Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Тигров питон албинос

Тигров питон албинос

Мнениеот Svogeboys » Пет Апр 17, 2009 10:29 pm

Здравейте нямам никакъв опит в гледането на змии ,но отдавна искам и днес макар и малко импулсивно си поръчах един питон ,обадих се да проверя имат ли кралски питони ,че цената им е по-ниска 200 лева ,и се оказа че нямат момента ,звънях просто да попитам къде мога да ги видя ,оказа се че имат магазини в София ,но там не гледат питони ,а ги развъждат в Ямбол ,утре следобяд пристуга питончето ми малко е 80 см ,Гледам този форум ,гледах и други от часове наред ,обаче тук малко ,там малко ,а спешно ми трябва инфо, как се гледа ,мога ли да го пускам из стаята ,колко често ,кога му се чисти терариума ,трябва ли всеки път да купувам от посипките дето са по 6 лева плик ,а ми трябват 5-6 да го напълня ,че на една снимка видях терариум с постилка от изкуствена трева.С какво друго освен с мишки и плъхове мога да го храня и колко често ,умрели или живи да ги пускам,как да позная гладен ли е ,на каква темперетура да го гледам ,светлина,влажност и т.н. имам и още и още въпроси ,но и на тези да ми отговори някой ,ще е направо чудесно ,благодаря предварително
Селянията не се определя от местожителството или месторождението ,а от манталитета !
Svogeboys
В ятото

Re: Тигров питон албинос

Мнениеот bu6i » Пет Апр 17, 2009 10:46 pm

:ab: Ми то тва си е цяла статия ве :ab: ....ако ти се отговори на всички въпроси :ab:...не ме разбирай погрешно ...ама това си е доста писане :ab:
....и как го взе това "импулсивно" решение icon_dontknow ...по форумите има доста инфо по въпросите ,които те вълнуват smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот hyla » Пет Апр 17, 2009 10:51 pm

Svogeboys написа:Здравейте нямам никакъв опит в гледането на змии ,но отдавна искам и днес макар и малко импулсивно си поръчах един питон ,обадих се да проверя имат ли кралски питони ,че цената им е по-ниска 200 лева ,и се оказа че нямат момента ,звънях просто да попитам къде мога да ги видя ,оказа се че имат магазини в София ,но там не гледат питони ,а ги развъждат в Ямбол ,утре следобяд пристуга питончето ми малко е 80 см ,Гледам този форум ,гледах и други от часове наред ,обаче тук малко ,там малко ,а спешно ми трябва инфо, как се гледа ,мога ли да го пускам из стаята ,колко често ,кога му се чисти терариума ,трябва ли всеки път да купувам от посипките дето са по 6 лева плик ,а ми трябват 5-6 да го напълня ,че на една снимка видях терариум с постилка от изкуствена трева.С какво друго освен с мишки и плъхове мога да го храня и колко често ,умрели или живи да ги пускам,как да позная гладен ли е ,на каква темперетура да го гледам ,светлина,влажност и т.н. имам и още и още въпроси ,но и на тези да ми отговори някой ,ще е направо чудесно ,благодаря предварително

Много хора биха те обвинили в прибързаното закупуване на животно за което очевидно знаеш много малко, но аз няма :ag: Харесва ми тази импулсивна реализация на твоя мечта, дано и аз я осъществя някога ...
Като за начало не е добре да пускаш змията си из стаята свободно. Дръж я само в терариума докато свикне с теб.
Храни се с живи гризачи според размера на животното - основно малки мишки, след време и плъхчета. Храниш го през няколко дни, ако не е гладен махаш мишока. Трябва да поддържаш добра температура за да храносмила правилно. Всичко е описано в тази статия:
http://zoo-info.org/reptiles/serpentes/ ... egius.html

Можеш да използваш различни настилки за влечуги, в това число и вестници.

Изчети тази темичка
http://terraristic.net/forum/index.php?topic=13.0

До утре имаш време :ay:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Пет Апр 17, 2009 10:59 pm

:ab: не че нещо...ама що ли съм останал с впечатление ,че змията която пристига утре :ab: не е кралски питон :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Пет Апр 17, 2009 11:12 pm

bu6i написа::ab: не че нещо...ама що ли съм останал с впечатление ,че змията която пристига утре :ab: не е кралски питон :ab:

Не е аз съм написал в заглавието тигров питон албинос,макар че не съм 100 % сигурен,в еуфорията така и не го разбрах човека.Поръчах си и терариум от него ,като за начало като събера инфо ,знания и опит по-голям и хубав ще си направя.Мерси за отговорите почвам да чета .
Селянията не се определя от местожителството или месторождението ,а от манталитета !
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Пет Апр 17, 2009 11:19 pm

smiley24 Прочети и ако нещо не ти е ясно питай smiley24.....змията не е толкова трудна за гледане.....и може да издаяни доста време ...до тогава ще си се образовал :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Пет Апр 17, 2009 11:33 pm

Прочетох и 2та линка обаче там става въпрос за кралски питон ,пък моят би трябвало да е тигров албинос ,около 80 см това го запомних ,от 2 на обяд рова из форумите и никъде не откривам нищо конкретно ,изчетох хиляди мнения ,и тук там по-малко инфо ,пък и често противоречиво ,дано някой драсне някой ред да помогне особено ако някой гледа такъв ,черпя мерси предварително
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Пет Апр 17, 2009 11:58 pm

Svogeboys написа:Прочетох и 2та линка обаче там става въпрос за кралски питон ,пък моят би трябвало да е тигров албинос ,около 80 см това го запомних ,от 2 на обяд рова из форумите и никъде не откривам нищо конкретно ,изчетох хиляди мнения ,и тук там по-малко инфо ,пък и често противоречиво ,дано някой драсне някой ред да помогне особено ако някой гледа такъв ,черпя мерси предварително

В този форум не знам, някой да гледа тигров питон :ab: ...какво конкретно те интересува....температура..24-30 градуса...почти стайна :ab: ...влажност 60-70...малко над стайната :ab: ...пръскаш от време на време....ако не ще да яде...вдигаш температурата....ако ще сменя кожа вдигаш влажноста smiley24 ...можеш да му сложиш всякакъв субстрат....стига да е чист и стерилен и да не е от иглолистна дървесина smiley24 ...друго какво те интересува....щото това май е по- важното :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Съб Апр 18, 2009 12:19 am

