[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
Свободната зона - само за животни! • Виж темата - Въпрос за Кралски Питон - агресия
Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Въпрос за Кралски Питон - агресия

Въпрос за Кралски Питон - агресия

Мнениеот givo » Съб Юни 23, 2012 1:52 am

Здравейте,
от 1 седмица си гледам кралско питонче, на 1-2 месеца (около 50см е дълго).
Днес след като малко го бях взел в ръце и го бях пуснал да пощъка, го върнах в терариума,след което затворих. След това застанах да го погледам няколко секунди и когато си допрях пръста от външната страна на стъклото, той атакува и се опита да ме ухапе, но се удари в стъклото.
На какво може да се дължи тази агресия. Дали защото помисли пръста ми за плячка или... ? Ял е преди 2 дена. Не съм го стискал или нещо такова докато беше у мен. Дали това ще е временно или се очертава агресивно животно ? Не знам дали има значение това, че се размърда 20-30мин преди да го извадя, иначе цял ден си стоеше свит в единия ъгъл и си почиваше.
А също (понеже до сега не ме е хапала змия а вече очаквам да се случи) ако ме ухапе има ли някаква опасност от нещо, болезнено ли е ухапването и т.н. ?

Имам чувството, че от както му дадох да яде преди 2 дни (за първи път от както е у мен) се държи по-различно от преди това. Преди това беше по-кротък и страхлив като че ли... Сега имам чувството, че през цялото време дебне (може и да си внушавам).
givo
Животинче с въпрос

Re: Въпрос за Кралски Питон - агресия

Мнениеот givo » Съб Юни 30, 2012 12:01 pm

Днес ми се случи същото... Беше у мен около 30мин никакви проблеми... пуснах го вътре затворих и в момента в който погледнах през стъклото пак атакува... Без да тропам или да правя каквото и да било...
На какво се дължи това... :S
givo
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 30, 2012 12:52 pm

Притеснява ли те това.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот givo » Съб Юни 30, 2012 6:47 pm

Ами малко... смисъл страх ме е като го взимам да не тръгне да ме хапе. Нормално ли е ?
Иначе докато е в мен не се е изразявал агресивен поне до сега.
И боли ли ако ме ухапе?
givo
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 30, 2012 7:21 pm

Щом не те напада при взимане - има нещо друго.

Пипай го само с топли ръце - чисти ръце и ръце без миризми.

Сега е младо животно, като стане възрастно и се развие тогава боли сериозно при ухапване. Сега може да те накара да се шашнеш просто, ама то и кучето ти може да те ухапе "уж на игра" и да те прати на Хирург - божа работа е това с животни и хапането им :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот givo » Съб Юни 30, 2012 11:53 pm

Винаги преди да го пипам си мия ръцете...
Интересното е че до сега се опитва 2 пъти и 2та пъти след като го оставя в терариума... Даже днес без да правя нищо (нито да тропам по стъклото нито дори да мърдам) нападна 3 пъти... След това стоя в тази му "атакуваща" позиция поне 10мин... Може би ако пак бях доближил пак щеше да атакува...
Като че ли повече ме притеснява как ще реагирам ако ме ухапе-най-вероятно ще се дръпна рязко като опарен и може да хвърля без да искам змията ако е в мен или да ударя терариума, отколкото болката...
givo
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Юли 01, 2012 6:50 am

Възможно е да е нормално поведение на млада змия. Как си с езиците - UK - USA
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот givo » Нед Юли 01, 2012 8:56 am

Нямам проблеми с английския :)
givo
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Юли 01, 2012 9:17 am

Потърси в мрежата - може и да преведеш ако намериш нещо наистина ценно. Има доста въпроси като твоят в мрежата.

Ако преведеш нещо ще го сложим във форума с цел да има отговор и на други такива въпроси, на роден език.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот givo » Пон Юли 02, 2012 6:43 pm

Днес пак след като го върнах в терариума зае атакуващата си позиция, но аз се отдалечих... постоя така малко и почна да си щъка...
Всеки път като го върна в терариума го прави...
На какво ли се дължи това...
givo
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Юли 02, 2012 6:54 pm

Може би нещо в теб го провокира,постъпка,неправилно отношение ,страх или друго.

viewtopic.php?f=278&t=18311
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Змии Serpentes