Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Каква е тази буболечка ?

Каква е тази буболечка ?

Мнениеот striking » Пет Мар 23, 2012 1:33 pm

Здравейте, от около 2 седмици нещо ме хапе през ден-два ама стабилно, в началото бях намерил и убил 2-3 гадинки кафяви, по-големи от това което ще ви покажа, и от тогава не съм ги виждал. Съмнявам се да не би да имам дървеници, защото всичко започна 1-2 дена след като бях в едни приятели ( студентски град ), които имаха дървеници. Интересното е, че съквартиранта ми не го хапи нищо. Вдигах матрака, гледах ама нищо не видях да изпълзи или нещо друго. Това е линка, на който има качен .rar file с няколко макро снимки на гадинката, която намерих днес съвсем случайно на кутията ми с чай :ag: Само да поясня, че е голяма колкото оризово зърно. И също така, съм ги качил по този начин снимките, защото са твърде големи и не намерих къде да ги upload-на за директно разглеждане.

Надявам се някой тук да изкаже мнение, какво е това същество. А и като цяло за темата, която написах. Понякога имам чувството, че както стоя и ми се появява пъпка. Ходих до личната, каза че ме хапело нещо не било алергия. Нямам хлебарки или бълхи 100%. Съмнявам се да не са наистина дървеници, макар че не ги виждам. Но не знам как изглеждат, защото тези гадинки които видях в моите приятели, не бяха същите с тези няколко, които после убих у дома.

Благодаря ви, предварително за указаната помощ!

Лек ден !
striking
Животинче с въпрос

Re: Каква е тази буболечка ?

Мнениеот Ariser » Съб Мар 24, 2012 12:51 pm

Гадинката на снимките е някакъв вид бръмбар хоботник. Не може ухапванията да са от него тъй като всички хоботници се хранят с растителна материя :) Това обаче не изкючва възможността да имаш дървеници или бълхи, но не очаквай да ги видиш как свободно се мотаят из стаята ти. И бълхите, и дървениците са потайни животни. Дървениците обаче нападат предимно нощем, докато при бълхите има и дневни ухапвания. А и дори само 1 буболечка е достатъчна да ти вгорчи живота. Моя съвет е да купиш някакъв препарат против подобни вредители и да напръскаш, но не се ограничавай само до стаята ти. Напръскай навсякъде.

P.S. ето как изглежда дървеницата:
http://www.pestportal.bg/wp-content/uploads/2011/10/Cimex-Lectularius.jpg
Аватар
Ariser
В стадото

Re: Каква е тази буболечка ?

Мнениеот nikineli » Пон Авг 15, 2016 4:04 pm

Каква е тази гадина?
http://nikineli.snimka.bg/other/kuhnya.691200.37309229
nikineli
В ятото

Назад към Насекоми + Безгръбначни