети път ще го кажа: Бети щеше да умре от депресия (колкото и да ви е чудно има и такива случаи), а в зоомагазина имаше само двама мъжки и малки свинчета, които ако бяхме купили едно от тях Бети щеше да го смаже като мине върху него... Ти какво би направила в такъв случай? Защото ние в паниката това решихме: тя спря да яде, трепереше и въобще беше ужасно... А и какво от това, че ще си имаме малки, както казах четем, помагат ни и от зоомагазина и родителите, впредвид трици, храна, витамини и т.н. ? Какво толкова, че ще си имаме малки, като сме се подготвили за всичко и сега само изпипваме малките детайли като ви питаме, четем?
Стига се нерви, сега разговаряме като хората, просто обменяме информация... Защо трябва да се изнервяме, ние просто се доуточняваме, бъди спокойна. :ab: :ab: :ab:

Прекалено бързо се нервя и трудно се успокоявам.
Офтопик:
Последен въпрос : В градът ви само един зоомагазин ли има?
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот meri » Съб Ное 20, 2010 11:06 pm

Офтопик:
Предлагам да пуснем завесата,трагикомедията завърши. Получихте внимание повече отколкото трябваше.Ще ви очакваме с друга тема......помощ, малките нещо си, рибите ми седят на дъното и подобни.

Как пък прецени, че животното има депресия, сега се изкара и лекар.Може просто да е било болно и с друг проблем.
Че какво толкова има да сравняваш,тези животни се отглеждат по един и същи начин, не във всеки форум различно. icon_bowdown
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот tonci » Нед Ное 21, 2010 12:24 am

И защо е задължително малките да имат проблем? Нали си отглеждаме пражилно свинчетата? Или?
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот Maritoo6 » Нед Ное 21, 2010 9:22 am

tonci написа:Е, ние ходим до там, като им взимаме храна, витамини сено и т.н. и питаме, каквито въпроси сме натрупали досега. Но ходим до там само когато сме за храна и т.н.,защото ни става неудобно всеки път да ходим... Просто ставаме нахални. И обикновено малко сълго става, но правим така: четем нещо от интернет, после ви питаме дали е вярно и после на ветеринара питаме и него и така... :ap: :ap: :ap:

Няма начин вашия ветеринар да няма телефон...Нищо няма да ви стане ако му се обадите 1-2 пъти :ab:
Аватар
Maritoo6
Пчела майка

Мнениеот tonci » Нед Ное 21, 2010 10:36 am

Но искам сега всеки от вас, който е писал по темата и ни е критикувал да каже какво неправилно правим, добре ли ги отглеждаме, какво да се подобри и т.н... Просто защото да се поправим, не за заяждане. Искаме да видим къде ни е грешката и да я поправим.
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот petka_1998 » Нед Ное 21, 2010 10:46 am

Аз досега четох темата и мисля че много добре си ги гледате :ap:
petka_1998
В стадото

Мнениеот tonci » Нед Ное 21, 2010 10:53 am

И аз, но явно други не мислят така.
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот petka_1998 » Нед Ное 21, 2010 4:08 pm

Еми незнам аз мисля че така се гледа едно морско свинче ако не ако може другите да кажат как :bs:
petka_1998
В стадото

Мнениеот archy » Нед Ное 21, 2010 4:32 pm

Аз имам няколко въпроса и спирам да пиша вече...
1. Как се доверяваш на нашъно непознати хора?
2. Според теб ние от къде знаем инфото? Питали сме вет и сме чели стаиии...
3. Защо чакаш всичко на говото?
И понеже ще кажеш не е така ето ти един цитат:
А по колко време са бременни, информирайте ме, защото не съм запознат изобщо май май май.

4. Защо пусна сто пъти тема за свинчето Бети, което е бременно? ТА чак казваш на всички да пишат тук, а не в миналата тема? Не си нтересен...