Мерси и за това ,значи не може да е иглолистна дървесина ,с мишки ли да го храня ,живи или умрели ?Като мине време и посвикне с мен мога ли да го пускам от терариума на пода примерно ,колко често ?Колко често му се сменя субстрата ?Вода колко му трябва ,тигровите обичат ли да стоя във вода ,понеже за други съм го чувал това ?Дават ли му се някакви витамини или друго ?В момента не мога да се сетя за друго по-важно утре ще питам и човека дето ще го донесе ,малко ми е стресирано ,със сигурност ще ми е жал за храната му ,но е невероятно красиво същество и много го искам.Вярно ли ,е че тигровите са по-опасни и агресивни от другите ?Може ли да ме ухапе и ако ме ухапе трябва ли нещо спец за раната въпреки че не е отровен ,може да ви се сторят глупави въпросите ми ,но си нямам идея за тия неща ,а е важно всичко да му е наред.Колко според вас струва такъв питон ?
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Съб Апр 18, 2009 12:36 am

Svogeboys написа:Мерси и за това ,значи не може да е иглолистна дървесина ,с мишки ли да го храня ,живи или умрели ?Като мине време и посвикне с мен мога ли да го пускам от терариума на пода примерно ,колко често ?Колко често му се сменя субстрата ?Вода колко му трябва ,тигровите обичат ли да стоя във вода ,понеже за други съм го чувал това ?Дават ли му се някакви витамини или друго ?В момента не мога да се сетя за друго по-важно утре ще питам и човека дето ще го донесе ,малко ми е стресирано ,със сигурност ще ми е жал за храната му ,но е невероятно красиво същество много го искам.Вярно ли ,е че тигровите са по-опасни и агресивни от другите ?Може ли да ме ухапе и ако ме ухапе трябва ли нещо спец за раната въпреки че не е отровен ,може да ви се сторят глупави въпросите ми ,но си нямам идея за тия неща ,а е важно всичко да му е наред.Колко според вас струва такъв питон ?

:ag: :ag: :ag: струва точно толкова, колкото си платил за него :ab: ...първо го вземи ,снимай и пусни снимки пък тогава пак ще питаш smiley24 ....за сега това ти е достатъчно :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Съб Апр 18, 2009 9:32 am

Ами да се надяваме ако всичко е наред живи и здрави следобяд към 5 да съм качил снимки на бебето ,сега се чудя за име ,според приятелката ми много ще му отива Блеки ,така и така е албинос :)
Svogeboys
В ятото

Мнениеот Svogeboys » Съб Апр 18, 2009 5:30 pm

http://bgphoto.net/photos/20657/o633756759270781250.JPG
http://bgphoto.net/photos/20657/o633756759538593750.JPG
http://bgphoto.net/photos/20657/o633756759623906250.JPG
http://bgphoto.net/photos/20657/o633756759679218750.JPG

Ето го най-после е у нас ,не спира да пълзи нагоре-надолу ,още не му е най-оборудван терариума ,но ще го оправя тия дни ,невероятно красив е ,но има 2 като рани на кожата ,човека дето ми го докара ми обясни ,че не е сменил добре кожата ,името му е Блеки ,миналата неделя е изял 3 мишки :):):)
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Съб Апр 18, 2009 7:58 pm

smiley24 А да ти е жив и здрав smiley24 ....сега може да питаш кво те интересува...и кво не си разбрал от това, което продавача ти е казал :ab: или от това, което си прочел smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 18, 2009 8:05 pm

Браво
Само оправи терариума
От кой си го купил
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Svogeboys » Нед Апр 19, 2009 9:37 am

zoomaniak написа:Браво
Само оправи терариума
От кой си го купил

Ами Емил се казва човека.Само да открия къде нашите са оставили документа и ще дам повече инфо ,но моля за малко помощ.
Казаха ми че е изял 3 мишки и да не му давам няколко дни нищо ,като му дам умряло мишле как да разбера дали не го яде понеже не е гладен или понеже е мъртво ,как е подходящият начин да му го дам ,бихте ли обяснили моля.И още един въпрос имам продадоха ми нагревател за под терариума ,50 вата жица дълга 4 метра ,проблема е че не грее хич ,в смисъл работи топла е ,но не грее и темперетурата в терариума е 22 градуса ,днес няма как да купя нов такъв ,просто няма от къде ,има ли друг начин да го топля ,примерно с кварцова лампа или нещо подобно ако може моля кажете каква ,че ми писна през час два да стоя със сешоара пред терариума ....дано някой ми отговори скоро

Ет Зоо Терариум - Христо Илиев ,произход на бебето Словакия.
п.п.Някой да знае какво трябва да направя в Риосв ,и дали в Риосв-софия ,като съм от Своге ?
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Нед Апр 19, 2009 2:19 pm

:ab:Верно ли го топлиш със сушоара :ag: :ag: :ag: .....я споко smiley24 ....нищо няма да му стане два три дена ,че и повече на 22градуса...къде си му сложил тва килимче дет топли....ако е под субстрата нищо чудно да не може да вдигне температурата....сложи го на вертикалната стена и виж дали няма да се оправи хавата...ама ще трябва да сложиш зад него и някакъв изолационен материал дане губи топлината и да я праша само към терариума..... :ay:
.......с този терариум съвсем спокойно можеш да го топлиш и от вън....взимаш една настолна лампа и си готов....само не я лепкай за стъклото че ще го пръснеш smiley24 ...на принципа проба грешка ще намериш точното разтояние и си готов....мани го тва килимче :ag: а и външото отопление носи по малък риск за животинката smiley24 ....след някой и друг ден като се стопли навън и отопление няма да ти трябва smiley24
....щом е изяло три мишки...ще го храниш след като се изсере :ab: ...това е принцип smiley24 и го запомни smiley24 ...храни се пак след като се изходи змията smiley24 ...и трябваше да питаш с мърша или със живо е хрнена smiley24 ...айде после за другото...ако нещо има питай си smiley24 smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Нед Апр 19, 2009 3:17 pm

Питам си :) Като сложа подовото вътре под малко субстракт ,какво може да му навреди и може ли ,сега сложих една обикновенна лампа 200 вата и пече яко ,извън терариума е ,но вдигна темперетурата ,той спи иначе ...Как да разбера кога се е изходил ,като субстракта е някъв ебаси чернилката ,пратете пик на питонско лайно :ag: няма да ми навреди
Svogeboys
В ятото

