Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Относно сфера за чинчила - "Да" или "Не"

Относно сфера за чинчила - "Да" или "Не"

Мнениеот Stefan Caromov » Сря Фев 04, 2009 5:26 pm

Значи днес ,след като търсих магазина на зооманиак и ,както винаги бях недоразбрал ,че е само и единствено онлайн :) на връщане ,минах през пазара ситняково и намерих сфера -18 см . Купих си я ,докарах я вкъщи и вкарах чинчи в нея... нЕма батко ни мърда ,ни све...
Сега въпросът ми е към тези минали по тоя път с гризача си .. Колко време се адаптира тая гад :) и се учи да ходи със сферата ?
Когато Хенри Форд видел по улиците да минава Алфа Ромео, свалял шапката си от удивление и уважение
Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed Distinctive
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Re: относно сфера

Мнениеот zoomaniak » Сря Фев 04, 2009 5:42 pm

18 не е ли малък диаметър [mood_feelings_hurt.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Stefan Caromov » Сря Фев 04, 2009 6:50 pm

За сега му е добре ,даже може да се върти вътре ,след два месеца по голяма като поотрасне ,ще си я поръчам от теб . Ама въпросът си ми остава за привикването .. как да стане ,или да го измъча и да го оставя еди два часа вътре ,пък да се оправя
Когато Хенри Форд видел по улиците да минава Алфа Ромео, свалял шапката си от удивление и уважение
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Фев 04, 2009 8:54 pm

Повечето стопани отхвърлят сферата като аксесоар - не знам ти ще кажеш мненията си по нататък
Сложи част от сферата - едната и половинка примерно за определено време и под твое наблюдение в клетката на животното - тоест да я зарази с миризмата си и да я опознае
После махаш едната половинка и слагаш другата

Пускай я за по 15мин и то не всеки ден - после увеличавай времетраенето с дните и т н

От сферата си има полза според мен - но все пак тя не решава тотално проблема с разходките
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Stefan Caromov » Съб Фев 07, 2009 9:04 pm

от три дни има сфера това чучело и ,като че ли е направена за него .... Като е в нея , драпа със зъби инакти да излезе , а ,като е извън нея ,само я търси и иска да се гмурне вътре. А бе много ми е сладък ... или вече адски го обичкам вече. .. За протокола , лесно започна да привиква към сферата и се учи да я "кара" вече . Само дето много се върти ,а не кара по права линия
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Мнениеот Stefan Caromov » Нед Фев 15, 2009 8:30 pm

Понеже никой не пуска отзиви с впечатления ,аз д асподеля и ,белким помогна на някой ,който иска да купи сфера на гадта си ::))
Начи , първите няколко дни я гледаше като извънземно... след това 2-3 дни я изучаваше и когато е вън ,искаше да влезе ,а влезе ли искаше да ислезе . говоря за чинчилата спрямо сферата. Сега като я скива само от разстояние ,скача и сава мило и драго да се скатае вътре и да си върти ... скоро ще и ма клип по въпроса ... мчного е сладко
Аватар
Stefan Caromov
В ятото

Re: Относно сфера

Мнениеот alena » Нед Фев 22, 2009 6:55 pm

май че по-добре без сфера и без колело, от едното се плаша, другото може да предизвика наранявяне, мойта първа женска остана без задното краче, като се заклещи в стълбичката на клетка-убийца, понеже клетката оставих в кухнята, защото бяха точно в ония период, когато пощуряват, иначе бих я чула. Направете рафтчета да скачат.
alena
Животинче с въпрос

Re: Относно сфера за чинчила - "Да" или "Не"

Мнениеот Бети » Чет Яну 14, 2010 5:16 pm

Здравейте , моите чинчили не харесват сферата (25 см.) , но на мен ми върши работа , защото ги затварям в нея докато чистя клетките.
Бети
Животинче с въпрос

Мнениеот Mishleto » Вто Юни 15, 2010 5:01 pm

здравеите маята чинчила се разхожда със сферата но мн често я гризе или я ползва за тоалетна. не я пускам мн често в нея само ако сам си в общивитието и нямам вазмовност да го пускам
Mishleto
Животинче с въпрос

Мнениеот gliki » Сря Мар 23, 2011 10:46 pm

аз съм за ако на чинчилата й харесва,например женската хич не иска да се движи само седи,докато мъжкия само прави лончета с нея като шумахер е :ag: :ag: :ag:
gliki
Животинче с въпрос

Мнениеот ceci » Съб Май 07, 2011 9:45 pm

каква е тази сфера?? :bw:
ceci
Животинче с въпрос

Мнениеот beautiful_monster » Съб Май 07, 2011 9:51 pm

ceci написа:каква е тази сфера?? :bw:

Едно кълбо в което животинчето се слага и се пуска на разходка,но докато животното е в сферата,то неможе само да излезне...
Аватар
beautiful_monster
В стадото

Мнениеот ijjivi » Чет Май 19, 2011 10:53 am

Здравейте. Моя Чип не е никакъв привърженик на сферата. Дори като я види и ходи да я рита с крака. Много е смешен.
Аватар
ijjivi
Животинче с въпрос

Назад към Аксесоари