Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Царевичен смок (Pantherophis guttatus/Elaphe guttata)

Царевичен смок (Pantherophis guttatus/Elaphe guttata)

Мнениеот reptilian » Нед Фев 08, 2009 1:38 pm

Царевичният смок е една от най-добрите змии за начинаещи,поради благия си характер,лесното й отглеждане и ниската й цена. В природата обитават низините на Северна Америка. Тази змия е нощно животно ,няма отрова.

Характер: Тези змии са много кротки и податливи към опитомяване ,което допринася за лесното им отглеждане .

Терариум: Терариум с размери 20Ш/45В/70Д ще е много удобен за смока ви.Хубаво е в терариума да има клони ,на които змията да се катери ,но имайте предвид ,че тези змии са много успешни бегълци и без проблеми ще избягат от недобре затворен терариум .

Температура: Най-добрата температура за този вид змии е 27-28 градуса по Целзий.

Температурата им не трябва да пада по 24 градуса ,защото тогава те няма да могат да храносмилат добре ,няма да са активни и т.н. .

Хранене: Бебетата царевични смоци се хранят с новородени мишлета ,а големите с възрастни мишки и при някой по-едри индивиди плъхове Храната не трябва да се оставя без надзор ,защото една уплашена мишка ,претъпкана с адреналин,може да е опасна за змията .

Влажност: Субстрата за ВСИЧКИ видове змии ,като изключим водните , трябва да е сух . В терариума е задължително да има съд с вода ,в който змията да може да се потопи изцяло ,също така и водата в него е хубаво да се сменя всеки ден или през ден .

Размер: Царевичните смоци достигат размер до към 1,5 метра .

Продължителност на живота: В добри условия царевичните смоци живеят 14-15 години .

Николай Димитров
reptilian
Животинче с въпрос

Re: Царевичен смок (Pantherophis guttatus/Elaphe guttata)

Мнениеот StR » Нед Фев 08, 2009 2:51 pm

Браво, Ники! Добра статия :ab:
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Можели голям царевичен смок с малак да живеят заедно?

Мнениеот kiko » Сря Юни 10, 2009 2:29 pm

Понеже съм нова и неопитна и затова пиша тук и ще се радвам да ми отговорите на много важен въпрост за изборат ми на втората змия която ще направя!Можели голям царевичен смок с малак да живеят заедно?
kiko

Re: Можели голям царевичен смок с малак да живеят заедно?

Мнениеот radi83 » Сря Юни 10, 2009 3:21 pm

мила мисля чее неваэможно,има варянт само ако са бебета
radi83
Животинче с въпрос

Мнениеот hyla » Сря Юни 10, 2009 4:28 pm

Зависи колко е голяма голямата ти змия. Аз не бих рискувала. Изчакай да изравнят малко размерите. Вземи си змия от другия пол, за да ти станат чифт и след време ги събери.
Но пък ако искаш втора змия има още толкова много и интересни видове, към които може да се насочиш :aa:- кралски питон, свиненоса, млечна, кралска змия ... Все красиви и приятни за отглеждане животни :ay:
Разходи се някой път до Подуенския пазар дори само да ги разгледаш :ab:
П.П. Оправи си малко правописа :ax:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот kiko » Сря Юни 10, 2009 6:55 pm

Аз само царевични смоци ще гледам че много ме кефат :ajatki: Доколкото двоики вече си намерих змия която е голяма като другата!
kiko

Мнениеот hyla » Сря Юни 10, 2009 7:39 pm

Честито :az:
Не ги събирай веднага двете. Изчакай първо другата да се приспособи към новите условия. Дръж близо терариуми за да се надушат и после лесно :ajatki:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот kiko » Съб Юни 13, 2009 7:34 am

Да попитам както аз имам кокосов субстрат за постилка на царевичният ми смок хубаво ли е от време на време да мокря субстрата да му е леко хладно на змичето в тези жеги?
kiko

Мнениеот kiko » Съб Юни 13, 2009 5:25 pm

В този саит никои ли неразбира от царевичен смок че никои неможе да ми отговори цял ден?
kiko

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 13, 2009 5:32 pm

kiko написа:В този саит никои ли неразбира от царевичен смок че никои неможе да ми отговори цял ден?

Нали не си мислиш, че някой е длъжен да ти отговори на каквото и да е.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kiko » Съб Юни 13, 2009 5:35 pm

Принципно е така но какво пречи на някои които разбира да помогне на човек които сега се учи?
Нали нищо непречи [smile3537.gif]
kiko

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 13, 2009 5:40 pm

Нина - Кико :ab: ти май не разбираш...информация има навсякъде около мен - теб - нас - нея - вас - те - тях - той - ние - вие - те.