Темата отдавна е за ключ, а автора да седне и да чете, а не 100 пъти да пита... НЕ вярвал на статии... Еми звъниш на вет и питаш... Знаеш ли кой седи зад всеки профил? Дали изобщо знае нещо за свинчетата? :bu:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Нед Ное 21, 2010 4:34 pm

tonci,предполагам,че хората те нападат не защото не гледаш Бети и Шаро добре,а защото постъпваш неразумно първо като допусна да се случи нещо с предишното прасенце,после като взе ново мъжко,знаеки че женската ще забременее.Всичко това показва несериозно отношение към животните.Това,че си изчел всичко в този форум(може би и не само в него) понякога просто не личи - задаваш въпроси,на които отговорът е елементарен и очевиден.Не виждам как се съмняваш в информацията и имаш нужда от мнение например за това кога се отделя мъжкия - отговорил си си сам на този въпрос,но продължаваш да питаш.Защо?Всичко което трябва да направиш е да осигуриш спокойствие на Бети(което включва и отделяне на Шаро),да я храниш със специални хубави храни за морски прасенца,да не правиш експрименти с храни,които не си давал до сега,да поддържаш добра хигиена,да не забравяш,че винаги трябва да има сено и прясна вода,да не стои на студено,влажно и на течение и да спреш да я разхождаш ако установиш,че това я тревожи или изморява.Можеш да вземеш допълнително витамини за гризачи,полезно е през втората част на бременността и по време на кърменето.Както виждаш нищо ново не ти казвам - това което важи за гледането на морки прасенца,важи и за гледането на бременни морски прасенца.Дано сега ти се проясни малко.Успех :ad:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот love PET » Нед Ное 21, 2010 4:36 pm

rinusha написа:tonci,предполагам,че хората те нападат не защото не гледаш Бети и Шаро добре,а защото постъпваш неразумно първо като допусна да се случи нещо с предишното прасенце,после като взе ново мъжко,знаеки че женската ще забременее.Всичко това показва несериозно отношение към животните.Това,че си изчел всичко в този форум(може би и не само в него) понякога просто не личи - задаваш въпроси,на които отговорът е елементарен и очевиден.Не виждам как се съмняваш в информацията и имаш нужда от мнение например за това кога се отделя мъжкия - отговорил си си сам на този въпрос,но продължаваш да питаш.Защо?Всичко което трябва да направиш е да осигуриш спокойствие на Бети(което включва и отделяне на Шаро),да я храниш със специални хубави храни за морски прасенца,да не правиш експрименти с храни,които не си давал до сега,да поддържаш добра хигиена,да не забравяш,че винаги трябва да има сено и прясна вода,да не стои на студено,влажно и на течение и да спреш да я разхождаш ако установиш,че това я тревожи или изморява.Можеш да вземеш допълнително витамини за гризачи,полезно е през втората част на бременността и по време на кърменето.Както виждаш нищо ново не ти казвам - това което важи за гледането на морки прасенца,важи и за гледането на бременни морски прасенца.Дано сега ти се проясни малко.Успех :ad:

:ay: Именно!
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот tonci » Нед Ное 21, 2010 8:25 pm

Добре, благодаря, че дадохте мнението си! А само да кажа, сигурно не съм го казал или не съм бил точен достатъчно-от сега започнахме с витамините. Те се водят същност добавки към храната, но и витамини, пише "за награда"... Те са някакви от близо три лева с мляко и мед. А аз не знам защо, но съм останал с впечатление, че хамстерите нямат поносимост към мляко, но пък на витамините го има... :ap: :ap: :ap:
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот tonci » Сря Ное 24, 2010 8:02 pm

Днес пак ги извеждахме. В събота сме програмирали да ги разделяме в отделни жилища. Оффф, голямата подготовка започва...
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот tonci » Чет Ное 25, 2010 1:35 pm

Вчера на разходката Шаро като беше в мен си свърши малката нужда, после и Бети върху gori и сигурно вече сме станали тоалетни...
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот meri » Чет Ное 25, 2010 2:19 pm

Да не кажеш,че пак се заяждам с теб,но не мислиш ли че не е удачно в това състояние да извеждаш свинчето навън,освен че причинява стрес, което при бременни не е безопасно, има опасност от паразити,външни или вътрешни,ако не е третирано срещу тях.Освен спокойствие и добра храна в момента не е необходимо каквото и да било друго, стреса може да ти изиграе доста лоша шега.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Beroe » Чет Ное 25, 2010 3:02 pm

Ти луд ли си като е бременна да я извеждаш извън вас бе ? Това знаеш ли какъв стрес е то минават коли, различни шумове, мръсотия...
Beroe
Животинче с въпрос