Проблеми с живата храна

Мнениеот Svogeboys » Нед Апр 19, 2009 6:41 pm

Тъкмо бях решил да си храня змията с мишлета ,обаче ми е жал има едни китайски мисля бяха големи сладури ,тъкмо си викам е плъховете са гадни животни няма проблеми ,и влязох тук ,за да разбера как да си ги размножавам за храна и вие ми разбихте детските мечти ,познват гласа ,научават си името ,а аз с детската представа за каналното чудовище ...сега като с пиленца съвсем не мога ,направо не знам какво да правя ,е няма да си уморя змията от глад де ,но все пак жалко ,че не могат да ядат риба или месо ,а трябва животинки
Бтв все пак ще ви помоля да ми кажете от къде според вас е най-добре да си взимам плъхове и мишки ,като ако е възможно да обясните по-подробно местоположението на предпочитаният от вас магазин тъй като не живея в София ,а да се лутам цял ден издирвайки магазин ще ми е супер хард

п.п.Долната част на поста ми може би не е за точно тази част от форума и ако е така се извинявам предварително
Svogeboys
В ятото

Re: Проблеми с живата храна

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 19, 2009 6:51 pm

Развъждаш си сам храната.
Но повечето стопани са против това действие...
НО аз не бих се доверил "някой си" да ми "произвежда" живата храна....дето нито знам с какво я храни, нито знам как я гледа...

Но разни стопани, разни мисли и намерения....
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Svogeboys » Нед Апр 19, 2009 6:55 pm

zoomaniak написа:Развъждаш си сам храната.
Но повечето стопани са против това действие...
НО аз не бих се доверил "някой си" да ми "произвежда" живата храна....дето нито знам с какво я храни, нито знам как я гледа...

Но разни стопани, разни мисли и намерения....

Хм идеята ми е ,че съм пълен дилетант ,нямам идея дали ще мога да ги отглеждам плъхчетата ,в смисъл не стига ,че ще ги давам за храна на змията си ,но и да ги отглеждам зле.А пък и дори да почна да ги отглеждам пак трябва да си купя от някъде ,а в Своге не продават в зоомагазина ,опитах да си поръчам ,но като разбра за какво са ми собственичката на магазина твърдо ми отказа.
Svogeboys
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 19, 2009 6:58 pm

Можеш да ползваш всякакъв тип гризачи - според размера на змията де....размера трябва да ти е водач в избора. Другото лесно - дай размер в СМ....
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Svogeboys » Нед Апр 19, 2009 8:01 pm

Около 80 см е но +- 2,3 просто не иска да застане мирно да го премеря.Идеята ми е по-скоро от къде да купя ,не само какво и дали утре има работещи магазини в София да взема да ида сутринта или да погладува ден,два.?
Svogeboys
В ятото

Мнениеот Svogeboys » Нед Апр 19, 2009 8:01 pm

Исках да попитам също ако някой може да ми каже има ли подход към галенето на змията,често ми се е случвало в дни когато съм на риба да хвана някоя водна змия,понякога пепелянка ,а 2 пъти и смоци ,винаги си играя с тях известно време преди да ги пусна и сега се усещам как държа питона от час примерно и ту го хващам с едната ту с другата ръка като го оставям да се изплъзне и го връщам обратно ,галя го предимно по главата ,има ли нещо лошо в това ,например ако галя котатака си не в посока на козината ,а обратно никак не му е приятно и го показва ,но пък как стои въпроса при питона
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Нед Апр 19, 2009 8:30 pm

Svogeboys написа:Около 80 см е но +- 2,3 просто не иска да застане мирно да го премеря.Идеята ми е по-скоро от къде да купя ,не само какво и дали утре има работещи магазини в София да взема да ида сутринта или да погладува ден,два.?

:ab: Аве ей...нали ти казах в другата тема....кога да храниш...за къде си се разбързал....не ден два ,ами месец два да го оставиш без храна нищо му няма smiley24 ...моите са в гладна стачка от месец вече :ab: ....и те питах с какво са го хранили ...с живо или с мърша/демек мъртви мишки/...ако искаш отговори вземи отговаряй и ти....иначе не става smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Нед Апр 19, 2009 8:47 pm

Svogeboys написа:Питам си :) Като сложа подовото вътре под малко субстракт ,какво може да му навреди и може ли ,сега сложих една обикновенна лампа 200 вата и пече яко ,извън терариума е ,но вдигна темперетурата ,той спи иначе ...Как да разбера кога се е изходил ,като субстракта е някъв ебаси чернилката ,пратете пик на питонско лайно :ag: няма да ми навреди

Мани го подовото ти казах...това са бул шидс....за една змия не ти трябва smiley24 ...подовото трябва да е ОТВЪН!!.....и намали ватовете на лампата :ag: :ag: :ag: ....100 са достатъчни....само внимавай да не пръснеш стъклото....на мен ми се е случвало :ab.
..от къде го закупи тоз субстрат :ab: ...такъв за сефте виждам :ab: ...най -лесно е с широколистна дървесина....има едни "чипс" им викат....от тях и ако намериш по-ситни от някоя дъскорезница...да го омешаш....ситните попиват течностите от екстрементите....и после като чистиш махаш само тях smiley24 ....
.......кво искаш......пик на питонско лайно :ag: :ag: :ag: ...ами май не съм виждал такова в нета :ag: :ag: :ag: ....но ще познаеш като се изходи...не се притеснявай....и ще го видиши ще го помиришеш :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Нед Апр 19, 2009 9:19 pm

Мани го подовото ти казах...това са бул шидс....за една змия не ти трябва smiley24 ...подовото трябва да е ОТВЪН!!.....и намали ватовете на лампата :ag: :ag: :ag: ....100 са достатъчни....само внимавай да не пръснеш стъклото....на мен ми се е случвало :ab.
..от къде го закупи тоз субстрат :ab: ...такъв за сефте виждам :ab: ...най -лесно е с широколистна дървесина....има едни "чипс" им викат....от тях и ако намериш по-ситни от някоя дъскорезница...да го омешаш....ситните попиват течностите от екстрементите....и после като чистиш махаш само тях smiley24 ....
.......кво искаш......пик на питонско лайно :ag: :ag: :ag: ...ами май не съм виждал такова в нета :ag: :ag: :ag: ....но ще познаеш като се изходи...не се притеснявай....и ще го видиши ще го помиришеш :ag: :ag: :ag:[/quote]
Изображение
Под терариума ми е нагреватела ,лампата само ако е студено ще я пускам темп я закрепих на 25 ,в единият край ,но тоя терариум да изкара още месец и правя новият този е 90/50/60 а за новият мисля да бутна една стена ,да направя истинско подово с фибран ,гипсокартон отсрани с каменна облицовка ,езерце и размери 3,50/2/2 ,обаче другият месец ,че много пари ще струва и ще се прави на етапи ,искам да питам ако пусна течаща лекичко вода по едната стена дали ще е проблем ?
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Нед Апр 19, 2009 9:25 pm