Навсякъде. Просто се протегни и я докосни.

Позволи на информацията да навлезе в твоят мозък. Недей търси фуния с която аз - ние да ти наливаме мозък.........знания.

Всичко е в твоите ръце. Колкото по-малко въпроси задаваш, толкова повече знания има в теб.

Използвай мозакът си? Само това имаш?
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 13, 2009 7:58 pm

kiko написа:Да попитам както аз имам кокосов субстрат за постилка на царевичният ми смок хубаво ли е от време на време да мокря субстрата да му е леко хладно на змичето в тези жеги?

Овладей меча на знанието.
От къде идва таз змия- какви темперетури понася - какви влажности?????????????

Ако е пустинно животно е едно.
Ако е тропично е друго.

Успех ученико. :ba:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот vikito40491 » Вто Юни 23, 2009 1:15 am

Влажност: Субстрата за ВСИЧКИ видове змии ,като изключим водните , трябва да е сух . В терариума е задължително да има съд с вода ,в който змията да може да се потопи изцяло ,също така и водата в него е хубаво да се сменя всеки ден или през ден .

Прочете ли въобще статията, която reptilian си е направил труда да напише icon_dontknow
Змията може да се охлажда в съда с вода
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Новичък съм - съвети за царевичен смок

Мнениеот hforce » Вто Юли 07, 2009 8:52 pm

Добър ден, смятам скоро (като събера пари) да си взема Царевичен Смок, изчетох каквото успях да намеря, но не ми станахя ясни някой неща:

1.Може ли да купя обикновен аквариум и да го пригода за змията, баба ми е си е купила от подуенския пазар един доста голям и според мен е удачен защото е с 2 тавана долния стъклен, но си няма ключалка.

2. Понеже искам да си я зема змията от мъниче, мога ли направо да я сложа в голям терариум като за възрастен индивид?

3. Какви осветителни и отоплителни тела ще са ми необходими за змиичето? Смисъл предпочитам да му сложа едно отопление, което да може да се регулира.

4. Нещо не схванах много добре въпроса с температурата :( до колкото разбрах трябва да е 32 при лампата, 27 в най-студената част, до тук ок, а когато се храни, когато спи и когато си сменя кожата трябва ли да променям t?

5. Царевичния смок има ли нужда от лампа за светлина, и ако има колко време трябва да е включена на ден?

Мерси предварително :)
hforce
Животинче с въпрос

Re: новичък съм

Мнениеот hyla » Вто Юли 07, 2009 10:02 pm

Добър избор за първа змия. Ще се опитам да ти отговоря на някой от въпросите.
Относно терариума не можеш да ползваш аквариум, защото ти е необходима вентилация. Няма да ти излезе много скъпо да поръчаш на някого терариум или да ти изработи капака с проветрение. Освен това трябва да се затваря добре, че са бегълци. Докато са малки ще им е трудно :)
Колко голям терариум смяташ да и пригодиш.
Отопление - с крушка (и осветление едновременно).
Няма промяна при смяна и при хранене. Температурата е една и съща.
Поразгледай и по други форуми, където има повече дискусии.
hyla
Пчела майка

Мнениеот hforce » Вто Юли 07, 2009 11:01 pm

четох доста, но не намерих, тва което търса :( иначе 80/40/40 мисля да е терариума, такъв горе долу колко пари ще излезне? иначе каква крушка?
hforce
Животинче с въпрос

Мнениеот OT6ELNIK » Вто Юли 07, 2009 11:12 pm

Явно не си доизчел , в предишната тема съм дал линк ама кои да гледа .

http://www.vitawater.ru/terra/rept.shtml
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот kiko » Съб Юли 11, 2009 1:11 pm

здравеите на сички доста статий изчетох доста неща за царевичният смок въпросат ми е следният , ако му сложа увб пура или крушка по добре ли ще бъде за животното ?
kiko

Мнениеот OT6ELNIK » Съб Юли 11, 2009 6:00 pm

kiko написа:здравеите на сички доста статий изчетох доста неща за царевичният смок въпросат ми е следният , ако му сложа увб пура или крушка по добре ли ще бъде за животното ?

Не е задължително но ако те кефи и имаш излишни авоари слагай.
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот sxl » Чет Авг 20, 2009 8:47 am

Искам и аз да се похваля , че вече си имам и аз такова змииче ;) около 70-80 см е .. момченце според мен и е мнооого голям сладур. много е спокоен и не се притеснява от нищо : днеска отивам за първата храна и довечера ще хапваме

Офтопик:
по повод правописните грешки .. немисля че за (Й) трябва задължително да се правят забележки .. този звук за мен не съществува .. не го чувам просто :ah: и рядко го пиша освен в заучени думи .. хората му викат дисграфия
sxl
Животинче с въпрос

Re: Царевичен смок - подобни видове?

