Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Върху какво мога да поставя аквариума?

Върху какво мога да поставя аквариума?

Мнениеот inna_977 » Сря Сеп 10, 2014 8:57 pm

Става въпрос за 105 литров аквариум. Някакви идеи, ако може да ми кажете. Не разполагаме със средства за специални шкафове в момента .
Аватар
inna_977
Животинче с въпрос

Re: Върху какво мога да поставя аквариума?

Мнениеот zoomaniak » Чет Сеп 11, 2014 10:59 am

105 литра трябва да се гледат като 105 +++ кг - тоест шкафа - мебела и т н..... трябва да тежи поне 100 кг или да издържа поне 200 кг. Квадратен винкел със заварка от професионалист правят прекрасни стойки за аквариум.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот pavlov » Пет Сеп 12, 2014 3:41 pm

inna_977 написа:Става въпрос за 105 литров аквариум. Някакви идеи, ако може да ми кажете. Не разполагаме със средства за специални шкафове в момента .

105 литра е обема или ще има вътре 105 литра - разликата е значителна. Габаритните размери също са от значение при избора на шкаф.
Разполагате ли като цяло с някакви средства? Не е нужно да купувате шкаф за 200-300 лв, по мебелните магазини им подходящи шкафове по 50 лв.

zoomaniak написа:105 литра трябва да се гледат като 105 +++ кг - тоест шкафа - мебела и т н..... трябва да тежи поне 100 кг

Е тая зависимост и в най-смелите си мечти не съм си я представял...
Значи за 500 литров аквариум шкафа трябва да тежи половин тон -> 2 кубика дървен материал :bu:
pavlov
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Сеп 12, 2014 4:04 pm

Когато се поставя аквариума, трябва да се има предвид и тежестта, която ще придобие, тежестта на аквариума се увеличава от водата, оборудването, декорацията. Повърхността,на която се поставя аквариума,трябва да бъде идеално равна- без издатини и друго.Важно е краищата на аквариума да не висят във въздуха,цялата площ на дъното трябва да контактува с повърхността.
Под аквариума трябва да поставите добра,здрава поставка,която трябва да стои на къси здрави крака или без крака,иначе може да продупчи пода.Това особено се отнася за много големите аквариуми от 100 л и повече.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пет Сеп 12, 2014 5:03 pm

Е тая зависимост и в най-смелите си мечти не съм си я представял...
Значи за 500 литров аквариум шкафа трябва да тежи половин тон -> 2 кубика дървен материал

Е ок - ти ако искаш си го направи на 100 кг - или 300 кг.

Кой слага на дървени шкафове 500 кг :ag: :ag:

Може и да има майстори да го изработят. Успех.

Скеле от желязо и скрито в дървесина. Сега ако искаш нека желязото тежи 50 кг все ми е тая - като стане гафа и си на 6-ия етаж проблема остава при теб.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Акваристика