Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Информация за китайски мишки?

Информация за китайски мишки?

Мнениеот teddynsun » Вто Май 05, 2009 8:53 pm

Здравейте :ab: Искам да ви помоля за малко информация за китайските мишлета. Търсих, но не можах да намеря някои неща.
Интересува ме латинското им име (предполагам, че с него ще мога да се докопам до повече информация); колко е продължителността на живота им; само в Китай ли са естествено разпространени; каква е храната, с която се хранят в природата; по колко е най-добре да живеят и други такива работи.
Искам да знам тези неща, защото мисля в скоро време да допълня гризачите в нас с такива мишленца :bp: Ще съм ви благодарна ако споделите знанията си :ad:
teddynsun
В стадото

Re: Информация за китайски мишки?

Мнениеот ИНА » Вто Май 05, 2009 9:44 pm

Доколкото знам найстина няма информация в нета за тях.Аз ги отглеждам от близо година.Според мен нетрябва да се отглеждат по сами.Ядът храната на хамстерите,плодове,зеленчуци,крекери,бисквитки,сух хляб,свежа трева и изобщо менюто им е много богато.А и не на последно място сурови ядки.Урината им е много силна и трябва да се отглеждат в много талаш,дървени къщички и играчки-дървени по който да се катерят и забавляват.Нищо пластмасово в клетките.Бремеността им е около 25дни и раждат от четири бебета/за първо раждане/до осем.Е винаги може и повече и по-малко :ad: Раждат се голи и докато не се окосмят не се пипат.Давам им водичка от пипети-поилки.И не напоследно място обичат да карат колело.Е дано да съм била полезна.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот AdincetO » Вто Май 05, 2009 9:56 pm

Ето, намерих малко инфо за китайските мишки...
http://zoovet.ucoz.com/news/2009-04-25-116
Латинското им наименование е Chinese mice :ax:
AdincetO
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Вто Май 05, 2009 10:01 pm

У това инфо гледаме и наша снимка :ag: :ag: :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот AdincetO » Вто Май 05, 2009 10:02 pm

zoomaniak написа:У това инфо гледаме и наша снимка :ag: :ag: :ag:

Тъй ли.. Чек, че аз пак съм се отвеяла.. Правя ти реклама, тц,тц, тц... :ajaweki:
AdincetO
В пасажа

Мнениеот AdincetO » Вто Май 05, 2009 10:03 pm

Аа... Аз я видях, ама чак сега, когато ми каза, се сетих, че я имаше в темата за твоите мишлета... :ajaweki:
AdincetO
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Вто Май 05, 2009 10:06 pm

:ag: :ag:

Това е първоизточника :ba: :ba: :ba:
http://ophidia-bg.blogspot.com/2009/03/ ... st_05.html
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот AdincetO » Вто Май 05, 2009 10:10 pm

zoomaniak написа::ag: :ag:

Това е първоизточника :ba: :ba: :ba:
http://ophidia-bg.blogspot.com/2009/03/ ... st_05.html

Да и този го видях, ама после.... Ама и за тебе полза, защото в него има твоя снимка, бре.... :ay:
AdincetO
В пасажа

Мнениеот teddynsun » Вто Май 05, 2009 10:16 pm

AdincetO написа:Латинското им наименование е Chinese mice :ax:

Това не име латинското,а английското.Латинското го търсих къде ли не :) Стигам само, че са от семейство rodentia и роооод - забравих го :ah: ,но името им не открих.Даже си играх да преглеждам снимки на всякакви гризачи,за да ги намеря евентуално,ама пак не стана :ajaweki:
А иначе за тази информация, която сте написали и аз я намерих,но ми се щеше нещо по-подробно да е.Тя е писана мисля от наш съфорумник :ab: Някак не ми се струва естествено в природата те да се хранят с "храна за хамстери" за това питам,иначе не отричам, че може да я ядат :ab:
А някой знае ли колко живеят?
teddynsun
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Вто Май 05, 2009 10:18 pm

teddynsun написа:А някой знае ли колко живеят?

