Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Много лошо поведение при котка

Много лошо поведение при котка

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Съб Юли 30, 2011 11:36 am

Здравейте!Пиша ви тук със спешна молба за помощ!Котката ми хапе много често и ужасно силно.Хапе най-много сестра ми и мен.Аз винаги и прощавам, но сестра ми е на 3 г. и не може да се пази.Преди половин час котката пак ухапа и одра сестра ми доста силно по крака, докато си избираше фиба.После ми четоха конско, баща ми я наби(котката) и ми каза, че ако не я възпитам да не хапе, ще я засили през 7-я етаж с главата надолу, а майка ми каза, че ще я върне на леля ми, откъдето я взехме.А аз не искам това да се случи :ajaaski: icon_bawling Как да го възпитам това коте, ще умра от мъка по него!
П.С.Котката е женска, на 1 г. и 5 мес.
:)
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Re: Много лошо поведение при котка

Мнениеот german » Съб Юли 30, 2011 12:10 pm

От кога прави така?
Опитай да я накараш се привърже към тебе и към сестра ти.Можеш да използваш гранули,месце или каквото най много и се харесва.Или например вие да и оставяте купичката с храна.
П.П.Боят не е решение защото котката може да стане още по проблемна и освен това наказанието след "престъплението",което е извършила не действа,тъй като котето не е знаело за какво баща ти го бие.
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Съб Юли 30, 2011 12:44 pm

Тя вижда, че ние със сестра ми я храним и пак хапе.Аз не й се сърдя, че ме хапе, обичкам си я, но баща ми казва, че много я глезя и заради това е лоша.Дано се пооправи поне малко.
П.С.Всъщност при нас боя помогна, защото в момента е доста кротка. Но не смятам да я бия!
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот vivssu_bab4u » Съб Юли 30, 2011 1:16 pm

Абе човек как така ще и даваш да ви дере и хапе бе :ai: .Значи ако направи нещо лошо я хвани за мъртвата кожа(на врата) , там не я боли , разтръскай я леко и тя ще разбере, че не е правилно така.Друго важно нещо за възпитанието е не и оставяйте купичката с храна пълна, ама нкога докато не се научи на ред и дисциплина :ab: . Когато ТИ решиш ще и даваш храна, а не да си се отпуска все едно тя е шефа.Трябва да знае ,че не командва тя теб, а ти нея!!!От къде на къде ще ви драска?!Ако захапе или одере сестра ти или тебе и викни силно нещо няма значение какво и тя ще се стресне, а ако като я хванеш за мъртвата кожа и тръгне да те дере я удари лекичко през музунката не е нужно да я заболи, просто ще разбере че не е редно да се отпуска така.Ако не стане така възпитанието (СИЛНО СЕ СЪМНЯВАМ)я кастрирайте и моя котарак съзаваше доста пробеми пикаше и акаше по леглата, мякаше много и то не само когато е разгонен и като го кастрирахме сега си е много по-добре и за нас и за него защото хормоните не го тормозат и не създава никакви проблеми.Преди да го кастрираме той не ми даваше да го пипна (е мен не ме е дерял и хапал чак така щото си знае последствията)Сега е много добричък.Ама ти препоръчвам първо да пробваш с въспитанието.И нема к'во да ти е жал за нея, нея не я е жал за теб да те дере и хапе трябва да си наложиш думата :ay: :ag: :ajaweki: .Не мога да те разбера как така ще и прощаваш?!
женско съм
Аватар
vivssu_bab4u
В стадото

Мнениеот vivssu_bab4u » Съб Юли 30, 2011 1:20 pm

desi-pufi-papi-kosti написа:Тя вижда, че ние със сестра ми я храним и пак хапе.Аз не й се сърдя, че ме хапе, обичкам си я, но баща ми казва, че много я глезя и заради това е лоша.Дано се пооправи поне малко.
П.С.Всъщност при нас боя помогна, защото в момента е доста кротка. Но не смятам да я бия!