Мнениеот tonci » Чет Ное 25, 2010 3:06 pm

Не ги разхождаме на такава обстановка, Beroe. Близо до нас има нещо като малко паркче, с много детелини и трева за тях, където не е шумно и не изглежда да е мръсно, но засега мисля, че ще се наложи да прекратим разходките на Бети... :bs: :bs: :bs:
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот Beroe » Чет Ное 25, 2010 3:09 pm

Най-добре наистина ги прекратете.
Beroe
Животинче с въпрос

Мнениеот tonci » Чет Ное 25, 2010 3:17 pm

Програмирали сме за събота: Отделяме Шаро в друг аквариум, като им сменяме трици, чистим основно и всичко друго. После Бети и Шаро са си поотделно, като за Бети никакви разходки, пипане, дори и галене и гушкане. Чудим се дали ще трябва да ги срещаме двамката поне за мъничко, за да не изпаднат в депресия?
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот meri » Чет Ное 25, 2010 3:45 pm

tonci написа:Не ги разхождаме на такава обстановка, Beroe. Близо до нас има нещо като малко паркче, с много детелини и трева за тях, където не е шумно и не изглежда да е мръсно, но засега мисля, че ще се наложи да прекратим разходките на Бети... :bs: :bs: :bs:

Нищо не може да гарантира чистота,особено ако наблизо минават и коли.По тревата има различни паразити с които може да се заразят.Освен това има и отровни треви.Изваждането,носенето и след това хващането, за да се прибере все е стрес, не е необходимо да има хора или шум.А един стрес за бременно животно е доста опасно, освен за аборт, и за живота му.Доста неразумно подхождате по въпроса, в такова състояние животните не трябва да се притесняват по никакъв начин.
Прекратете такива опити, а за отделянето аз лично не знам, да ти кажат стопаните на морски свинчета.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот tonci » Чет Ное 25, 2010 3:46 pm

Добре, meri.
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот tonci » Чет Ное 25, 2010 7:14 pm

Планът се сменя-ще ги разделим утре... :ajaaski: :ajaaski: :ajaaski:
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот gori » Пет Ное 26, 2010 3:59 pm

Ужасна и добра новина-вече ги разделихме. :ajaaski: Измихме и двата аквариума много добре.Малко ги разпукахме. :ag: Като ги сложихме в аквариумите, понеже са точно един до друг и двамата се допряха до стъклата и започнаха да цвирукат жалко.После се надигаха и се опитваха да излязат. :ajaaski: Не знам как ще свикнем да ги гледаме така тъжни.
gori
В стадото

Мнениеот tonci » Сря Дек 01, 2010 4:26 pm

Някой има ли си на представа как изглеждат зародишите на морското свинче в края на петата седмица (тридесет и четвърти-тридесет и пети ден)?
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот love PET » Сря Дек 01, 2010 4:49 pm

tonci написа:Някой има ли си на представа как изглеждат зародишите на морското свинче в края на петата седмица (тридесет и четвърти-тридесет и пети ден)?

Офтопик:
Защо те интересува?
Аватар
love PET
В пасажа

Мнениеот tonci » Сря Дек 01, 2010 4:52 pm

Интересно ми е как се развиват, колко са големи, имат ли си необходимите зачатъци, просто се опитвам да си ги представя. Дали вече имат три сантиметра? Нали в последните дни растат най-много, следователно сега са по-мънички, въпреки че преполовяват бременността.
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот robi99 » Съб Дек 04, 2010 9:17 pm

мъжкият защо трябва да се отдели?????
Никой не ми е казвал smilie8
Добре че прочетох темата
Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
Аватар
robi99
В ятото

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Съб Дек 04, 2010 11:12 pm

Прочетох цялата тема.Хубаво се развеселих :ag: .Само,че ми стана жал за свинчугата :ac: .
1.-Защо за Бога,изкарвате бременно свинче от клетката му?Защо за Бога го изкарвате извън вас?Има ли ваксини,обезпаразитено ли е?
2.-След като морското свинче е щяло да изпадне в депресия,защо трябваше да му копувате мъжко другарче.Или поне да беше кастрирано.Не вярвам да не знаете какво ще стане когато се съберат мъжко и женско.За какво са ви още 5,6 бебока?Защото са сладки?И мислили ли сте какво ще ги правите?
3.-Аз съм на 13.Имам морски свинчета от както се помня,израстнала съм с тях.Всичко съм научила от статии,ветеринари и разбира се,от опит.Престани да задаваш тъпи въпроси.Ако толкова се интересуваш от нещо,питай ветеринаря си.Той най-добре ще ти каже,от колкото хора който не познават лично свинчето.