Кат хамстерите... :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот teddynsun » Вто Май 05, 2009 10:21 pm

Хахаха и аз така си мислех, ама се надявах все пак някой да каже, че ще надживеят човек :ag:
teddynsun
В стадото

Мнениеот Мъни » Вто Май 05, 2009 11:51 pm

Не можеш да им намериш латинското, защото са хибрид и то май междуродов. И хич не са китайски, ама аз си ги наричам така за удобство...
Мъни
В стадото

Мнениеот bu6i » Сря Май 06, 2009 12:22 am

Мъни написа:Не можеш да им намериш латинското, защото са хибрид и то май междуродов. И хич не са китайски, ама аз си ги наричам така за удобство...

:ab: Мъни,искаш ли едно бяло мишле...мъжко...
bu6i
Пчела майка

Мнениеот andaluz » Сря Май 06, 2009 2:16 pm

Мъни написа:И хич не са китайски, ама аз си ги наричам така за удобство...
Мъни, да не искаш да кажеш, че названието е твоя запазена марка hsuh Незнам какво е твоето удобство, но и тук в Испания ги наричат така - ratones chinos :bs: т.е. китайски мишки :ad:
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот Мъни » Сря Май 06, 2009 4:09 pm

Не. Не искам да кажа това. Определено не съм написала това, така че хайде не ми приписвай заядливите си тълкувания.
Мъни
В стадото

Мнениеот andaluz » Сря Май 06, 2009 4:43 pm

Офтопик:
Е, Мъни. Извинявай, не исках да прозвучи заядливо. Написах го, за да се знае, че не само в БГ са известни под това наименование. Ама и ти не се отричай от написани думи.....
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот Мъни » Чет Май 07, 2009 8:03 am

Офтопик:
Ти извинявай, че ми прозвуча заядливо :ah: Не се отричам от написаното-прочети го пак. Аз СИ ги наричам така, въпреки че знам, че не са такива. А как ги наричат по света за мен е без особено значение-тривиалните имена рядко имат връзка с науката :ad:
Уточнението как ги наричам се отнася за Хила и Зоо, които очакват някаква прецизност от моя страна по отношение на такива неща...
Мъни
В стадото

Мнениеот junkpaper » Чет Май 07, 2009 3:43 pm

Здравейте :) попаднах на вашия форум случайно днес, търсех информация за китайските мишки из Гугъл... Въпросът ми е къде мога да си намеря 2 мишлета за отглеждане? Работното ми време не позволява да обиколя всички зоомагазини в София и се надявам да ми дадете някакви насоки. Е, ако са трудно откриваем вид... ще се радвам и на най-обикновени бели мишки. Отдавна си мечтая да си взема :)
Ако някой има идеи, моля да ми пише на 0897 032 948 или vgatina@map-mr.com / mondayfairy@yahoo.com
junkpaper
Животинче с въпрос

Мнениеот andaluz » Пет Май 08, 2009 2:09 pm

Някой може ли да ми каже каква е бъдещата съдба на това мишле :ai:
В смисъл дали това ще му се отрази пагубно hsuh
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 08, 2009 6:46 pm

andaluz написа:Някой може ли да ми каже каква е бъдещата съдба на това мишле

Ами добро изсушаване от умни стопани и нема проблемос.
Тоест всички гризачи нямат проблеми с водата.
Имат проблеми с настинки - но те са проблем на стопаните им :ap:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Svogeboys » Нед Май 17, 2009 8:23 pm

Купих си китайски мишки ,човека дето ми ги продаде каза да гледам 5 женски с една мъжка заедно ,и че на всеки 12 дни ще имам малки мишлета ,има ли нещо вярно в това ?И проблем ли е ако мъжките са 2-3 .Понеже освен 6 те дето ми даде ,пуснах и други 3 ,които не знам какъв пол са ,а не ми се гонят из аквариума да ги проверявам .:)
Селянията не се определя от местожителството или месторождението ,а от манталитета !
Svogeboys
В ятото

Мнениеот ИНА » Нед Май 17, 2009 9:15 pm

Първо няма на 12дена да ти се раждат,а на 20-25дни и трябва да имат простор за това размножаване.Второ при повече мъжки има голяма вероятност мъжките да почнат да се бият за лидерство и затова най-добре е две-три женски да живеят с един мъжки,за да е по-спокойно.Малките като поотраснат може да се делят на женски и мъжки,а на майките трябва да се дава и почивка някой и друг месец.Затова е хубаво да имаш няколко семейства.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Svogeboys » Нед Май 17, 2009 9:57 pm

