Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Зайчето ми не свиква с мен!Помогнете!

Зайчето ми не свиква с мен!Помогнете!

Мнениеот Viki/Bunny » Пон Яну 21, 2013 8:23 am

Здравейте!Не знам дали е най-правилното място за тази тема,но...Много искам да получа отговор,който ще ми помогне...Ето историята на кратко.
Взех си зайчето през Септември,тогава то беше на 3 месеца ...Вече 5 месеца е при мен и няма никаква промяна...Все я е страх от мен,бяга от мен,когато се посегна да я погаля..Иначе понякога си я гушкам,но това става само ако аз си я взема,тя не идва при мен самичка да се гушка в мен,а досега колкото съм прочела разбирам,че повечето зайчета идват сами да ги гушкаш [mood_feelings_hurt.gif] ...Опитвала съм да я храня от ръката ми,посъветвах се с един приятел и той ми каза,че неговото Бъни така е свикнало с него,а той дори си го взе по-късно от мен... [mood_feelings_hurt.gif] Започвам да си мисля,че няма да свикне с мен,дори и да я гушкам пак я е страх и иска да избяга...Аз нищо лошо не й правя,само я гушкам и й говоря нежно и понякога я храня докато я гушкам :ag: ...А,да попитам...Вие с какво храните зайчетата си?Моето го храня със семенца (жито,царевичка),който не са купени от магазина,а от полето на село :ab: ..Също й давам люцерна,която малко изсушена-идеално като за зайчета [d0102.gif] :) ...За гризкане й давам дръвчета,който тя дори не поглежда :ag: ,нон-стоп има прясна водичка,талаша е всекидневно сменян...И така...зайката е голяма сладурана...Когато я пуснем тя скача,мята се и още лудории прави,но аз много си я обичкам и за нищо не бих я заменила....Макар и да прави бели :ajaweki: ..Поздрави от мен!! :ba:
Ахххх....Любов, любов и накрая в Пирогов :D
Аватар
Viki/Bunny
Животинче с въпрос

Re: Зайчето ми не свиква с мен!Помогнете!

Мнениеот МоРковче » Пон Яну 21, 2013 6:26 pm

Зайчетата не са като котките и кучетата да търсят нон стоп човешкото внимание и ласки.Те са изследователи те искат да разузнаят заобикалящата им ги среда и да се приспособят.В твоя случай зайчето ти е свикнало с теб щом дава да я галиш и храниш в себе си :ay: .А за директното взимане от клетката малко се панират защото може би самия ти захват при вземането им напомня за захвата на граблива птица един от естествените им врагове това си е вроден техен инстинкт.Ако наистина изпитва страх от теб тя ще се бори и няма да иска да стои в теб и да се храни :).Пусни малко снимки на зайчето ти за да и се порадваме и ние!
Винаги бъди себе си,колкото и да е трудно в днешно време :)
Аватар
МоРковче
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 21, 2013 8:34 pm

МоРковче написа:Зайчетата не са като котките и кучетата да търсят нон стоп човешкото внимание и ласки.Те са изследователи те искат да разузнаят заобикалящата им ги среда и да се приспособят.В твоя случай зайчето ти е свикнало с теб щом дава да я галиш и храниш в себе си :ay:

Точнооо :ab: :ax:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Viki/Bunny » Пон Яну 21, 2013 8:35 pm

Много ти благодаря,МоРковче!! smiley24 ...Много ми помогна.... :ab: В момента нямам възможност да пусна снимки,но ще намеря начин :ab: Тази снимка,която е на профила ми е тя :ab:
Аватар
Viki/Bunny
Животинче с въпрос

Мнениеот Viki/Bunny » Съб Фев 02, 2013 6:07 pm

Някой може ли да ми препоръча сайт чрез който да прикачвам снимки на Заюшка?
Аватар
Viki/Bunny
Животинче с въпрос

Мнениеот Шери » Съб Фев 02, 2013 7:09 pm

Ето ти - http://www.prikachi.com/ .
“Днес тълпата следва кокошия модел и помни само станалото между две хранения.”
Аватар
Шери
В глутницата