баща ти е прав.Не я глези толкова. Е не прекалявай все пак не трябва да я е страх от тебе а да те обича и да изпитва страхопочитание
женско съм
Аватар
vivssu_bab4u
В стадото

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Съб Юли 30, 2011 1:43 pm

Когато успея, винаги я хващам за мъртвата кожа, но става рядко, защото си знае последствията, ако ухапе някой, и бяга :ag: Колкото до кастрацията, аз много искам да я кастрирам, нашите не искат, защото нямаме достатъчно пари за такива неща, а аз нямам достатъчно в касичката! :bu:
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот vivssu_bab4u » Съб Юли 30, 2011 5:27 pm

еми събирай :ag: 100 лв трябва да събереш
женско съм
Аватар
vivssu_bab4u
В стадото

Мнениеот meri » Съб Юли 30, 2011 6:01 pm

Има и безплатни кастрации, в Богров - приюта , попитай.Кастрират и домашни кучета и котки.

viewtopic.php?f=276&t=15787
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Съб Юли 30, 2011 7:17 pm

Да събера 100 лв. за мен е невъзможно! [mood_feelings_hurt.gif] Не ми дават достатъчно пари за ден(2 лв.)
Колкото до приюта в Богров-аз съм от Пловдив, горе-долу на колко км път е, някой знае ли?
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот meri » Съб Юли 30, 2011 7:28 pm

Не знаех,че си от Пловдив, провери дали в града няма безплатни кастрации при вас.Богров е в София.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Съб Юли 30, 2011 9:27 pm

Как така 100 лева.Кастрацията на кучето ми излезе около 50 лева :ai:
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот Akeli » Съб Юли 30, 2011 9:28 pm

на нас ни казаха за котката в стара загора 20 лева :ai:
"I will always stand my ground..."
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот sphynxbg » Нед Юли 31, 2011 12:24 am

Котката ви хапе и драска защото "сте и разказали играта". Не знам на колко години си, но сестра ти, на 3, сигурно сериозно тормози клетото животно. За това първо я оставете на мира! Котките са животни които прекарват по-голямата част на деня в сън. Когато те си почиват не трябва да се будят и тормозят. За да спре да се държи агресивно, първо усигурете на вашата котка тихо местенце където да се усамотява и там не я пипайте. Старайте се да играете с нея по-малко и то само когато тя иска. Сестра ти е много малка за да си играе с котката, тя може само да я милва и то само в присъствието на някой по-голям. В никакъв случай да не допускате да я разнася и наранява по някакъв начин. Разбира се, ако си коригирате поведението, котката ще престане да е агресивна, но това няма да стане веднага. Трябва да се въоръжите с търпение и постоянство. Вашите е редно да поемат по-голяма отговорност към котката, да ви казват кое е правилно и кое не и особенно да пазят котето от сестра ти. Кастрацията ще реши много проблеми относно здравето и спокойствието на вашето животно, но в конкретния случай няма да помогне. Надявам се, че съм бил полезен с това което ви казвам.
sphynxbg
В ятото

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Нед Юли 31, 2011 9:08 am

По-скоро сестра ми трябва да бъде пазена от котката!Нея вече(сестра ми)я е страх да се приближи до това хапещо същество!Сестра ми я мачкаше само, когато котето беше бебе, повече от 6 месеца вече не я е мачкала, то да се приближиш до това коте и почва да те хапе.
sphynxbg написа:на 3, сигурно сериозно тормози клетото животно. За това първо я оставете на мира!тя може само да я милва и то само в присъствието на някой по-голям. В никакъв случай да не допускате да я разнася и наранява по някакъв начин.