Мерси за отговора ,гледам ги в аквариум 70/20/50 ,вече са 5 женски и едно мъжко ,казаха ми че са китайски ,но не съм севсем сигурен исках да ги снимам да ви ги покажа ,но от 40 снимки една не излезе.Тия мишлета не спират да подскачат,тичат и т.н.До сега не бях виждал мишка да подскача от място така :)
Бтв .Според човека дето ги развъжда не им трябва много място ,е все пак той има над 400 броя едва ли ги гледа в големи удобства.Мисля си ,че на мойте им е добре ,
Селянията не се определя от местожителството или месторождението ,а от манталитета !
Svogeboys
В ятото

Мнениеот andaluz » Пон Май 18, 2009 3:04 am

НАЙ-СТАРАТА МИШКА В СВЕТА
Най-старата мишка в света на 10 април навърши 4 години.Ако се приравни към човешките т.е.ще празнува своя 136-ти рожден ден.
Йода е гордост за своето име -древно и мъничко създание. Йода е голям успех за изследователите,които се опитват да открият тайната на безсмъртието. Ричард А. Милър, асоцииран директор на генетичния център във Факултета по медицина в Университета на Мичиган, е създала редица трансгенни мишки и е установила, че живеят много по-дълго от нормалните гризачи.
Тези джуджета мишки имат генна мутация, която ще намали производството на тироидни хормони за растеж. Поради това достигат на една трета от размера на нормалните мишки. Размерът на животното е пряко свързано с дълголетието и скоростта на стареене. Следователно, мини мишките живеят 40% повече от стандартния размер.
Проучването на развитието на хормоните на Йода ще осигури свежи идеи за това как да се забавят процесите на стареене на човешкия вид. "Целта е да се научи достатъчно, за да разработи лекарство или диетична добавка, което забавя влошаването и да запази здрави хора на възраст между 60 и 90 години, когато те най-често боледуват и умират", обяснява Милър пред EL Mundo.
Джуджетата мишки имат огромно предимство, не страдат от болести на старостта или ги развиват много по-късно. Възрастта, на която нормалните мишки развиват артрит или рак мишката джудже е жива и будена, в пълнотата на живота си.Проблемът е, че джуджетата мишки са толкова малки и крехки, че те трябва да разполагат с голяма мишка за предоставяне на топлинна енергия, иначе ще умрат от студ.Йода е добре подкрепен и защитен от принцеса Лея, мишка на нормалните размери, без никаква мутация.
Но въпреки, че в лабораторията чрез генетично променени мишки учените се опитват да научат повече за биохимичните механизми, които регулират стареенето, няма причина да се смята, че манипулирането на гените при хората имат положителни резултати, нито пък има никакви доказателства, което предполага, че тези експерименти са етични "изтъква, професор Милър, експерт по генетика и клетъчна биология.
Лабораторните мишки са били подложени на много експерименти, дори и кръстосване с диви мишките да живеят дълго.

Преводът е мой
Материала е взет от http://www.elmundo.es/papel/2004/04/14/ ... 21479.html
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот diva21 » Пон Май 18, 2009 4:55 am

Надали е най-старата. :ag:
Имах един хамстер и впрочем първия ми хамстер и той живя 5 години. tongue
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот Svogeboys » Съб Май 30, 2009 10:12 pm

Супер важно ми е да разбера има ли проблем да съжителстват китайски и бели мишки ,че нещо се притеснявам да пусна белите при китайските като се има в предвид факта ,колко по-големи са...струва ми се идиотско ,но да попитам все пак :)
Svogeboys
В ятото

Мнениеот andaluz » Съб Май 30, 2009 11:10 pm

Ами по-добре не пробвай. Знам за случай, в който плъх е хапнал цяло семейство китайчета. Така че..........
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот ИНА » Нед Май 31, 2009 6:42 am

Без да сме пробвали неможем да твърдим нищо,но ако се налага да ги събереш пробвай с по един екземпляр.Наблюдавай ги внимателно с часове и тогава ще решиш какво да направиш.Ако обаче има възможност си ги гледай пооделно.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Svogeboys » Нед Май 31, 2009 10:05 am