Мнениеот InfoPls » Пет Яну 08, 2010 11:16 pm

Здравейте
Покрай боите ми се прииска да имам и някакви симпатични дребосъчета ако не за друго, поне за приобщаване на нелюбителите;)
Прочетох много хубави отзиви за царевичните смокчета и започват да ми харесват!
Но за изчерпателност какви други видове има който притежават подобни качества - да са дребни, популярни, невзискателни, красиви, подходящи за начинаещи и да не са скъпи? Царевичките ли са най-подходящи според тези изисквания или поне в някои отношения има и по-подходящи?
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Мнениеот kitana » Пет Яну 08, 2010 11:44 pm

Кралски питон.Спокойно,неагресивно,красиво,не расте много.Аз го предпочитам пред царевичния смок.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот InfoPls » Съб Яну 09, 2010 12:10 am

kitana написа:Кралски питон.Спокойно,неагресивно,красиво,не расте много.Аз го предпочитам пред царевичния смок.

Да страхотни са, но въпреки сходната дължина, не е ли доста по-едричък? И ако все пак прояви агресия май е с по-сериозна захапка? Търся по-скоро нещо по-безобидно. С характер на водна змия (без смрадта и водолюбието) и по-наподобаващо на червей-гигант:)
И другият ми въпрос е за всичките ли змии се изисква регистрация в РИОСВ и някакви документи или царевичните смоци и другите дребосъци са фрии?
10х
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Мнениеот kreizo » Съб Яну 09, 2010 4:27 pm

Свиненосите са дребни.
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот InfoPls » Нед Яну 10, 2010 11:50 am

kreizo написа:Свиненосите са дребни.

10х наистина изглеждат много подходящи! Но къде може да намеря по-подробна информация за тях?
Това което ме притесни е че полугласно споменават че са отровни!? Ако са като пчелната отрова някой може да издържи и десетки ужилвания но алергичен човечец може да умре и от едно. Какво е положението при свиненоските?
Търся нещо като гупите за акваристите?
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Мнениеот kreizo » Нед Яну 10, 2010 1:36 pm

Действително са отровни, но първо отровата им е много слаба, колкото да парализират жертвата си и второ зъбите им са толкова навътре, че човек не могат да захапят. До колкото знам си ползват отровата като почнат да си поглъщат плячката и не са опасни за хората. За повече инфо гугъл.
kreizo
В глутницата

Мнениеот InfoPls » Нед Яну 10, 2010 2:41 pm

kreizo написа:Действително са отровни, но първо отровата им е много слаба, колкото да парализират жертвата си и второ зъбите им са толкова навътре, че човек не могат да захапят. До колкото знам си ползват отровата като почнат да си поглъщат плячката и не са опасни за хората. За повече инфо гугъл.

Значи са подходящи? А освен другите критерии се сетих че съм пропуснал и още един много важен - да живеят по двойки и по няколко (да не са канибали).
Бях се спрял на царевичен смок но се оказа че стигат и до 1,80 въпреки че ги описват 80 сантиметрови?! Така преди години в "Домашна зоология" четох че доберманите стигат до 21 кг или някакви близки числа. Логично е да си помисля че моето няма да е от най-едрите и когато стана 56 кг бях мноооогоооо изненадан. Боите са супер готини и са най-голямото което ми трябва. Освен тях искам и нещо "джобро" до 80-100 см по възможност?
tiranozavyr-rex.hit.bg
InfoPls
В ятото

Мнениеот kreizo » Нед Яну 10, 2010 3:38 pm

Дали са канибали не мога да ти отговоря. До сега колкото съм видял всичките са ги гледали поединично. Дали може и заедно нека някой по-знаещ от мен да се изкаже. Или виж по другите форуми....
kreizo
В глутницата

Мнениеот Fedky » Сря Яну 11, 2012 8:14 pm

Здравейте ... имам въпрос... колко дена след смяната на кожата ще започне да яде... казаха че след смяната спирът за известно време ... ????
Мерси ;)
Аватар
Fedky
Животинче с въпрос

Мнениеот asensi_85 » Съб Яну 26, 2013 9:05 pm

След смяна на кожата имат изключителен апетит. Не би трябвало да отказва храна - смоците нямат проблем с храненето.
Аватар
asensi_85
В ятото

Мнениеот slunchogled » Съб Апр 06, 2013 12:06 pm

искам да попотам от къде мога да си купя цареви4ен смок и каква му е цената горе долу :ab:
Аватар
slunchogled
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 06, 2013 12:14 pm