:ab: smiley24 Можеш да направиш и замък ако си искаш :ab: ...само че всичко това ще го правиш за себе си....щото на питона му е се тая дали ще се скрие в кутия от обувки или ще се къпе в пласмасова чиния :ab: ....преди да започнеш бутането ...да ти кажа ,че терариума трябва да расте с змията.....сещаш ли се ....на 80см...червейче не идва да му правиш 2 метра терариум....изчакай я да дръпне малко и тогава smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Нед Апр 19, 2009 9:29 pm

25 градуса е малко...щом е само в единия край....вдигни още температурата smiley24 ....иначе може да откаже да се храни.....ама за това има време де :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Нед Апр 19, 2009 9:31 pm

Виж ако знаех щях да отговоря ,не отговорих понеже незнам ,а този дето ми го продаде не си вдига телефона вече откакто ми го продаде :).А не искам да го подлагам на диета месец ,искам да го нахраня толкова малък и слаб изглежда
Svogeboys
В ятото

Мнениеот Svogeboys » Нед Апр 19, 2009 9:34 pm

Е аз няма как да направя собственоръчно терариум струващ над 1000 лева за ден ,два.Първо като бутна стената ,трябва 3 преградни да направя ,да изолирам,подово ,замазка,камъни остави парите ама колко време има да го правя ,като всеки ден съм на работа ,за галенето ми кажи ?
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Нед Апр 19, 2009 10:22 pm

Svogeboys написа:Виж ако знаех щях да отговоря ,не отговорих понеже незнам ,а този дето ми го продаде не си вдига телефона вече откакто ми го продаде :).А не искам да го подлагам на диета месец ,искам да го нахраня толкова малък и слаб изглежда

:ab: Слабичък е верно.... ша са оправи smiley24 .....ама много е важно да го знаеш това....с какво е хранена....щото ако е с мърша е лесно ....копуваш повече мишки ...замръзваш ги в фризера ...и след два три месеца пак smiley24 ....ама ако трябва да му даваш живо или да го свикаш на мърша...става сложно....щом в Своге няма мишки за храна...си е сложничко....най-добре е да се свържеш с него и да му зададеш ПРАВИЛНИТЕ въпроси smiley24 ......офффффффффффффф не ми се ще да ти опявам.....що бърза и т.н......ти си знаеш най-добре.....аве ще се справиш споко....сега за сега не е наложително храненето...може да изчака някой и друг ден smiley24 ..така или иначе сега трябва да свикне с новата обстановка и в тоя ред на мисли не е много препоръчително да го дърлачкаш сега....отави го малко на спокойствие ...два три дена не го вади smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Нед Апр 19, 2009 10:36 pm

Svogeboys написа:Е аз няма как да направя собственоръчно терариум струващ над 1000 лева за ден ,два.Първо като бутна стената ,трябва 3 преградни да направя ,да изолирам,подово ,замазка,камъни остави парите ама колко време има да го правя ,като всеки ден съм на работа ,за галенето ми кажи ?

:ab: Знаеш ли какво ....вземи си направи една тема :ay: ....."Блеки -тигров питон албинос"..примерно....и модераторите да преместят всичко за него там....че така от тема на тема доста трудно става....и не може да се ориентирам, а и забравям къде кво съм писал :ab:
...за галенето.... :ab: ами предполагам си наясно ,че това не е куче,коте и прочие....змиите много, много не обичат да ги дърлачкаш....зависи де...характери различни и при змиите има :ab: ...ами не го "гали" срещу люспите :ab: ....ама такъв въпрос да ти кажа ....в нито един форум не е задаван :ag: :ag: :ag: .или поне не е формулиран по този начин :ab: ..няколко чуждоезични форуми следя, ама и там не са го задавали :ag: :ag: :ag: ...та за сега не я вади ....остави я да свикне малко smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Пон Апр 20, 2009 2:48 pm

Ако не можеш да намериш мишки за първо време може да му даваш няколкодневни пилета (от тия жълтите) или пътпъдъци :ad:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Пет Апр 24, 2009 8:24 pm

И не мога да разбера следното:

1 - имаш змия
2 - имаш проблем с живата храна
3 - имаш сериозен проблем с живата храна
4 - не искаш да си я произвеждаш сама, излишъка от живата храна, ако го има ще го подаряваш на зоомагазина-зоомагазините в градът ти....
5 - повечето производители на жива храна - хранят живата храна некачествено....и тя предава лошото си качество в храносмилателната система на змията...
6 - как ще довериш изхранването на едно същество без да знаеш качеството на храната...
7 - всеки употребява думата мишки - ама живата храна е дастаааа видове.....да тъпчеш змия само с мишки е неправилно..........

Но всеки си знае своята пътека icon_dontknow smiley24
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Пет Апр 24, 2009 10:15 pm

Винаги се забавлявам искрено, когато се опитваш да се изказваш компетентно по теми, от които грам понятие си нямаш :bu:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот bu6i » Пет Апр 24, 2009 10:48 pm

zoomaniak написа:И не мога да разбера следното:

1 - имаш змия
2 - имаш проблем с живата храна
3 - имаш сериозен проблем с живата храна
4 - не искаш да си я произвеждаш сама, излишъка от живата храна, ако го има ще го подаряваш на зоомагазина-зоомагазините в градът ти....
5 - повечето производители на жива храна - хранят живата храна некачествено....и тя предава лошото си качество в храносмилателната система на змията...
6 - как ще довериш изхранването на едно същество без да знаеш качеството на храната...
7 - всеки употребява думата мишки - ама живата храна е дастаааа видове.....да тъпчеш змия само с мишки е неправилно..........