Мнениеот Viki/Bunny » Нед Фев 17, 2013 2:31 pm

Аватар
Viki/Bunny
Животинче с въпрос

Мнениеот МоРковче » Нед Фев 17, 2013 2:58 pm

Албиноска :ba: .Лапичките може да и ги почистиш с мокра кърпа или леко навлажнено парцалче.Взимаш я в теб обръщаш я по гръб,и почистваш а ако се дърпа много и подскача я остави,защото ще я стресираш.
Винаги бъди себе си,колкото и да е трудно в днешно време :)
Аватар
МоРковче
В ятото

Мнениеот mario7755 » Нед Фев 17, 2013 8:28 pm

Леле уникална е :ajatki: ,мократа кърпа трябва да е без алкохол!!
Обичай повече… и мрази по-малко.
Аватар
mario7755
В пасажа

Мнениеот Viki/Bunny » Сря Фев 20, 2013 3:44 pm

Благодаря ви, приятели! :ab: Почистих я с мокра кърпичка по гръбчето, защото беше влизала под леглото и беше станала цялата сива :ag: Нямаше кой знае какъв ефект, но разбрах нещо много интересно...Обича да я чешат по гръбчето :ab: ...Не съм имала до сега зайченца и не знам дали това е при всички зайчета :ab: Или само при Звездичка :ab: ... Забелязах, че понякога си яде дарадонките, това нормално ли е?Посъветвах се с една приятел и той каза, че го прави,за да ''доизползва'' витамините на храната още веднъж...Някой може ли да ми каже някакви игри, които забавляват зайчетата,някои вкусотиики и лакомства за моето съкровище...Много въпроси задавам, но съм нова в това с отглеждането на зайчовци :ag: Благодаря ви за милите думи за Звездичка, тя също ви благодари
Аватар
Viki/Bunny
Животинче с въпрос

Мнениеот Viki/Bunny » Съб Мар 09, 2013 8:56 pm

Здравейте от нас :ab: !! Ние сме си супер, но забелязах нещо много странно :ai: Звездичка си захапва козинката по гушката и я дърпа доста силно [mood_feelings_hurt.gif] Много е странна :ai: На някой да му се е случвало?? :bu:
Аватар
Viki/Bunny
Животинче с въпрос

Мнениеот devil_queen » Пон Мар 11, 2013 11:44 pm

Бебета? Моята зайкиня го правеше преди да роди!
Иначе не се притеснявай, моят Белчо-Дебелчо (на снимката) не дава да го гушкат. На близо 4 години е и идва сам за да го погаля по нослето (забелязах, че всички зайчета обичат така), но иначе да го мачкаш, да го гушкаш няма шанс.
Аз това, което съм - Бъди себе си!
Аватар
devil_queen
Животинче с въпрос

Мнениеот Viki/Bunny » Пет Мар 15, 2013 7:22 pm

devil_queen написа:Бебета? Моята зайкиня го правеше преди да роди!
Иначе не се притеснявай, моят Белчо-Дебелчо (на снимката) не дава да го гушкат. На близо 4 години е и идва сам за да го погаля по нослето (забелязах, че всички зайчета обичат така), но иначе да го мачкаш, да го гушкаш няма шанс.

В какъв смисъл бебета?? :ab: Ако имаш предвид да не е бременна-не :ab: Ами моята Заюшка попривикна с мен и дава да я гушкам :ay: Обожава да я чешат по ушетата :ag: Тя е на 9 месеца, не мисля, че е подходящо да я ''омъжвам'' :ag: И по принцип не мисля да я дам на някой Зайо .... Поздрави на Белчо-Дебелчо :sunny:
Аватар
Viki/Bunny
Животинче с въпрос

Мнениеот Милето » Нед Мар 17, 2013 4:28 pm

Viki, почистването наистина може да се прави с влажно парцалче или мокра кърпичка без спирт и други примеси. За да не я е страх и за да не мърда, докато е по гръб, можеш да й покриеш очетата с нещо, или някой да сложи ръка. Тъмнината (и съответно незнанието какво се случва) правят процедурата много по-лесна.

