Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Мишка

Мишка

Мнениеот mjikova » Пон Юни 29, 2015 9:53 am

Здравейте,
от един месец вече съм горда собственичка на зайче. Взех го от приятели и нямам никаква представа каква порода е, но според мен по-важно е не каква е породата, а това че всички в къщи я обикнахме и тя нашата Мишка/така я кръсти сина защото той е Мишо/ ни дарява с цялата обич на която е способна.
Цялата ми къща е различна откакто я взехме, синът ми е различен от както я взехме... Незнам как да го обясня сено и дърдонки имаме абсолютно навсякъде в къщи, но пък като се прибера и видя веселата къща и две любими същества да тичат към мен синът ми Мишо и зайчето Мишка и най-тежкия ден свършва на прага. Толкова радост и толкова положителна енергия е внесе у дома, че вече дори и не забелязвам дали е направила беля.
Отплеснах се с представянето на възраст от три до пет месеца е в момента и тежи 1050 грама.
Pulchara res homo est, si homo est - Красиво нещо е човекът, ако е човек.
Аватар
mjikova
Животинче с въпрос

Re: Мишка

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 29, 2015 10:37 am

Вие описвате точно промяната в човешкият свят преди и след като се е появило животното. Дано повече хора осъзнаят това - като една велика истина.

Ваксинирайте си зайчето.

Говорете с детето - да намерите път да му предадете, че в един момент зайчето може да отиде в рая и да дойде ново зайче. Да не изпадне в депресия от прекалена привързаност към животното.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mjikova » Пон Юни 29, 2015 11:23 am

Благодаря за съвета. Ще се опитам да намеря думи да му обясня въпреки че той не е малък вече. На 12 години е...
Но ако отиде в рая мен ще трябва да вадят от депресия защото вече дори забравих какво беше преди нашата Мишка :Bunny:
Аватар
mjikova
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Юни 29, 2015 11:29 am

Честито зайче. :sunny: :Bunny:
За да бъде здраво и да нямате сериозни проблеми трябва:
1.Да го ваксинирате задължително(като посетите ветеринаря, който ще ви каже кога, зайчето трябва да е здраво и да тежи определени килограми). Това е много важно, въпреки противоречивите мнения за ваксините, защото неваксинираните зайчета се разболяват по-често и за жалост тези заболявания са много заразни и опасни и зайчетата умират още в млада възраст.
2.Да осигурите качествена храна и сено, изключително важно за метаболизма на зайчетата и тяхното здраве.
3.Да му предоставите повече свобода и движение по възможност.
И да прочетете нашия раздел гризачи с много полезни статии и съвети. :ab: viewforum.php?f=277
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mjikova » Пон Юни 29, 2015 11:42 am

Благодаря ви толкова сте мили всички. Дано на всички зайчетата са винаги здрави и весели... Аз да си призная в месеца докато свиквахме всички с "Гадинката"/така я нарича с много обич мъжът ми защото му оръфа два чифта нови обувки -- ха ха и сега се научи да си ги прибира сам на място/ се научих да я гледам изобщо почти на всеки въпрос намерих отговор именно тук в този форум.
Иначе е ваксинирана, с оправен маникюр :ag:, даже и с панделка я намерих една вечер като се прибрах от работа, а моя мъж се ухилил и вика виж колко е хубава"Гадинката" с лилаво :ag:
Преди мислех, че животните някак си се мъчат в апартамент и немога да си обясня защо толкова години съм била против.
Аватар
mjikova
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Юни 29, 2015 12:54 pm

Чудесно, тогава се обичайте и се радвайте на компанията си.И ще чакаме снимки... :ab:
Офтопик:
Аз имам куче и котка :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mjikova » Пон Юни 29, 2015 3:24 pm

Аватар
mjikova
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 29, 2015 7:13 pm

Аз така говоря, защото зайците от всички домашни любимци заемат 1-во място по "отиване в рая". Е естествено има и изключения.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mjikova » Чет Юли 02, 2015 10:24 am

http://mjikova.snimka.bg/animals/mishka.872146.35667443

http://mjikova.snimka.bg/animals/mishka.872146.35667442

http://mjikova.snimka.bg/animals/mishka.872146.35667444

Ето я и моята Мишка, най после разбрах как да качвам снимки във форума :ah: /добре че е сина да покаже/
Аватар
mjikova
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Юли 04, 2015 8:57 am

Много красиво зайче. Живо и здраво да ви е. :sunny:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mjikova » Пон Ное 02, 2015 8:38 pm

http://mjikova.snimka.bg/animals/mishka.872146.36232932 момиченцето ни вече порасна. Тук е с батко мишо те двамата са вечни другарчета в игрите и белите.
http://mjikova.snimka.bg/animals/mishka.872146.36232933
Аватар
mjikova
Животинче с въпрос

Мнениеот Милето » Пет Юни 10, 2016 9:58 am

Чудна зайка Мишка! Да е жива и здрава и много да ви радва! :ba:
Аватар
Милето
В ятото

Назад към Представяне - зайци