Котето в никакъв случай не е тормозено, по-скоро сестра ми е тормозена!Оставено е на мира животното, само аз и майка ми го галим, никой друг не го бара!Може да я милва в присъствието на по-голям, само за да не бъде ухапана :ag: Но дори и тогава се случва.Последния случай беше така-котката дебне, изскача, хапе по краката, бяга, крие се и гледа виновно.Разнасяла я е само като бебе, нито я е наранявала някога.
Одеве отидох да я погаля и тя почна да ме хапе. [mood_feelings_hurt.gif]
Ако се наложи да я махнем, поне знам къде ще отиде-при бабата и дядото на една приятелка, наскоро котарака им почина и те много плакаха!Само ме е страх, че живеят в триетажна къща с двор, само последния етаж е обитаван, да не вземат да я изпуснат!
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот iv24 » Нед Юли 31, 2011 10:23 am

Тя иска ли да я галите и пипате?
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Нед Юли 31, 2011 10:37 am

Понякога сама си търси внимание, а понякога не иска.
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот iv24 » Нед Юли 31, 2011 9:08 pm

Според мен ще е добре да я оставите сама да търси внимание и да се гали във вас. :ab:
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот vancheto » Пон Авг 01, 2011 3:47 pm

От година имаме котарак ужасно див е .За щастие го гледаме на вън как излезем започва едно хапане и дране на краката ни.Понякога се опитва да се омилква ,но като понечим да го погалим не позволява.Такъв си беше от малък такъв си и остана.Може би и твоето коте си е просто такова зверче [mood_feelings_hurt.gif] .От месец имам бебе персийче , то е много добричко спинка при мен търси близост.Съвет обаче за всички които ще имат котка.Не вземайте коте под 3 месечна възраст ,горкото все още не може да си мие дупето само и е голяма мъка.След тоалетна го мия но на него това не му харесва,а ако го оставя е един аромат едни точки по чаршафите и килима :ai: УЖАС взех го на 48 дни.Чета по обявите коте на 45 дни че и по малки се дават изградени хигиенни навици да знае къде му е тоалетната,но все още има нужда от майка за да го почиства .Успех все пак дано котето ви се кротне :ay:
Аватар
vancheto
Животинче с въпрос

Мнениеот vivssu_bab4u » Пон Авг 01, 2011 5:10 pm

упсс грешка 50 лв е :ah:
женско съм
Аватар
vivssu_bab4u
В стадото

Мнениеот vivssu_bab4u » Пон Авг 01, 2011 5:13 pm

iv24 написа:Според мен ще е добре да я оставите сама да търси внимание и да се гали във вас. :ab:

така няма да стане тя казва че котката ходи при тях и ги хапе без нищо!!! :ai: Ако я оставят така според мен нищо няма да стане най-много да се отдалечи повече!
женско съм
Аватар
vivssu_bab4u
В стадото

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Нед Яну 15, 2012 3:15 pm

Вчера пак ухапа сестра ми, ще я махаме icon_bawling
Търсим й дом, иначе ще отиде на улицата icon_bawling

Искам само да кажа, че й търсим дом, където няма деца, за предпочитане, за да й е по - спокойно! [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот kotence » Нед Яну 15, 2012 3:45 pm

Деси,много съжалявам че ще махате Пуфи.Знаеш,аз съм й фан още от котките.ком.Няма ли начин да я задържите? [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
kotence
В ятото

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Нед Яну 15, 2012 3:56 pm

Не, вчера пак ухапа сестра ми, доста злобно по ръката и ми дадоха срок 1 седмица да й намеря дом icon_bawling Ще се побъркам! Тя си е МОЯ icon_bawling
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот valnata » Нед Яну 15, 2012 4:30 pm

Пусни теми навсякъде. Пусни и в dog.bg, поне да я вземат хората и да я кастрират. Как така ще отива на улицата?
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Нед Яну 15, 2012 4:42 pm

Вече пуснах няколко обяви!Продължавам да се мъча, дано направя нещо [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот kotence » Нед Яну 15, 2012 6:27 pm

Олеле...много съжалявам!Знам,че Пуфито хапе,но не си мислех че ще стигате чак дотук...пусни обяви навсякъде ако мога да ти помогна по някакъв начин само ми кажи.Много съжалявам [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
kotence
В ятото

Мнениеот viki-Ivanova1 » Нед Яну 15, 2012 7:11 pm

desi-pufi-papi-kosti написа:Вече пуснах няколко обяви!Продължавам да се мъча, дано направя нещо [mood_feelings_hurt.gif]

Здравей аз по принцип много харесвам котката но не мога да я взема понеже вече си имам но една моя приятелка от доста време иска коте и може би ако и хареса котето ако може да го пратите по куриер ще ви е много благодарна!
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот meri » Нед Яну 15, 2012 7:17 pm

Може да се изпрати,и ако наистина я иска,няма какво да се чуди,а да я праща.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот viki-Ivanova1 » Нед Яну 15, 2012 7:57 pm

meri написа:Може да се изпрати,и ако наистина я иска,няма какво да се чуди,а да я праща.