Но всеки си знае своята пътека icon_dontknow smiley24

:ag: :ag: :ag: ...аве Зоо :ax: ....кви му ги говориш :ab:
1...има змия smiley24 :ab:
2...не е кой знае какъв проблем smiley24 :ab:
3....а сериозен пък изобщо не е smiley24 :ab: ...змията не е куче ,котка и т.н. та да се тъпче всеки ден по три пъти :ag: :ag: :ag: ...и месец може да си изкара съвсем без проблем smiley24
4.....за една змия е меко казано ,глупаво да си отглежда фураж smiley24 :ab:
5....каво значи "некачествено" хранене на мишки icon_dontknow :ab: ...ми те всичко ядат :ab: ...и нищо лошо не предават на змията :ab: ...освен ако не са ги тъпкали с отрова :ag:
6....най-добрата жива храна за питона са мишките...като порасне....плъховете...после зайците...после агнетата...и т.н. :ag: :ag: :ag:
...пътеката е една smiley24 някои трудно я намират ...ама си е една :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пет Апр 24, 2009 11:10 pm

Aquila написа:Винаги се забавлявам искрено, когато се опитваш да се изказваш компетентно по теми, от които грам понятие си нямаш :bu:

Как си мислех, че само аз съм го забелязала :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 25, 2009 7:13 am

bu6i - всеки има право на мнение тук... :ah: не ми се създават спорове излишни. Но винаги има едно НО....познавам колекционери (няма ги в интернет) защото са над 45г....и хранят само с хамстери. При тях съм виждал таблици на хранителната стойност на "живата храна". В книги купени от Чехия...и т н...и това мнение за различен гризач - различно качество не го срещам за пръв път сред колекционерите.

А да не казвам пък, че те въобще не хранят с жива храна чуждо производство...
Но приказвам общо де...

Тука ако някой не преведе нещо и не го прасне у форума нещата си остават все на една пътека... :ah: icon_wavey
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Апр 25, 2009 7:49 am

Да не говорим, че хамстерите за нищо не стават(освен да осакатят змията).
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Съб Апр 25, 2009 11:19 am

Aquila написа:Да не говорим, че хамстерите за нищо не стават(освен да осакатят змията).

Стават за сладки домашни любимци tongue

zoomaniak, както е казал буши не си заслужава да се въдят мишки само за една змия. Ако се купуват от човек, който си ги въди за негови влечуги тогава би трябвало да са добре гледани!
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Съб Апр 25, 2009 1:15 pm

ами днес си купих няколко ето ги Изображение
нямам никаква идея дали са добре гледани ,но гледам че питона вече изяде една.Купих му и един мъничък плъх ,но вече ми се струва голям ,и се чудя дали да му го давам ??
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Съб Апр 25, 2009 9:15 pm

:ab: Като чета по другите теми...явно си му го дал и плъха :ab: ...сега май ще си имаш две мишки за домашни любимци :ag: :ag: :ag: ......ама не се притеснявай....и аз си имам две....живеят си на масата в хола :ab: ...пожалени от Пепито :ba: ...и от как стана така ....вече внимавам кога я храня :ab: ...чакам да и огладнее гъза :ab: ....затова ти казах в другата тема...замръзяваш и не се занимаваш повече :ab:
...Зоо :ax: ...това не е спор...ти си виждал и си питал и т.н......но това е едно, а съвсем друго е да си гледаш ти змиите...и от собствен опит да говориш smiley24 ...аз казвам най-лесния и айляшки вариянт ,който е проверен във времето от мен....и от хората от които съм се учил smiley24 ...чак да се захласваме по "хранителните стойности" на мишките и хамстерите ми се вижда малко прекалено :ag: :ag: :ag: ...
....Вечера се видях с едно момче...Аргира...Иво го знае....та той гледа доста змии....и докато му се оплаквах от гладната стачка на моите :ab: ......ми каза нещо интересно...нямал в момента мишки за каскавелите си....и им дал хамстери.....и от тогава не щат да погледнат мишка :ag: :ag: :ag: ...та сега ще му се наложи и хамстери да развъжда :ag: :ag: :ag: ...и при мен е ставало така....от как прояде плъхове смока ми не ще да погледне мишките :ab: ...ни живи ни мъртви :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Съб Апр 25, 2009 11:40 pm

Абе дадох му и плъха и мишките и не го чаках да сере преди това ,просто човека дето ми го продаде не си вдига телефона и нямах идея дали е истина това ,че е изял 3 мишки ,и да сега ще имам и любимци мишоци и не 2 ,а 4ри 2 бели и 2 кафяви ,сега съм им сложил вода,чипс,бисквити,козунак ,като ги погледам още няколко дни и....ще трябва да ида до софия за плъхове.
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Съб Апр 25, 2009 11:50 pm

smiley24 ..така става....това е един от проблемите на живото хранене :ab: ......сдобиваш се с любимци без да си го планувал...поне разнополови ли са.....да не се разкарваш до София ден през два :ag: :ag: :ag:
..щом е нагълтал и мишката и плъха ...значи е бил яко гладен....добе си направил ,че си го нахранил...сега ще чакаш да се из*ре....и после го храниш smiley24...ама междувременно не го дърлачкай...поне нколко дена...да не върне храната :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Съб Апр 25, 2009 11:59 pm

bu6i написа:smiley24 ..така става....това е един от проблемите на живото хранене :ab: ......сдобиваш се с любимци без да си го планувал...поне разнополови ли са.....да не се разкарваш до София ден през два :ag: :ag: :ag:
..щом е нагълтал и мишката и плъха ...значи е бил яко гладен....добе си направил ,че си го нахранил...сега ще чакаш да се из*ре....и после го храниш smiley24...ама междувременно не го дърлачкай...поне нколко дена...да не върне храната :ab:

А много ми се искаше да го извадя да се погалим малко ,обаче се сетих и сам ,че толкова подут едва ли ще му се иска и съм го оставил на мира. :) Мишките си нямам идея дали са разнополови ,обаче смърдят кофти ,виж за мое учудване плъха не миришеше.Няма как да се разкарвам през ден два до София ,че всеки ден съм на работа ,днес обаче бях на изпит и го съчетах със съботният пазар в Подуене.Сега съм се сдобил с 2 визитки на един от Русе и един от Трявна и тук във форума имам едно лс с оферта за храна ,няма да умре от глад :)
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Нед Апр 26, 2009 12:22 am

:ab: Аве змия от глад трудно умира :ab: трябва нещо болна да е :ab: ...иначе ще ти е зор да я умориш точно от глад :ab: ...ама за да ти е лесно на тебе...я научи на мъртви замръзени.....вадиш от фризера...оставяш на стайна 2-3 часа и даваш...може да я подразиш ...с едни пинсети барваш плъха за опашлето и го поразклащаш пред змията...обикновенно захапва и се увива.....а после като свикне ,само ги мяташ вътре smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Вто Май 12, 2009 10:34 pm

