Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Питайте и ще ви отговорим

Питайте и ще ви отговорим

Мнениеот joro_76 » Сря Май 16, 2012 3:38 pm

Здравейте приятели казвам се Георги Костадинов. Преди време бях доста активен в акваристиката, но се наложи да напусна страната за малко. Сега се завърнах и съм готов да помогна със съвет на всеки който се нуждае от такъв. От 15 години съм акварист, имам орит със сладководните риби, обичам дискуси и скаларии, рибата нож и ботсиите. Имал съм повечето видове така че ако някой има конкретен въпрос готов съм да споделя своя опит.
Аватар
joro_76
В ятото

Какви риби мога да гледам заедно с бета?

Мнениеот nikol d » Пет Май 18, 2012 9:53 am

Преди ден ми купиха риба бета :bp: .Искам още рибки,но незнам какви. icon_dontknow Ако има значение бетата е мъжка.Какви риби мога да гледам с нея? hsuh
Мое малко зайче-байче, аз винаги ще те помня.Ти винаги ще си в моето сърце и знай, че някой ден пак ще се видим.
nikol d
Животинче с въпрос

Re: Питайте и ще ви отговорим

Мнениеот Union » Пет Май 18, 2012 11:47 am

Не си взимай друга мъжка бета, ще се бият до смърт.
Има 2 варианта.
1.Да гледаш бетата сама в малък аквариум, а всъщност колко л е аквариума?
2.Да гледаш бетата с други малки рибки, примерно тетри. Но не я гледай с риби, които са бавни и имат дълги перки, защото ги къса.
Успех!
Аватар
Union
В стадото

Мнениеот viki-Ivanova1 » Пет Май 18, 2012 9:38 pm

Мен по принцип рибите ми допадат няма нужда много да се занимавам с тях като колекция са ми храня си ги и др де обичайното.Поне те не са нещо с някакви големи грижи ама от много време искам да си купя риба оскар онези оранжевите с бели линии ама не знам от къде как колко струват пък и не се интересувам особено защото все пак такава риба трудно ще се намери а и 100 лв за риба не ми се дават
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот Union » Пет Май 18, 2012 9:54 pm

За аквариумът като цяло трябват много грижи, едно е да имаш аквариум пълен със всякакви риби и какви ли не глупости, искуствени растения и замъци, а друго е да имаш един красив аквариум, с добро оформление от живи растения, корени и камъни и естествено правилен подбор на рибките.
А рибата, която искаш да си купиш, Астронотус се казва, се продава по магазините за около 30 лв.
Аватар
Union
В стадото

Мнениеот Archi123 » Сря Май 23, 2012 8:01 pm

И ние имахме риби, но взехме котка, и на 2-рия ден и станаха вечеря! [mood_feelings_hurt.gif] Мисля че бяха като немо!
Ако животните проговорят, хората ще изгубят и последните си приятели!
Аватар
Archi123
В ятото

Мнениеот joro_76 » Пет Юни 01, 2012 7:22 am

Никол има значение колко е голяма бетата ти ако е още малка можеш да и вземеш една женска няма да се бият много .
Ако обаче и вземеш друг мъжкар колегата ти каза ще се бият до смърт . най добре ще е да вземеш малък аквариум и да я гледаш сама а за твоя си вземи неонки и анцистроси ще останеш много доволна от крайния резултат .......!!!!!!!!! Е успех.
Относно Астронатосите те се гледат само по 2ки други риби не е желателно да се гледат с тях когато пораснак към 400-500 грама озверявят на моя му пуснах една пираня за компания да не е сам а той идиота взе че я изяде .хранех го с живи жаби е вече го няма ама беше мнооооооого красива риба ......
Аватар
joro_76
В ятото

Мнениеот miro_picha » Нед Яну 12, 2014 12:12 pm

Здравейте искам да попитам нормално ли е хайвера на скалариите ми да става бял и колко дни трябва да чакам за да се излюпят?Благодаря ви предварително :bu: Трябва ли да правя нещо допълнително за този хайвер който хвърлиха вчера.Аквариума е 100 литра и в него има само 2 скаларии,2 гупи,2хейлера и 3 неонки
Аватар
miro_picha
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Яну 12, 2014 5:43 pm

В общият аквариум няма да оцелее хайвера. Много рядко оцелява. Принципно и правилно казано хайвера се отделя в отделен аквариум, който е създаден с цер развитие на хайвера. Ако ви се занимава с това - опитайте, но е сложно и не знам защо ви е.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ribcho_joki » Нед Юли 20, 2014 7:27 pm

Съвместими ли са декоративните малки сомчета със принцесите.
Казват,че те са съвместими със всички но аз искам да се уверя дали е така.
Горе долу кой риби мога да отглеждам със сомчетата си.
Аватар
ribcho_joki
Животинче с въпрос

Мнениеот violetka » Нед Юли 20, 2014 9:11 pm

Здравейте,преди 10 месеца подарих 2 златни рибки на приятел..всичко беше чудесно рибките са видимо здрави и жизнени,хранени с разнообразна храна и гледани добре.Но преди десетина дни едната рибка се промени.Понякога плува нервно,удря се в стените на аквариума понякога и в капака и то с такава сила че го отваря в такива дни хрилете му стават по червени от номалното.Това държане ме притеснява,ако може да ме посъветвате какво да правя.
Аватар
violetka
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 21, 2014 11:13 am

Колко литра е аквариума ви.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот violetka » Пон Юли 21, 2014 8:23 pm

30-35 литра е...малък им е вече,скоро ще ги местим в по просторно жилище
Аватар
violetka
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Юли 21, 2014 9:06 pm

Колкото по-малък е аквариума - толкова по-трудно е да се справите ако сте начинаещ. От 50-100 литра трябва да почнете и нагоре. Защото вземете само една сериозна причина:

- Колко време е необходимо за да се влошат условията на биоравновесието в 30 литра вода и в 300 литра.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот violetka » Пон Юли 21, 2014 10:17 pm

Да това е така но другата рибка е добре,а проблемите с тази започнаха преди десетина дни
Аватар
violetka
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Юли 22, 2014 4:33 am

Не може да хванете проблемите в толкова малко вода - 30 литра. Защото ви липсва опит и не знаете, че в 30 литра вода и проблема се развива адски бързо и дори докато пишете темата си в този форум проблема е стигнал примерно 80% развитие. Просто е трудно и поради това ви казвам, че ви трябват поне 100 литра и повече дискусия на тема ЛОГИКАТА в акваристиката.

Може и тук във форума да беседваме. Но сега се борете да решите как да не се допускат проблеми в бъдеще време - този в момента не може да бъде локализиран и въобще овладян.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Юли 22, 2014 8:55 am

Златните риби се отглеждат в голям аквариум, никога в толкова малък. Нарушено е биоравновесието в аквариума, което няма да може да се оправи, трябва да създаде подходяща среда за отглеждане според вида. Може да не й достига кислород, има ли помпа, филтър и всичко необходимо.
Раздел акваристика viewforum.php?f=279
Заболявания при рибите viewforum.php?f=280
Не мога да ти обясня всичко както трябва, но ако прочетеш статиите, където има и за златни рибки, ще видиш къде е грешката и как се поправя.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот violetka » Вто Юли 22, 2014 6:54 pm

Има помпа,другата рибка е добре,а тази не се храни
Аватар
violetka
Животинче с въпрос

Назад към Акваристика