То че може може аз говоря дали ще е подходящо много хора така правят но във обявата пише само за Пловдив а и все пак нали момичето си решава котето си е негово може би иска да си го посещава а приятелката ми е от Бургас и няма как да се виждат често с котето!А и аз не съм сигурна че ще стане понеже още не съм говорила с нея не съм и показала котето и нищо не мога да гарантирам просто питам дали момичето ще се съгласи да прати котето по куриер а ако се реши да вземе котето ще се обади там на собственичката и ще се уговорят но все пак питам защото ако не може да я пратите по куриер няма как да стане!Утре ще говорим и ще видим дали ще се съгласи да го вземе
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Нед Яну 15, 2012 7:58 pm

Не, не съм съгласна, искам да я виждам!Пък и вече май намерих!
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот viki-Ivanova1 » Нед Яну 15, 2012 8:02 pm

desi-pufi-papi-kosti написа:Не, не съм съгласна, искам да я виждам!Пък и вече май намерих!

Добре!Радвам че сте намерили но ако се откажат ми пишете на лс защото ако се получи така че да трябва котето да отиде на улицата не мисля че ще му е много добре а и освен че няма да може да го виждате няма и да е щастливо и здраво да не говорим какви неща могат да се случат през зимата а и домашната котка не е свикнала на този уличен живот !Но се радвам че котето скоро ще си има нов дом!
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот meri » Нед Яну 15, 2012 8:21 pm

Разбира се,че е по-добре да има дом и да не го виждаш,отколкото на улицата,не се инати.Освен това може да си поддържаш връзка с хората и да ти пращат снимки,какво толкова.И не забравяй,че след като котето се подари,то вече не е твое и не може да взимаш решения за него.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Нед Яну 15, 2012 8:25 pm

Не се инатя, просто намерих хората! icon_bawling
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот viki-Ivanova1 » Нед Яну 15, 2012 8:28 pm

meri написа:Разбира се,че е по-добре да има дом и да не го виждаш,отколкото на улицата,не се инати.Освен това може да си поддържаш връзка с хората и да ти пращат снимки,какво толкова.И не забравяй,че след като котето се подари,то вече не е твое и не може да взимаш решения за него.

Разбирам че на момичето и е трудно да се раздели с котето си и не я виня че прави всичко възможно да може поне понякога да си вижда котето и не я виня но ако наистина не си намерила дом на котето ти по добре и намери независимо дали ще я дадеш на приятелката ми или на някой друг от друг град по принцип на котето ще му е много по добре а и мери е права че няма как да я виждаш всеки ден защото все пак ще досаждаш на хората и ще им пречиш!Но пак може да говориш с тях по тела. и да ти пращат снимки!Все пак аз ще говоря с нея ако си промениш мнението да знам поне дали въобще ще е възможно да се вземе котето

Офтопик:
Ако хареса котето сигурно още утре ще ти звънне да говори с родителите ти дали ще им се хареса идеята да я пратят по куриер и да се разберете
Последна промяна viki-Ivanova1 на Нед Яну 15, 2012 8:31 pm, променена общо 1 път
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот meri » Нед Яну 15, 2012 8:29 pm

Много добре внимавай на кой го даваш,ако може провери условията и не е лошо да се кастрира .
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот viki-Ivanova1 » Нед Яну 15, 2012 8:29 pm

Радвам се че сте намерили хора за котенцето
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Чет Яну 19, 2012 5:12 pm

Оу, йе, оу, йеее, няма да я махаме ( май ) :bp:
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот meri » Чет Яну 19, 2012 5:15 pm