Просто от любопитсво питона дали би ял риба ?Иначе диването тази седмица след като ходи до тоалетна ,за 2 дни смени кожата и след това макр и още да не се беше обелил целият изяде 3 мишки,като последната изпуснах в терариума и нямаше време да я хвана пак ,за секунда от единият край в другият и я захапа.
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Май 12, 2009 10:48 pm

:ab: ама интересни неща пишеш Своге :ab: ...как "не се е обелил целия" :ab: ...и си му дал пък и да яде :ab: ...а иначе...не пробвай с риба :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Вто Май 12, 2009 11:23 pm

bu6i написа::ab: ама интересни неща пишеш Своге :ab: ...как "не се е обелил целия" :ab: ...и си му дал пък и да яде :ab: ...а иначе...не пробвай с риба :ab:

А нямах намерение да пробвам ,просто питам дали би ял риба ?А как не се е бил обели целият ,ами ей така на места имаше малки парченца неотлюспила се от старата кожа ,главата и 85 % примерно беше новичък :) А му дадох да яде ,понеже като му се приближи нещо към терариума и почва да дебне ,изправя се ,мести се рязко ,а когато се е наял или не е гладен само си лежи свит на кълбо и нищо не прави.Бтв тия животни кога пият вода ?Толкова време го имам вече веднъж не го видях да пие ....
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Май 12, 2009 11:39 pm

:ab: ами така кажи де....аз друго си представих :ab: ....мисля ,че не би ял риба :ab:
..вода не е задължително да го видиш ,че пие....ама и това ще ти се случи...имай търпение smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Нед Май 17, 2009 8:12 pm

Буши предполагам ,че след като яде птички би ял врабчета,дали обаче има вариант някое врабче да е болно или заразено и да му стане нещо ако му давам ?
Svogeboys
В ятото

Мнениеот Aquila » Нед Май 17, 2009 8:14 pm

Svogeboys написа:Буши предполагам ,че след като яде птички би ял врабчета,дали обаче има вариант някое врабче да е болно или заразено и да му стане нещо ако му давам ?
Няма такава опасност. Но едно врабче, няма повече маса от мишка, та дори и по-малко.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Нед Май 17, 2009 9:01 pm

На мен ми се вижда достатъчно голям по скоро за по-малък глъб може би, но може и да греша де smilie8
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Нед Май 17, 2009 9:19 pm

Svogeboys написа:Буши предполагам ,че след като яде птички би ял врабчета,дали обаче има вариант някое врабче да е болно или заразено и да му стане нещо ако му давам ?

:ab: ами дивото си е диво :ab: ...ама по-принцип може да му даваш...щом ти са проблем мишките ,....ама аз все си мисля ,че е време на плъхове да мине.....ако не е нещо злояд...може да му даваш и птички и гълъби...и мишки и плъхове и зайчета...и квот се сетиш :ab: ..на моята ако и дам птичка ша я гледа кат голям камък :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Нед Май 17, 2009 9:38 pm

Не ги подценявай :ad: Все пак тънкоопашатия смок е дървесна змия и голяма част от това което ядът в природата са птици - инстинктивно им е заложено :ad:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот bu6i » Нед Май 17, 2009 9:44 pm

:ab: някой ден може и да пробвам :ab: ...но той от малък си е така...кат каже "не"...и толкова....кат каже да яде...не мога му насмогна :ab: ...вземе та му харесат хвъркатите...да се чудя откъде да му ги търся :ab: ...добре си яде плъхове smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Нед Май 17, 2009 9:47 pm

COLUBER написа:На мен ми се вижда достатъчно голям по скоро за по-малък глъб може би, но може и да греша де smilie8

Ами баща ми би ме убил ако го нахраня с гълъбите му :) А за голям е почти един метър,плъхове нямаше днес ,но преди седмица изяде 1 плъх и 5 мишки и вчера 6 мишки ,така че няма да умре от глад.Макар ,че на пазара имаше само китайски мишлета ,а те са много мънички (и сладки иначе :ac: )
Последна промяна Svogeboys на Нед Май 17, 2009 10:00 pm, променена общо 1 път
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Нед Май 17, 2009 9:54 pm

:ag: :ag: :ag: сладки са я :ab: .....щом е опукал 6 мишлета :ab: ..кат бонбонки :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Нед Май 17, 2009 10:04 pm

bu6i написа: :ag: :ag: :ag: сладки са я :ab: .....щом е опукал 6 мишлета :ab: ..кат бонбонки :ab:

За него да ,на мене обаче ми е жал за тях особено за тия новите сега ,толкова малки,подскачащи топчета ,ебаси забавните са.Тия дни ще пратя някой в зоомагазина за хамстер ,че на мене няма да ми продадат ,да му разнообразя малко.
Бтв ,за какво са им на идиотите в риосв 2 снимки на главата му ??
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Нед Май 17, 2009 10:09 pm

:ab: да си го гледат :ab: ...аз не съм наясно де :ab: мен документите са ми последна грижа :ab: 10 години без книжка карах...как ли не съм се притеснил за някакви хартийки за змиите ми :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Нед Май 17, 2009 10:17 pm

bu6i написа::ab: да си го гледат :ab: ...аз не съм наясно де :ab: мен документите са ми последна грижа :ab: 10 години без книжка карах...как ли не съм се притеснил за някакви хартийки за змиите ми :ab:

абе те и на мен уж ,обаче предпочитам да го регистрирам ,тука в наше село не се знае ,коя откачена съседка ще звънне на милицията и ще дойдат да се направят на мъже.А и гледам тука при оферти от типа търся мъжко/женско животно за поколение или разплод ,се искат документи.Въпроса ми е ако аз имам мъжки питон ,ти женски и ги сберем ,мъничките как се сдобиват с документ ?Или трябва да са от развъдник за да имат и в домашни условия не става ?
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Нед Май 17, 2009 10:26 pm

:ab: става и в домашни условия....ама трудно :ab: ...ма ти къде отиде ве Своге :ab: ...то питончето ти метър няма... ти за поколение мислиш :ab: ..лошо няма де...но има време... smiley24
....щом е такава работата у ваше село...пускай му документацията smiley24 ..да си нямаш проблеми smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Пон Май 18, 2009 8:24 pm

А ,не че съм тръгнал ,но като инфо е добре да го знам :) .Всичко е в риосв сега и снимки имат само да се обадят кога е готово и е ок.
Svogeboys
В ятото

Мнениеот COLUBER » Пон Май 18, 2009 9:33 pm

В риосв много се мотат принципно. И на мен ми казаха, че ще ми се обадят но трябваше аз да звъня.. и толкова мляха за снимки, че после дори не се сетиха да ги поискат. :ag: Та ако мине нароченото време и не са ти се обадили звънни им ти :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Вто Май 19, 2009 10:15 pm