За скубането - не е задължително да е наистина бременна, за да го прави. Може да е мнима бременност. Прочети малко за нея, сравни с това, което прави твоето зайче.

Меките акита, които зайчето яде, са по-особени и много полезни, казват се цекотрофи. Образуват се при
първия етап от храносмилането и чрез изяждането им зайчето успява да оползотвори напълно полезните хранителни вещества от разградената целулоза.

За игра можеш да му даваш клонки от дърво ябълка или храст лешник. Голяма забава са и са полезни за събите.
Аватар
Милето
В ятото

Мнениеот Viki/Bunny » Вто Мар 19, 2013 2:21 pm

Много ти благодаряяяя !!!!!!!!!!! :)) Много ми помогна :)
Аватар
Viki/Bunny
Животинче с въпрос

Мнениеот Vicky_Bo » Сря Юни 11, 2014 11:12 am

Зайците винаги са плахи . Не случайно има един израз " Със заешко сърце " - използва се, ако някой е плах, страхлив . :ab: Спокойно, проблема не е в теб . :ab: Иначе е адски сладичко ! :ba:
" Спи докато не огладнееш,яж докато не ти се доспи . " - Найл Хоран .
Аватар
Vicky_Bo
Животинче с въпрос

Мнениеот Bamo » Сря Юни 11, 2014 8:16 pm

За тази клетка в която я държиш, по-малка от самото зайче, и това внимание, което получаваш ти е много. Гледай го, вътре е като в затвор все едно. А житцето и царевичката са най-противопоказаната хана за това животно. Ето ти една тема на тема хранене на домашно зайче: viewtopic.php?f=134&t=20165#p308582
Bamo

Мнениеот Vicky_Bo » Чет Юни 12, 2014 4:29 pm

Bamo написа:За тази клетка в която я държиш, по-малка от самото зайче, и това внимание, което получаваш ти е много. Гледай го, вътре е като в затвор все едно. А житцето и царевичката са най-противопоказаната хана за това животно. Ето ти една тема на тема хранене на домашно зайче: viewtopic.php?f=134&t=20165#p308582

smiley24
И аз това забелязах . Клетката му е доста мъничка . Жито и царевица - забрави ги . Купувай му готова заешка храна / знаеш, онези от зоомагазините / :ay: Макар, че четох в една тема тук, че те били наистина вредни за зайчето . Посъветвай се с ветеринар . smiley24
" Спи докато не огладнееш,яж докато не ти се доспи . " - Найл Хоран .
Аватар
Vicky_Bo
Животинче с въпрос

Мнениеот cvetyd » Сря Окт 07, 2015 1:50 pm

Знам, че темата е стара, но не искам да пускам нова като е същата. И ние имаме проблем с държанието... Зайчето е при мен от малко повече от седмица и още не може да свикне. Не се страхува да си се разхожда и да идва при мен да ме души, но когато понеча да го погаля бяга и тупка с крак. Посъветваха ме да се опитвам да го държа за малко в мен и през това време да му давам някакво лакомство, за да свиква с идеята. Но вчера след това се качи на леглото и съвсем демонстративно се изпика на една моя тениска (по принцип си върши работата само в клетката). Явно че така няма да стане... Може ли някакъв съвет как да подходя, за да му спечеля доверието? Знам, че е рано да очаквам привързаност, но ме е страх, че ако го оставя на произвола никога няма да се промени и да свикне с мен...
Аватар
cvetyd
Животинче с въпрос

Мнениеот mjikova » Чет Окт 08, 2015 8:16 pm

На нашата зайка Мишка и отне почти два месеца докато реши сама да дойде и да се гушне първо при моя мъж/той най малко я тормозеше с желание да я гушка/ после разреши и на мен и сина. Зареди се с търпение и обич и ще видиш колко обичливо и гушкаво същество е зайчето. Това че понякога пишка или ака върху някоя дреха е желание да миришете еднакво или те е маркирало. Мишка пишка върху всяко ново нещо у дома стига да се добере до него.
Pulchara res homo est, si homo est - Красиво нещо е човекът, ако е човек.
Аватар
mjikova
Животинче с въпрос

Назад към Поведение