А обявата тогава,да я заключвам ли?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Чет Яну 19, 2012 6:48 pm

Да, може :ay:
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот viki-Ivanova1 » Чет Яну 19, 2012 8:30 pm

Радвам се за вас!
Само да питам как успяхте да я възпитате да не хапе?
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот kitten_554 » Пет Яну 20, 2012 4:30 pm

Много съжалявам за Пуфито..Голяма сладурана е.Дано намери дом.Всъщност съм от Пловдив,ама у нас е като зоопарк..Упспех с намирането на стопанин! :ba: :ba:
~..Justt smile..~
Аватар
kitten_554
В ятото

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Пет Яну 20, 2012 5:11 pm

viki-Ivanova1 написа:Радвам се за вас!
Само да питам как успяхте да я възпитате да не хапе?

Не сме успяли, просто ще я мачкам по - малко!И извинявай за спора в е-майла! Да си представим, че не се е случвало! :ab:

kitten_554 написа:Много съжалявам за Пуфито..Голяма сладурана е.Дано намери дом.Всъщност съм от Пловдив,ама у нас е като зоопарк..Упспех с намирането на стопанин! :ba: :ba:

Не видя ли, горе пише, че остава :ay:
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот kitten_554 » Пет Яну 20, 2012 5:24 pm

Опа,съжалявам,не съм видяла.Радвам се,че ще сте заедно!Много е сладичка!
~..Justt smile..~
Аватар
kitten_554
В ятото

Мнениеот viki-Ivanova1 » Пет Яну 20, 2012 7:50 pm

Не сме успяли, просто ще я мачкам по - малко!И извинявай за спора в е-майла! Да си представим, че не се е случвало! :ab:

Не те разбирам много аз не съм си ползвала емайла от година но както и да е сигурно си се объркала!
Последна промяна viki-Ivanova1 на Пет Яну 20, 2012 7:58 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот meri » Пет Яну 20, 2012 7:53 pm

И ако пак нападне и ухапе.Трябва да откриете причината,иначе всичко пак ще се повтори и я кастрирайте.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Пет Яну 20, 2012 8:13 pm

Причината е, че ревнува майка ми от сестра ми!
Ще я кастрираме, да, в момента събирам пари! Е, аз си имам, де, но не мога да ги изхарча всичките за Пуфи, по - нататък ще ми трябват, но това е друга тема! Предполагам ще успея до края на Март - началото на Април, хем това ще е моя подарък за Пуфи за МОЯ рожден ден :ag:

И, Вики Иванова, не ми ли писа ти на мейла(abv.bg) ?? :ac:
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот viki-Ivanova1 » Пет Яну 20, 2012 8:17 pm

desi-pufi-papi-kosti написа:Причината е, че ревнува майка ми от сестра ми!
Ще я кастрираме, да, в момента събирам пари! Е, аз си имам, де, но не мога да ги изхарча всичките за Пуфи, по - нататък ще ми трябват, но това е друга тема! Предполагам ще успея до края на Март - началото на Април, хем това ще е моя подарък за Пуфи за МОЯ рожден ден :ag:

И, Вики Иванова, не ми ли писа ти на мейла(abv.bg) ?? :ac:

Ами не сори явно си се объркала но аз емайла си не ползвам по простата причина че почти никога не получавам нещо кой знай колко важно и от доста време не съм влизала ако някой има нещо спешно да говори с мен или да ми прати нещо по куриер или на скайпа или където и да е ще ми звънне няма да се занимава да ми праща емайл но няма значение но 100% не съм аз!
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот zaiko_fenka » Съб Яну 21, 2012 11:21 am

Според мен не завижда..Ако сестра ти я е мачкала като малка,е разбираемо котката да не я харесва! :ax: И ако имаш проблем с парите,не знам...Ако си от Пловдив мога да помогна аз съм си спестила доста пари! :ba: :ba: :sunny: :ay:
Тейла,мила моя винаги ще те помня!Ти ще останеш в душата ми завинаги! :((
Аватар
zaiko_fenka
В ятото