Мерси за съвета ,обаче аз понеже хич не обичам да ме моткат и то през ден до София ,хич и не мислех да ходя до риосв.Просто и лесно пратих жената ,тя така и така всеки ден е на лекции ,3 пъти ходи до риосв вече.Малко и е гадничко от Плиска до Овча Купел ма какво да се прави ,съдба.А да и Блеки (питона) ще се води на Станимира на името.....змииче и питонче на едно място :ag:
Svogeboys
В ятото

Мнениеот COLUBER » Сря Май 20, 2009 7:21 am

Аууууу ква си гадина жената ще праща tongue задължително звънни да видиш кога е готово, няма смисъл и тя да се разхожда напразно :ac:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Нед Май 24, 2009 3:50 pm

Абе хора ,това моето животно ме плаши направо.Вчера му купих 4 плъхчета.Изяде ги и пита за още ,това е супер ненаситно егати ,имам чувството ,че колкото и да му дам само яде :) .Равносметка за месеца над 20 мишки и 10 плъха.Подул се е като прасе ,лежи и както нещо доближи терариума се оглежда да не би да е още храна.
Svogeboys
В ятото

Мнениеот Svogeboys » Нед Май 24, 2009 4:01 pm

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Svogeboys
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 24, 2009 4:53 pm

Svogeboys написа:Абе хора ,това моето животно ме плаши направо.Вчера му купих 4 плъхчета.Изяде ги и пита за още ,това е супер ненаситно егати ,имам чувството ,че колкото и да му дам само яде :) .Равносметка за месеца над 20 мишки и 10 плъха.Подул се е като прасе ,лежи и както нещо доближи терариума се оглежда да не би да е още храна.

Предупредихме те - :ag: :ag: но ти ще издържиш, мъж си все пак :az: :az: :az:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Нед Май 24, 2009 5:12 pm

Увеличи размера на храната, не броя :ad:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот COLUBER » Пон Май 25, 2009 9:56 am

И не го прехранвай да не затлъстее. Сложи клони в терариума да се катерии да изразходва енергия :ag:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Сря Май 27, 2009 8:29 pm

Аз до преди 10 мин си мислех ,че голямата му нужда се изразява в едни малки жълти неща приличащи на нацвъкана монтажна пяна ,чак сега като отворих терариума ,помирисах и видях едно бая голямо и тъмно лайно... :) .Да увелича размера ок ,но все се притеснявам с тая глава ,колкото палеца ми как ще изяде по-голям плъх?? Тая седмица ще е на диета ,че в събота съм на изпит и на мач и няма как да ида до пазара за плъхове ,та най-вероятно утре ще му купя пиленца от пазара тук.Колкото и да са миловидни и сладки ,трябва да хапва :)
П.с. Мишките дето гледам уж за разплод ,само ядат ,разсипват си водата и нямат никакво желание да се размножат ,чакам още 10 дни макс и ги пускам да се разхождат в терариума ,па да се оправят както могат.
П.с,П.с Знаете ли ,че ако пуснете мишка в хола и и дадете 5 минути преднина да се скрие ,и после пуснете котка ,на котката и отнема минимум 15 минути докато я издебне и изяде ,а на питона бая по-малко време ?
Svogeboys
В ятото

Мнениеот Svogeboys » Чет Окт 01, 2009 11:02 am

Вече е дълъг около 170 см ,наддава яко и на тегло и на дължина.Снимката е от преди 5 минути и е пред смяна на кожата
Изображение
Svogeboys
В ятото

Мнениеот Svogeboys » Нед Ное 01, 2009 9:30 pm

COLUBER написа:И не го прехранвай да не затлъстее. Сложи клони в терариума да се катерии да изразходва енергия :ag:

Може ли да затлъстее или се ебаваш с мене :) Животното е постоянно гладно ,хвърля се с отворена уста към стъклото,а клони си има ,но не им обръща внимание грам....Вече е дълъг над 2 метра
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Нед Ное 01, 2009 10:15 pm

Може да затлъстее smiley24 ..трудно...ама може smiley24 .....увеличи размера на храната,както ти писа Иво smiley24 ...не му гледай главата ...а най-широката част на тялото smiley24 ...и по нея се ориентирай за размера на манджата :ab:
....и аз си мисля ,че просто си случил на гаден характер.....и затова те напада.....пробвай да го понамачкаш малко...в смисъл да го вадиш и държиш възможно повече smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Нед Ное 01, 2009 10:52 pm

Пробвам всяка вечер го вадя и го мачкам поне по половин час ,понякога и цяла вечер.Никога не хапе и напада извън терариума ,само когато е вътре.Дебел е доста ,днес вече изяде 2 хамстера макс размер....Гадинката ако може би яла постоянно егати ,направо не мога да му смогвам .Всяка събота пазарувам по 10тина и все не стигат.Роден е януари и когато го взех беше под 80 см ,сега е над 2 метра и голям красавец :)
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Нед Ное 01, 2009 11:01 pm

:ab: тогава го мачкай вътре в терариума....измисли начин да го откажеш от нападенията...щото ще порастне още...и са се чудиш кво да го правиш :ab: ...къде ги гледаш мишките...в същата стая ли....и като го пипаш....миришеш ли на манджата...
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Нед Ное 01, 2009 11:08 pm

Хамстерите в аквариум ,мишките в малка кутия ,плъховете в голяма ,дам в същата стая са ,бих ги махнал но имам 3 котки и няма как да са на друго място в мазето ще ми е жал да стоят.Ами той се хвърля към стъклото с отворена уста дори само да му тропнеш без да мириша ,без нищо ,като отворя терариума и го плесна по главата забравя да хапе и мога да го пипам ,но се дърпа.Идея си нямам как да го отуча от тва хапане доста е неприятно.
Изображение

Тая снимка е от преди месец може би сега е още по-дебел даже
Изображение
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Нед Ное 01, 2009 11:18 pm

:ab: ми...не знам....да не щото постоянно да му мирише на манджа.....затова да напада....нека и другите да кажат кво мислят....ама може и просто да си е гадничък по характер :ab: ...пробвай да го напръсаш с вода преди да го вземеш..и виж дали пак ще посяга да хапе....
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Нед Ное 01, 2009 11:36 pm

Като го напръскам гледа да се скрие,мерси за отговорите ,точно в момента проблема ми е не той а гадните малки мишлета ,които избягаха и не мога да хвана ,чудя се питона ли да пускам или котката
Svogeboys
В ятото

