Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Обезпаразитяване при малко коте

Форум за взаимопомощ между Стопаните на животни и домашни любимци

Обезпаразитяване при малко коте

Мнениеот classy » Чет Май 26, 2016 4:26 pm

Понеже не видях подходяща тема, ще задам въпроса си тук, ако разделът е грешен се извинявам предварително.

Прибрах малко улично коте и съответно първо трябва да се погрижим за обезпаразитяването. Не знам точно на каква възраст е, но според мен е на поне 2 месеца. Храни се добре, но е слабо и мисля, че има паразити. Понеже не съм се съветвала с ветеринар, питам тук за медикамента. Мисля да опитам препарат на билкова основа, а не химикалите, продавани от ветеринарите. Избрах този продукт http://parazitstop.bg/products/antipara ... kapki.html но имам леки притеснения дали ще помогне. На сайта казват, че е подходящ и за домашни любимци. Ще дозирам според теглото, но как да разбера, че вече е чисто? Предполагам, като започне да наддава?

Дали животинчето ще повърне паразитите, както е при другите лекарства или ще ги изхвърли по другия начин?

Благодаря предварително.
Аватар
classy
Животинче с въпрос

Re: Правилни грижи за коте-сираче

Мнениеот meri » Пет Май 27, 2016 12:13 pm

Тъй като не знаеш точната възраст, здравословното състояние и тегло на котето, непременно трябва да се консултираш първо с ветеринар. Те не продават химикали, а подходящи за целта лекарства. Освен това котенцето трябва да се ваксинира, за което е необходимо да бъде първо прегледано и обезпаразитено. Аз лично не ти препоръчвам да даваш така препарати без да знаеш дали ще са подходящи. Може да ги изкара по различни начини, важното е ако има да се повтори обезпаразитяването още веднъж. Тези препарати са съобразени с теглото предимно и с възрастта. Няма никаква гаранция, че това което искаш да даваш ще понесе на организма на котенцето.Освен това ваксинирането е изключително важно за неговото здраве.Най-добрият вариант в който може да се знае със сигурност, че няма паразити, това и изследването на изпражненията, няма друг начин.Също така трябва да се обезпаразити и външно с подходящ за целта препарат.
Когато човек вземе животно от улицата, първото,което трябва да направи е да посети ветеринар...след това всичко останало.
Не винаги алтернативната медицина е подходяща за животните, дори понякога е вредна.
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Обезпаразитяване при малко коте

Мнениеот classy » Пон Май 30, 2016 12:42 pm

Не разбрах - ваксината преди или след обезпаразитяването и срещу какво предпазва тя? Колкото до капките Purify може да сте права, но пък все си мисля, че билките са по-добрият вариант. Във всеки случай ме накарахте да се замисля.
Аватар
classy
Животинче с въпрос

Re: Обезпаразитяване при малко коте

Мнениеот meri » Пон Май 30, 2016 3:05 pm

Ваксината се поставя след обезпаразитяването. Предпазва от различни инфекциозни и често смъртоносни заболявания при котките,които не се лекуват. Консултирайте се с ветеринар за схемата на ваксинация и обезпаразитяване.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Полезни животни - Съвети и още нещо