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Съб Яну 21, 2012 1:20 pm

Мачкане ... ами, това е относително понятие! Просто обичаше да я гушка, но го е правила само докато Пуфи беше на 2-3, максимум 4 месеца, така че не вярвам да помни! :ay:
От Пловдив съм, да! :ah:
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот meri » Съб Яну 21, 2012 1:21 pm

Напротив,всичко помнят животните.А ако е ревност,както мислиш,какво я поражда?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zaiko_fenka » Съб Яну 21, 2012 1:25 pm

desi-pufi-papi-kosti написа:Мачкане ... ами, това е относително понятие! Просто обичаше да я гушка, но го е правила само докато Пуфи беше на 2-3, максимум 4 месеца, така че не вярвам да помни! :ay:
От Пловдив съм, да! :ah:

Е,бих ти помогнала парично! :ay: А сега за котето...Ти да знаеш аз какъв канибал имах!През целия си живот беше третирано като принцеса..Ама,уви аз си лежа и тя бавно бавно идва и почва да ми драска лицето и хапе носа ми,после се закача за крака ми впива ноктите хапе и не пуска...Трябваше да ходя на доктор,абе въобще твоето коте е нищо!Пробвай като го храниш да вижда ръцете ти,гали го но само когато поиска!Вярно,няма да е гушанко но поне няма да хапе! :ax:
Аватар
zaiko_fenka
В ятото

Мнениеот cat_13 » Съб Яну 21, 2012 2:16 pm

Съжалявам, че махате котето. [mood_feelings_hurt.gif] Ако бях видяла темата по-рано щях да ти дам съвети, защото повечето от нещата коита са ти казали като методи са малко неточни и така можете да озлобите котката още повече.
Моята котка преди правеше така и аз всеки ден плачех и цялата бях изподрана и изпохапана от нея и татко и мама са я удряли, но това не помагаше. Сега вече като съм по-голяма разбирам поведението й и съм се справила с него. Когато ме хапеше аз първо й виквах по-силно НЕ после колкото и да бягаше я хващах (това иска време и опит докато усвоиш правилното хващане така, че както и да се извърти да не може да те ухапе, не трябва да й причиняваш болка), после я носех в спалнята където никой не влизаше около половин час, не повече и после я пусках. Оставях я в затворена стая, без никой да влиза там, за да може да се успокои и да "помисли върху постъпката си". При тези корекции отначало се противеше и хапеше още по-силно като я хващах за врата, но с времето разбра, че колкото и да ме хапе аз все ще я наказвам (това ми отне около 1 месец, защото тя беше много упорита), но ето че сега двете сме "най-добри приятелки" и тя не ме е дебнела или хапала... вече не помня откога :ab:. Преди ме дебнеше и хапеше, защото аз бях най-слабата в къщи, бях нейната играчка, нейната плячка. Можеше аз да я храня, аз да й се радвам (никой друг не й обръща внимание, освен мама понякога де, но главно аз се занимавам с Мърцито), но тя ме приемаше буквално като жертва. Все пак не трябва да забраяме, че домашната котка, макар и с такива размери си е хищник. Та тя ме приемаше за нейна плячка и всеки път когато покажех слабост, тя се възползваше (дори когато плачех без значение за какво тя веднага скачаше отгоре ми, по ръцете, по гърба, по раменете). Положението беше отчайващо. Докато не й показах кой е шефа. С времето тя разбра, че въпреки възрастта ми аз командвам. И вече ме слуша много. Без дресировка си е свикнала като и кажа "ела" идва като й кажа "горе" се качва на посоченото място. Но въпреки тези неща аз не пропускам да й покажа любовта си, както и тя на мен. Мърцито не обича да я галят много много, за това просто когато е БУДНА и аз минава покрай нея я целувам по челото или й докосвам нослето (това с целувката си е специално наш поздрав, ако целунете друга котка по челото тя ще забележи вниманието ви, но едва ли ще е във възторг, обаче Мърцито знае,че това е моят начин да покажа, любовта и вниманието си без да й се натрапвам).
Та мисълта ми е да я наказваш, когато хапе или дере, но винаги да показваш по някакъв начин любовта си. Ти си шеф, но не и побойник, трябва да си твърда и да отстояваш позицията си, но и да й показваш, че я обичаш (но само когато тя го иска). Въпреки държанието си тя ви обича, но й обръщайте внимание, само когато тя го пожелае, всичко останало я дразни.
Още нещо, когато й се играе не пропускайте възможнастта да си поиграете с нея, но не ръцете ви да са играчката, разберете какво я интересува, връвка, хартийка, топче... в крайна сметка тя трябва и да упражнява инстинктите си иначе й отнемаме правто да бъде котка.
Надявам се да съм помогнала, макар и малко късно. Ако все пак ще я махате, кажете на този който ще я вземе какво да прави.
Още веднъж искрено съжалявам. [mood_feelings_hurt.gif]
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Съб Яну 21, 2012 2:25 pm