Мнениеот Svogeboys » Нед Ное 01, 2009 11:49 pm

Чудех се ,така и така хапе само когато си е в терариума ако го пусна да си пълзи където си иска какво ли ще стане и дали няма вероятност през ноща да ме нападне.Ще бъде просто приказно да си пълзи ,само дето няма да се събираме да пиеме у нас вече ,те хората и затворен като е ги е страх камо ли на свобода
Svogeboys
В ятото

Мнениеот Yanko » Съб Ное 07, 2009 11:37 am

Гали го по посока на люспите!! Първо чети после си копувай влечуго . ЗАКОН!!!
Yanko
Животинче с въпрос

Мнениеот Svogeboys » Съб Ное 07, 2009 12:06 pm

Пич дали след като го имам от януари незнам как да го галя ? Искаш ли ти да се пробваш да го погалиш ,в която и да е посока ако си е в терариума ?
Svogeboys
В ятото

Мнениеот Svogeboys » Вто Ное 17, 2009 10:38 am

Имате ли идея ,колко бели може да направи питон пуснат да си се разхожда из стаята без надзор...?
Диването е бутнало абсолютно всичко ,което може да бъде бутнато ,книги,цветя,чаши....в нас е един малък мармалад........ [smile3537.gif] [smile3537.gif]
Svogeboys
В ятото

Мнениеот Svogeboys » Съб Дек 19, 2009 5:59 pm

http://www.facebook.com/video/video.php?v=106897845990387
Днес нямаше пъдпъдъци на пазара ,да не кажа ,че когато отидох нищо нямаше и се наложи да хапне морско прасенце... :)
Svogeboys
В ятото

Мнениеот Svogeboys » Пет Яну 22, 2010 3:34 pm

В последните 20тина дни беше супер спокоен ,но стоя на диета 2 седмици ,после хапна 3 плъха големички и доволен и щастлив ,от снощи обаче пощуря само се изправя и се бие в стъклата ,докато вечерта не счупи пръчките дето са отгоре на терариума за вентилация ,оставих го да прави каквото си иска сега си пълзи из стаята доволен...е вярно никой не иска да идва у нас ,но тъкмо ми е спокойно :)
Изображение
Изображение
Svogeboys
В ятото

Мнениеот kreizo » Пет Яну 22, 2010 4:57 pm

Чудесно зверче.... Хапе ли още като побъркан или му мина?
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот Svogeboys » Нед Яну 24, 2010 9:57 am

A мина му сега новият му проблем е ,че не му се стои затворен в терариума ,възползва се от факта ,че стъклените решетки не са от най-здравите и сега ,когато реши си излиза и после се налага да го търся по сумати време.Само се чудя нарочно ли обикаля мойте неща по секцията ,а бута само тези на жената :) .Когато излезе си намира някое тъмно и студено място и ляга там ,преди малко го извадих изпод една ракла ледено студен ,направо му се чудя ...
Svogeboys
В ятото

Мнениеот kreizo » Вто Яну 26, 2010 10:30 am

:ajaweki: Жена ти как не е избягала още като знае, че си щъка така свободен.
kreizo
В глутницата

Мнениеот Svogeboys » Вто Яну 26, 2010 4:25 pm

Снощи тя нещо се възмущаваше ,колко нагло животно бил и лекичко го подритна ,питона директно наби под дивана да се скрие :)
Svogeboys
В ятото

Мнениеот kreizo » Сря Яну 27, 2010 9:21 am

:ajaweki: Мога да кажа само добре, че му е минало хапещото настроение. Късметлия си ти ... Аз за един гекон не мога да се преборя камо ли за нещо такова... Изпитваме си панически страх от всякакви такива гадини и туй то.
kreizo
В глутницата

Мнениеот Svogeboys » Чет Фев 04, 2010 5:10 am

Въпрос имам ,някой може ли да ми каже ,защо моето диване като си ходи където си иска винаги търси най-тъмните и студени места и ако не го махна от там ,прекарва по 24 часа ....?????Като го извадя от такова място е ледено студен и като го сложа до парното веднага налазва тръбата дето минава по-пода и се грее ? Така 30-40 мин и пак изчезва на студено .....Някой да има идея ?
Svogeboys
В ятото

Мнениеот kreizo » Пет Фев 05, 2010 7:13 pm

Предполагам, усеща че навън е зима и си търси място да зимува.....
Мнението ми е абсолютно непрофесионално и да не се взима в предвид.... Само предположение.
Пиши ако стигнеш до някакъв друг извод, че ми е интересно и на мен.
kreizo
В глутницата

Мнениеот Svogeboys » Вто Фев 09, 2010 11:45 pm

Днес ходихме в едно предаване по Бнт ,и тоя моят идиот през цялото време се точеше на папагала на Роси Кирилова...А както обяснявах с "целият" си капацитет ,на някаква асистентка ,че не може да живее и оцелее на свобода ,тя поокрасила и излезе ,че бил изключително рядък и на свобода ги нямало :) :ag:
Svogeboys
В ятото

Мнениеот kreizo » Сря Фев 10, 2010 1:32 pm

Давай линк към вбокса като излезе.
kreizo
В глутницата

Мнениеот LUN » Пон Мар 08, 2010 10:05 pm

kreizo написа:Предполагам, усеща че навън е зима и си търси място да зимува.....

Тигровите питони не зимуват!
LUN
Животинче с въпрос

Мнениеот Svogeboys » Пет Мар 12, 2010 11:46 am

kreizo написа:Давай линк към вбокса като излезе.

Някъде от 30 минута нататък ,но цялото може да се гледа :)

http://bnt.bg/bg/productions/92/edition ... ni_lubimci

поизрязали са го ,но иначе съм си на идиотче :)
Svogeboys
В ятото

Мнениеот kitana » Пет Мар 12, 2010 11:55 am

:bi: :bi: И двамата се представихте много добре.

Но.....тая малоумна ли е? :ai: "О божееее 60 отровни паяка,и то не какви да е,ами тарантули!" :ai: :ai: 24emo 24emo
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 03, 2010 9:39 pm

kreizo написа:Давай линк към вбокса като излезе.

Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Space » Съб Апр 03, 2010 9:50 pm

Тоя клип съм го пропуснал. Точно викам, пак нема да има порове, докато чакам свогето с питона и какво да видя, 2 пора, от които единия е Мокачино с Ева от форума :bp: :sunny:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Следваща

Назад към Змии Serpentes