По темата със сока.В един форум за свинки,четох,че е хубаво да им се дава чай.На моята и дадох от липа,леко хладък.За минути и си изпи цялата пойлка.
Никога не давайте мек хляб.Давайте сухарчета за да си пилят зъбките на тях.
Какви витамни давате на свинчето?
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Нед Дек 05, 2010 5:15 am

И аз изчетох темата. Относно бременното ви свинче, не го закачайте. Нека си почива и не я притеснявайте. Аз майте ги разделях като започне да личи бременноста при женската и после като се родат малките и ги раздам отново ги събирах. Гледайте си го нормално. В тоя период въобще не е нужно и мъжкото да извеждате, тъй като ще искат да си контактуват с звуци. Нека женското стой на топло място и аз на мойте да кажа често, че и витамини не съм давал освен основната храна пък пак си отгледаха поколенията. Сега изтрайте докато роди да не ги изкарвате и само ги хранете и сменяйте секи ден водата на Бети. Не мисля, че и трябва чай или сок. Чакаме развитие и гледайте колкото може по- малко да ги безпокоите. Ако съм разбрал правилно са във входа? Ако е хладно поне женското го приберете на топло. [friendship.gif]
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот tonci » Нед Дек 05, 2010 10:48 pm

Не, не са във входа. Живеят си в къщата на топличко. За витамините-те не се водят точно витамини, ами добавка към храната. Някакви от 2,75лв. Забравих им името. Нека не се караме отново. Катенце, не ми се обиждай, без лоши чувста, но не си ме доразбрала правилно-морското свинче изпадна в депресия, когато другарчето му умря и се нуждаеше от ново. :ab: :ab: :ab: Мерси за новите съвети. Бети вече е в средата на шестата седмица. В петъка, когато й сменяхме триците, като я взехме от аквариума толкова беше станала дебела... :ai: :ai: :ai:
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Нед Дек 05, 2010 10:51 pm

Не се обиждам за нищо.Само се надявам да няма отново бременно свинче :ac: .
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот Koset0 » Пон Дек 06, 2010 3:21 pm

За кво пък да се караме.. :ag: Нищо де се пак добра стана темата. Скоро трябва да пишете за малките. Колко време остава? Аз моите не знам по колко време са носили. Знам, че по 2 месеца попринцим, ама моите живееха заедно докато не започне да си личи доста корема на женската и ги отделях. После напраихме м/у 2 клетки тунел за минаване и там бяха малките и майката, а бащата в отделна клетка.. :ab: УСПЕХ ! :sunny:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот tonci » Пон Дек 06, 2010 3:43 pm

До края на бременността на Бети остават около двадесет и пет дни или да кажем около малко повече от три седмици. Олиии, нямам търпение. Много се вълнувам, ма трябва да чакам още... [mood_feelings_hurt.gif] :ag: :ag:
Аватар
tonci
В глутницата

Мнениеот robi99 » Пон Дек 06, 2010 7:07 pm

да ви попитам защото днес моят свинчо я "оплоди" не веднъж а поне десет пъти това нормално ли е [52444.gif]
Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
Аватар
robi99
В ятото

Мнениеот robi99 » Пон Дек 06, 2010 7:08 pm

говоря за свинчетата
Аватар
robi99
В ятото

Мнениеот robi99 » Пон Дек 06, 2010 7:09 pm

също така имаше кръв в трината [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
robi99
В ятото

Мнениеот tonci » Пон Дек 06, 2010 7:23 pm

Те се снушават безброй много пъти на ден, докато не се изпълнят органите на женската със слузта, така че това си е съвсем нормално. Честито бременно свинче!!! Сега можем да си обменяме опит. Направи си тема, ако искаш да пишем и там. :ba: :ba: :ba:
Аватар
tonci
В глутницата

Следваща

Назад към Аз и Моето Морско Свинче