Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Странно държание от папагал

Странно държание от папагал

Мнениеот ftogi » Съб Фев 21, 2015 9:14 pm

Здравейте и благодаря предварително за отделеното време и евентуално мнение .
Първо за животното. Аз и половинката ми сме стопани на мъжки вълнист папагал от близо година и половина. Много социално животинче, живяло е в клетка преди да го вземем(взехме го на около 2 месеца) и първите 3-4 дена вкъщи, иначе казано лети си свободно из апартамента, като си има негов ъгъл с "къщичка". Свикна за около седмица с нас и е постоянно покрай някой от нас. Научихме го на близо 20 думи. Като цяло е вече част от семейството ни и до сега не е било агресивно по никакъв начин.
Проблема: взех си нов телефон (смартфон самсунг с тъч) ии се почна голяма любов. Има с поне 3 различни огледала, но вляза ли в стаята почва да ме обкаля и да си "проси" телефона ми. (за известен период от време явно е забелязало, че е мой по някакъв негов си начин и рязко заобича повече мен). Ако телефона е в стаята веднага залепва за него и оттърване няма. Имаше една кутия от бонбони, която по някакъв начин го плашеше и я използваме в случай на гризане на тапети, щори и тн, но вече и от нея не се плаши, стига да е до телефона. С времето се "вманиачи" до такава степен, че при опит за вземане или пъдене се настървява, почва да плюе много сериозно просо и кълве до кръв. За просото окей, и огледалото храни и ноктите ми обича да храни, но в този случай лети и ръси просо из апартамента. Отделно вече не спи на неговата си люлка, а на шкафчето до леглото, защото телефона ми стои под възглавницата нощем. Когато телефона е в друга стая и звънне, започва да "крещи" много продължтелно време докато му го дадем или му дадем витамини. Отделно започна да повтаря все по-малко и по-рядко научените думи.
Та.. храним го нормално, даваме му плодове, зеленчуци, допълнителни витамини, занимаваме се много с него, огледала си има, негов си кът си има, люлки, въженца, стълбичка.. абе нищо не му липсва като цяло.
Много ще съм благодарна ако някой ми даде съвет как да го отуча от въпросния телефон, защото започва да става наистина много дразнещо. :ab:
Аватар
ftogi
Животинче с въпрос

Re: Странно държание от папагал

Мнениеот meri » Съб Фев 21, 2015 9:59 pm

Вероятно е "влюбен". Вземете му женска. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот ftogi » Съб Фев 21, 2015 10:14 pm

До колкото знам не се разгонват.. и аз си го помислих, но ми се стори странно да се влюби в телефон..дори не издава звуци на птици.. hsuh
А и не искаме да вземаме друг, защото по този начин ще игнорира нас, а сме вложили много енергия, време и желание да постигнем точно това социализиране. :ax:
Аватар
ftogi
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 22, 2015 8:38 am

Ако се разровите в интернет ще научите, че доста животни се привързват към странни предмети. Употребявайте думата привързаност - влюбването не е фактор, защото не може да бъде определено като действие, защото е чувство и т н...

Имате ли снимки на птицата да споделите с нас.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ftogi » Нед Фев 22, 2015 10:05 am

Това е Страхил, на галено Пух :)
http://prikachi.com/images.php?images/54/7938054n.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/55/7938055P.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/57/7938057H.jpg
Благодаря за уточнението, прав сте, привързване е подходящо в случая.
Но да си остана на темата, как да го отуча? :ab:
Аватар
ftogi
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 22, 2015 10:09 am

Купете му смартфон - детска играчка и го оставете на мира. Вече е късно за промени в поведението му.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ftogi » Чет Апр 30, 2015 3:25 pm

За всеки, който има подобен проблем, ще напиша развитието :)
Играчка смартфон му взехме, стои си непогледната. Нашите телефони през голяма част от времето са оставени в друга стая, стигнахме до извода, че друго решение няма. Взехме женска, Страхи научи и нея на всички магарии, който знае, включително да нападат телефоните, когато са в стаята.. Та.. според мен просто наистина много се е привързал към самата вещ и дори когато има женска, той пак си "плюе" просо на любимата играчка. Отучване няма, просто в крайна сметка се прави компромис.
Ето ги и двете душички:
http://prikachi.com/images.php?images/985/8083985I.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/990/8083990V.jpg
Аватар
ftogi
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 02, 2015 9:44 am

Добре гледани птици виждам.
zoomaniak
Пчела работник