Ще я оставим!И благодаря за съветите! Винаги когато ме хапе, аз я хващам и я нося в тоалетната :ag: за 2-3 мин. стой там сама и на тъмно и като я изкарам, е кротка като [k030.gif]

zaiko_fenka написа:Е,бих ти помогнала парично! :ay: А сега за котето...Ти да знаеш аз какъв канибал имах!През целия си живот беше третирано като принцеса..Ама,уви аз си лежа и тя бавно бавно идва и почва да ми драска лицето и хапе носа ми,после се закача за крака ми впива ноктите хапе и не пуска...Трябваше да ходя на доктор,абе въобще твоето коте е нищо!Пробвай като го храниш да вижда ръцете ти,гали го но само когато поиска!Вярно,няма да е гушанко но поне няма да хапе! :ax:

Парично, амиии ... не знам дали ще стане, защото няма да ми е приятно да съм длъжница, но ще си помисля :ah:

Пуфи прави по същия начин, но поне по лицето, за щастие, скача рядко, и не винаги изкарва нокти, особено при мен! :ay:
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот zaiko_fenka » Съб Яну 21, 2012 2:30 pm

Парично, амиии ... не знам дали ще стане, защото няма да ми е приятно да съм длъжница, но ще си помисля :ah:

Пуфи прави по същия начин, но поне по лицето, за щастие, скача рядко, и не винаги изкарва нокти, особено при мен!

Кой ти е казал ще си ми длъжница? tongue
Аватар
zaiko_fenka
В ятото

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Съб Яну 21, 2012 2:37 pm

Офтопик:
Ами не знам, така предполагам! :ah:
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот cat_13 » Съб Яну 21, 2012 3:17 pm

Ама не я оставяй на тъмно и не е задължително да е в тоалетната. Важното е просто да е сама на 15-20 мин, за да се успокои и да разбере, че не е постъпила правилно. И стаята трябва да предразполага към спокойствие и същевременно тя като е сама и затворена, а чува вас как се разхождате из другите стаи ще й стане самотно и ще съжалява за постъпката си. С времето даже няма да е нужно да я затваряш тя ще разбере, че по начина по-който само я хващаш ти я наказваш. Котките са умни същества, но е нужно много време и търпение, защото са много самостоятелни и независими. Но я хващай за врата само когато е направила нещо лошо. В никакъв друг случай. Така ще асоциира хващането за врата с наказание и даже по-натаък няма да е нужно да я затваряш.

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот cat_13 » Съб Яну 21, 2012 3:19 pm

Много съжалявам за романите които ти пиша, но аз като обяснявам нещо имам навика да е по възможно най-дългия начин и със всички подробности. :ah: :ax:

cat_13
В глутницата

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Съб Яну 21, 2012 3:40 pm

Офтопик:
На мен пък ми харесва :ah:
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот kotence » Пон Яну 23, 2012 4:56 pm

Много се радвам! :ag: Дано да нямате проблеми с нея,тя наистина е голяма красавица :ajatki: :ay:
Аватар
kotence
В ятото