Кликнете на този линк - Продавам царевичен смок

Ако имате още въпроси питайте.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот toki.4 » Съб Апр 06, 2013 1:26 pm

Здр аз всяка година вадя малки смоци така също имам за продан средни смоци!
toki.4
В ятото

Мнениеот toki.4 » Сря Авг 27, 2014 10:11 am

Имам за продан смоци бебета 2014 0988353832
toki.4
В ятото

Мнениеот toki.4 » Вто Юли 14, 2015 3:18 pm

Продавам Царевични смоци бебета 2015 г 0988353832[img][url][/url][/img]
toki.4
В ятото

Мнениеот toki.4 » Нед Апр 10, 2016 11:59 am

Нови смоци имам бебета тел 0879984605
toki.4
В ятото

Мнениеот Питанка » Пон Юни 20, 2016 3:37 pm

Среща ли се в България Източна зелена мамба? ;((((

Здравейте на всички в тази тема. Регистрирах се специално, за да потърся съдействие и надявам се отговор на въпросите си. Имам малка стара къща на 50 км. от София. Не бях ходила от години. Сега полагам усилия да възвърна нормалните човешки условия за да я използвам като лятна вила най-вече заради чистия въздух.
Докато се опитвах да облагородя двора от треви и храсталаци убих някаква малка змия сива на цвят (дано не ви скандализирам, но за човек който изобщо е много далеч от познанията за змиите изведнъж да видиш змия в краката си е стресиращо, още повече като знаеш, че детето ти играе наблизо). Реагирах светкавично и ми ми мина през ум, че е малка и навярно има още и за това станах по-внимателна. На другата сутрин на излизане от къщата близо до каменното стълбище видях зелена змия. Не успях на време да стигна до нея и само успях да я закача с греблото и тя се скри под стълбите някъде навътре. До сега разглеждах снимки в интернет. И видях моята змия. Зелената змия която гоних е Източна зелена мамба, поне според мен. Зеленото е запомнящо се. Но тъй като повтарям нищо не разбирам от змии, търся вашето съдействие дали съм права. Аз просто на снимките разпознавам змията от двора като Източна зелена мамба. (Дано не предизвикам укор или смях у вас с този постинг, но аз съм още в стрес, защото за първи път в живота си се сблъсквам със змии....а плановете бяха детето ми да тича по двора на чист въздух лятото ;((( Ако тази информация е важна и ще помогне мога да споделя още: Сутрин има обилна роса, сякаш е валяло, после силно напича (видях я точно като печеше слънце, има много охлюви и буйна растителност, в близост изоставена къща почти скрита от всякакви треви, надморската височина е към 1000м. май....) В планината има орли, в селото хората казват, че смок не се убива, защото пази къщата от мишки, дори се пази но никой не спомена да е виждал светлозелен смок ;((((( За орлите, за да ги съхранят преди време идвали организации, които пуснали змии, за да има с какво да се хранят и да ги запазят като вид. Тук съм длъжна да поясня, че това не е достоверна информация, защото го каза една баба докато я питах дали смока в нейния двор е светлозелен и тя ме убеждаваше трескаво че били цветни, ама можело и нещо друго да е защото "идваха едни да съхраняват орлите и пуснаха змии да има да ядат. Как да разбера каква е змията от стълбите? Имаше поне 1 м. и не беше дебела, с малка глава на снимките които гледам е точно Източна зелена мамба ;(( Как да постъпя? Има ли дружества на които мога да се обадя и да поискам да дойдат в района да огледат ида я хванат? Ако греша, коя змия прилича на нея?
Аватар
Питанка
Животинче с въпрос

Мнениеот Питанка » Вто Юни 21, 2016 1:07 pm

Май никой не чете форума ;((((((((
[mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
Питанка
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Юни 26, 2016 6:29 am

Чете се :ab: въпроса е, че сме уморени да даваме отговори всеки ден.

Опитайте в едно изречение да зададете отново въпроса си.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Емо Василев Илиев » Сря Авг 03, 2016 11:30 am

Zoomaniak.възможно ли е царевичен смок млечна и кралскса змия кралски питон и боа да са в един голям терариум от време мисля да го направя възможно ли е
Аватар
Емо Василев Илиев
Животинче с въпрос

Мнениеот Емо Василев Илиев » Сря Авг 03, 2016 11:44 am

За жената с мамбата в бългагия няма такава змия единствено е възможно някпй да е гледал такава змия и да я е испуснал
Аватар
Емо Василев Илиев
Животинче с въпрос

Назад към Змии Serpentes