Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Начин на хранене

Имам ли проблем с храненето

Мнениеот hadzhi » Нед Сеп 13, 2015 8:11 am

Здравейте, вече трети ден е в къщи нашата малка Мили. Първия ден си изяде цялата доза гранули Royal canin от близо 50 гр. Втория ден нещо не щеше много да я яде затова се принудих да я намокря малко и тогава на обяд си я изяде, но вечерта нещо не искаше, тогава накарах дъщеря ми да и даде от ръката си и чак тогава я изяде. Днес сутринта станах рано за да спазваме някъкав режим, но като и дадох гранилките изяде само 5-6 пърченца. Претесняваме да не яде малко иначе е много игриво, акото и е нормално. Въпроса ми е трябва ли да се претеснявам от нещо? Преди два дена тежеше 830 гр.
Аватар
hadzhi
Животинче с въпрос

Начин на хранене

Мнениеот hadzhi » Нед Сеп 13, 2015 12:25 pm

Здравейте, пинчерчето ми е на 57 дни тежи 850 гр. Даваме му гранули от Royal canin близо 50 гр. на ден. Правилно ли е като намокря храната за да стане по мека и дали пречи понякога дъщеря ми като я храни от ръката си защото не ще да яде от купичката си, а от ръката и яде всичко?
Аватар
hadzhi
Животинче с въпрос

Re: Начин на хранене

Мнениеот meri » Нед Сеп 13, 2015 3:46 pm

Не трябва да мокриш храната.Не трябва да давате от ръка.Според теб каква е причината да не яде от купичката(като изключим даването от ръка, което не е правилно).
Режима на хранене е следния, в зависимост от това по колко пъти на ден храниш кучето, определяш някакъв примерен час, който по възможност се стремиш да спазваш.Поставяш храната, изчакваш 10-20 мин, и вдигаш купата до следващото хранене,без значение дали е изядена цялата храна или не. Ако на кучето не му достига храната, то ще проси още, ще облизва купата и ще търси храна, тогава увеличаваш малко дажбата, а ако остава храна в купата, я намаляваш.
Няма да давате от ръка, защото ще започне да капризничи, и тогава не се учудвай, че не яде от купата си.
Купите с вода и храна трябва да се намират на спокойно място, по време на хранене не трябва да досаждате на кучето.Оставете го на спокойствие. Много е важно малкото кученце да не преяжда(това личи, ако започне да повръща).
То постепенно ще свикне на режима и ще започне да се храни редовно.Няма да сменяш храната, няма да даваш лакомства.При всички кучета дажбата е индивидуална и стопанина след време се научава да я определя(то просто си показва според това колко изяжда кучето). Не виждам причина за притеснение на този етап. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот hadzhi » Нед Сеп 13, 2015 5:16 pm

meri написа:Не трябва да мокриш храната.Не трябва да давате от ръка.Според теб каква е причината да не яде от купичката(като изключим даването от ръка, което не е правилно).
Режима на хранене е следния, в зависимост от това по колко пъти на ден храниш кучето, определяш някакъв примерен час, който по възможност се стремиш да спазваш.Поставяш храната, изчакваш 10-20 мин, и вдигаш купата до следващото хранене,без значение дали е изядена цялата храна или не. Ако на кучето не му достига храната, то ще проси още, ще облизва купата и ще търси храна, тогава увеличаваш малко дажбата, а ако остава храна в купата, я намаляваш.
Няма да давате от ръка, защото ще започне да капризничи, и тогава не се учудвай, че не яде от купата си.
Купите с вода и храна трябва да се намират на спокойно място, по време на хранене не трябва да досаждате на кучето.Оставете го на спокойствие. Много е важно малкото кученце да не преяжда(това личи, ако започне да повръща).
То постепенно ще свикне на режима и ще започне да се храни редовно.Няма да сменяш храната, няма да даваш лакомства.При всички кучета дажбата е индивидуална и стопанина след време се научава да я определя(то просто си показва според това колко изяжда кучето). Не виждам причина за притеснение на този етап. :ab:

Аз се притесних че не яде когато и сложа в купичката. Хапва малко отива да играе, лягаси после пак утива да хапне малко и т. н. Притесних се защото първия ден като дойде ядеше по лакомо от същата храна.
Аватар
hadzhi
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Сеп 13, 2015 9:37 pm

Ако искаш да създадеш режим на хранене, който е много важен за в бъдеще, не трябва да има храна постоянно в купата. И нека не забравяме, че това е бебе, съвсем нормално поведение.Ще се уморява и ще спи повече вероятно, ще играе.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот hadzhi » Пон Сеп 14, 2015 12:42 pm

meri написа:Ако искаш да създадеш режим на хранене, който е много важен за в бъдеще, не трябва да има храна постоянно в купата. И нека не забравяме, че това е бебе, съвсем нормално поведение.Ще се уморява и ще спи повече вероятно, ще играе.

Днес бяхме ветеринар да и бият втората ваксина. Нормално ли е да е качила само 100 гр. за 5 дена?
Аватар
hadzhi
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Сеп 14, 2015 3:54 pm

Престани да се чудиш за какво да се хванеш, за да се притесняваш.Просто се радвай на кучето си. :ab: Расте си нормално според възрастта, прекалено бързия растеж на тегло не е желателен заради костната система. Така, че не прави опити да му "помагаш" да расте на килограми или друго, както правят някои стопани(не знам защо постоянно питаш за това тегло).А ако пък смяташ, че има някакъв проблем, питай си ветеринарите. Всяко куче е индивидуално....и да не забравяме, че това е пинчер, малко куче, което не яде много.... :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот hadzhi » Пон Сеп 14, 2015 5:02 pm

meri написа:Престани да се чудиш за какво да се хванеш, за да се притесняваш.Просто се радвай на кучето си. :ab: Расте си нормално според възрастта, прекалено бързия растеж на тегло не е желателен заради костната система. Така, че не прави опити да му "помагаш" да расте на килограми или друго, както правят някои стопани(не знам защо постоянно питаш за това тегло).А ако пък смяташ, че има някакъв проблем, питай си ветеринарите. Всяко куче е индивидуално....и да не забравяме, че това е пинчер, малко куче, което не яде много.... :ag:

Извинявай за постоянните ми въпроси.
Аватар
hadzhi
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Сеп 14, 2015 8:55 pm

Не се извинявай и си питай колкото искаш. Мисля, че не ме разбираш, прекаленото притесняване не е добре.Разбирам те напълно, но се успокой и просто следи нещата.Ако наистина има нещо,което те притеснява, сподели. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Хранене