Мнениеот cat_13 » Сря Яну 25, 2012 8:54 pm

Как е котето, справяте ли се?

cat_13
В глутницата

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Чет Яну 26, 2012 8:24 am

Засега да, опитвам се да я възпитавам! :ay:
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот Дона Саралиева » Чет Ное 01, 2012 10:00 pm

Здравейте,
Взех си котка преди няколко дни. Първия ден тя беше много добра, но след втория ден започна да си показва рогата. Научи се да се катери по стола, по леглата.............. катери се на всякаде. Пробвах някой методи, но не помагат. Моля ви помогнете ми.
Благодаря предварително!
Дона Саралиева
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Ное 01, 2012 10:43 pm

Котките cе катерят,не може да я отучиш от този навик. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Голо петно при котка - помогнете !

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Сря Дек 19, 2012 11:20 am

При мен лошия навик мина, кастрирахме животинчето и се кротна. Разбира се, имаше няколко инцидента, но сестра ми си беше виновна :ag: Та така, обаче сега имаме нов проблем - със здравето [mood_feelings_hurt.gif]
Вчера забелязах, че на вратлето й козинката е опадала / прилагам снимка / . Първо си помислих, че е от това, че не я реша толкова често и понякога й стават топки козина, които режа, но после, като се замислих, това не може да стане само от рязане мястото е почти голо, само с няколко стърчащи косъмчета, и има нещо като ранички .. Засега няма да предприемам нищо но ако мястото се разрастне, със сигурност ще я заведем на ветеринар. Първата ми мисъл беше за екзема, надявам се да не е това, тъй като знам че са заразни, а се унищожават трудно, пък и сме с малко дете вкъщи [smile3537.gif]
Иначе няма промяна в поведението, същата дивачка си е, през деня спи, през нощта дивее и ми пречи да спя :ag: Хапва, пийва и играе :ag:

Надявам се на съвет, благодаря предварително icon_bowdown
П.С. Май трябва да спра да я целувам, вече за 2 седмици 2 пъти съм болна, ако се заразяяя.. :bu:

DSC04172.JPG
Съжалявам за лошото качество !
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Голо петно при котка - помогнете !

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Сря Дек 19, 2012 11:25 am

Ето и къде се намира петното:
DSC04168.JPG
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот Koset0 » Сря Дек 19, 2012 12:46 pm

Котката на съседи имаше някакви ранички по врата. Много бързо се разраснаха и котката беше зле. Доста време я лекуваха и мазаха. Заведи я на вет още сега.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Сря Дек 19, 2012 1:29 pm

Ще я заведа може би в Петък, сега съм болна и няма как ;х А заразно ли е ?
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот Koset0 » Сря Дек 19, 2012 4:36 pm

При тях не са се заразили хора. И какво като си болна не можеш да идеш до лекаря ?
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Сря Дек 19, 2012 5:06 pm

Не, не мога :ay:
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Сря Дек 19, 2012 5:48 pm

Сега забелязах, че има петно и от другата страна, с червено петънце, прилича на екзема :Х
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Чет Дек 20, 2012 6:42 pm

Вероятно утре ще отидем на доктор :ay:
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Съб Дек 22, 2012 6:15 pm

Бяхме при Лалев във СитиВет, оказахме се с микоза [mood_feelings_hurt.gif] Мажем се с крем и един разтвор, ако не се оправим - ваксини :ay:
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот shoping2301 » Вто Сеп 16, 2014 9:02 pm

Твоята котка вероятно е разгонена!Обикновено държанието и отговаря на симптомите ! Една разгонена котка е груба драска и бъди внимателен със сестра си и със себе си!Ако имате двор я пуснете ! Ако не посетете ветеринар да ви каже какво и има,сега само това може да ти помогне ! Не искам да те плаша но ако трябва да подариш котето няма да се получи много е голяма хората обичат мъници ! Ако родителите ти искат да я махнат обяви гладна стачка (да не ядеш) Едно от нещата ти ще се
получи не се притеснявай!!!!!!!!! :ay:
Аватар
shoping2301
Животинче с въпрос

Назад към Поведение