Ами вчера на пазара нямаше плъхове и купи 5 бели мишки ,3 изчезнаха снощи ,другите 2 ще поживеят малко и просто се чудех дали мога да ги сложа при китайските.За плъховете знам ,че могат да ги убият ,но белите мишки не са плъхове.Мерси за инфото ,няма да ги пускам при малките мишлета ,ще си постоят в бутилка от 5 литра ден ,два ..
Svogeboys
В ятото

Мнениеот hyla » Сря Сеп 16, 2009 3:38 pm

zoomaniak написа:У това инфо гледаме и наша снимка :ag: :ag: :ag:

А инфото е мое tongue
Радвам се че са посочили източника :az:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот diana_modreva » Вто Окт 13, 2009 3:57 pm

До няколко дни , ще ми донесат две еднополиви бебета китайски мишки.Незнам дали ще са две мъжки или две женски още.
Интересува ме дали ще се бият ???
Аз мисля да ги гледам заедно и да не взимам повече.
diana_modreva
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Окт 13, 2009 6:09 pm

diana_modreva написа:До няколко дни , ще ми донесат две еднополиви бебета китайски мишки.Незнам дали ще са две мъжки или две женски още.
Интересува ме дали ще се бият ???
Аз мисля да ги гледам заедно и да не взимам повече.

Боя ще го има.
Но от бой до бой има разлика.
Не се притеснявайте.
Наще две женски се бият...май дебелата бие слабата щото нещо и се подиграва. Ама не знам - женският свят е потаен [21144.gif]

Ако имат голямо жилище и супер дупер укрития боя ще премине в гонитба и ще утихне в пиянско матине smile279.gif
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот diana_modreva » Вто Окт 13, 2009 6:12 pm

Благодаря за бързия отговор.
diana_modreva
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Окт 13, 2009 6:15 pm

Няма се притеснявайте :ajatki:
Тука сме много хора китаисти :ajaweki:
Може и ние да направим една сватба - да заснеме раждането и развитието на едно мишлуенце - милото. От розово 2 грама парче месо. До китайска мишка...

Не знам... :bp:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ИНА » Вто Окт 13, 2009 6:17 pm

Не си казал не съм те заринала със снимки от раждането до възрастни... :ag:
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот iloverodents » Нед Ное 24, 2013 11:34 pm

Здравейте, искам да попитам нещо. Имаме две китайски мишлета от края на септември. досега всичко беше наред с тях, но през последните дни забелязваме, че козината им в задната част на тялото е оредяла. просто не е толкова гъста и се вижда розовината на тялото им. На какво може да се дължи това ? Липса на витамини, простуда или нещо друго ?
Аватар
iloverodents
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Вто Ное 26, 2013 3:27 pm

Възможно е да е някакво кожно заболяване или паразити (като например космояди). Заведете ги на ветеринар, за да разберете какво е и да предприемете правилно лечение.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот iloverodents » Вто Ное 26, 2013 11:15 pm

mersi! Случвало ли се е на някой друг това ?
Аватар
iloverodents
Животинче с въпрос

Мнениеот demonichna » Чет Фев 13, 2014 6:18 am

Привет на всички участници! Дано съм попаднала на правилната тема! Отглеждам китайски мишлета... трябваше детето да се занимава с тях, но... Та, имам бебета в повече и подарявам. Ако има желаещи, да станат стопани на красиви и дружелюбни мишоци - да заповядат :)
Аватар
demonichna
Животинче с въпрос

Мнениеот madlena » Сря Юли 02, 2014 9:28 pm

Исках да попитам колко време след събирането на мъжка и женска китайска мишка ставаа чивтосването. :ag: :ag: :ag:
Аватар
madlena
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Юли 04, 2014 4:14 pm

Ако са мъжко и женско - няма срокове, но от опит до 15 дни ще имате сватба :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Cake <3 » Съб Юли 05, 2014 2:04 pm

Оххх защо всички така сте се запалили да развъждате мишки??? Първо - раждат често и по много. Второ - няма на кой да раздадете бебетата и накрая свършват като храна за змии или в някой зоомагазин (където отиват за същото). Това са живи същества, а не играчки!
Аватар
Cake <3
В ятото

Назад към Мишки