Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Сериозен и дългосрочен проблем с две персийки котки!

Сериозен и дългосрочен проблем с две персийки котки!

Мнениеот ZooLove » Сря Апр 16, 2014 1:44 pm

Здравейте!

Надявам се да успеете да помогнете, тъй като проблема при нас е много сериозен. Предварително благодаря!
Всичко започна преди 2 години и половина, когато прибрах от улицата персийска котка на видима възраст около 2-3години. Беше мършава, изнемощяла, пълна с бълхи. На всичкото отгоре и с проблем със захапката, налагащ да се храни с много малки гранули, а всичко останало на малки парчета. Живееше в двора на къщата на едни познати, знам, че е била изхвърлена от предишните си собственици.
Разбира се, прибрах я. Бързо свикна с нас. Не е агресивна, дори е много мила. Купуваме само гранули за бебета, а когато готвя месце го късам на ситни парчета. Не е претенциозна. НО... Тук, разбира се идва но-то! Така и не успяхме да я научим на хигиенни навици! Първата година д/г се ядваше. Акаше в тоалетната си, понякога в банята на плочките, които не беше проблем. Лошото беше, че понякога ходеше в коридора. Почнахме да сменяме хиляда видове постелки и т.н. Лятото положението се ядваше, защото излизаше на терасата и ходеше там. В това време решихме, че нещатата отминават и решихме да я оплодим. Роди четири прекрасни и здрави малчугана, които отгледа с много любов и внимание. Решихме да си оставим едното!
И от този ден насам АДА настъпи. Малката порасна. С майка си се разбират отлично. Играят си, не злобеят една към друга. Всяка си има своя купичка за храна и вода, свое място за спане и си получава своето внимание. Проблема обаче с ХОДЕНЕТО ДО ТОАЛЕТНА СТАНА ПОВЕЧЕ ОТ БРУТАЛЕН.
И двете акат и пишат в коридора! Пишането е по рядко, но за акането! Редовно е там. Унищожиха ламината. Первазите вече се надигат! Имат ТРИ тоалетни. Пробвахме с всякакви постелки, като започнем със силиконова, бенто, пясък бял, зелен, какъвто се сетите, дори и вестници! От най-скъпите до най-евтините! Нищо не помогна.
Купих и спрей, който да ги отблъсква, но без никаква полза.
Нервите на майка ми не издържат вече и тя е твърдо решена, че трябва да ги дадем на друг, защото ние не можем да се справим. На мен разбира се сърцето ми се къса за тях! За малката предполагам, че гледа от майка си и поради тази причина и тя ходи да ака в коридора! Макар че при нея се случва далеч по рядко, за разлика от майка и, която редовно ака и пиша в коридора.
Та в днешен план положението е следното, две котки, осран и опикан коридор...... Прибираме се след 10часов работен ден и е пълен ужас от смрад и размазани акита.
Пробвала съм да ги затворя в моята стая цял ден, като назидание. И мога да Ви кажа, че никога не са се изаквали или изпикавали където не трябва. Пишат си в лигена, но когато ги пусна просто тичат към коридора.

Имате ли идеи? Какво толкова намират в този пусти коридор? [mood_feelings_hurt.gif] Късно ли е да ги отуча? Този ужас продължава вече цели две години. Кодидора е ламинат, ако е от значение.
Аватар
ZooLove
Животинче с въпрос

Re: Сериозен и дългосрочен проблем с две персийки котки!

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 01, 2014 10:10 am

Намират миризма на урина - това е. Щом я намерят пак уринират - за да маркират.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Поведение