[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 77: Undefined variable: Array
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
Свободната зона - само за животни! • Виж темата - Всичко,което е необходимо за щастието на пора
Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Всичко,което е необходимо за щастието на пора

Всичко,което е необходимо за щастието на пора

Мнениеот meri » Вто Авг 30, 2011 10:13 am

Пора е любопитен и жизнерадостен домашен любимец.
Но и той както всички домашни любимци се нуждае от множество аксесоари,за да се чувства добре в дома ви.

Преди да си вземете животното,погрижете се да осигурите всички необходими аксесоари

1.За пренасяне- ще ви трябва веднага,за да можете да пренесете пора на новото място.Впоследствие ще ви служи за посещение при ветеринар,на изложба,за пътуване.

2.Клетка- трябва да бъде просторна,метална,със здрави ключалки.Клетката е добро средство за безопасност на вашето животно,докато е само,но помнете,че задължително трябва да го пускате на разходка.

3.Хамак- поровете са животни,които обичат да се завират в дупки,на тъмно.Осигурете веднага няколко места за почивка: поставете в клетката хамак или два на различни нива,поставете и 1-2 спални дюшека.Изберете твърд материал,без ресни,в които може да се задуши,както и дупки,в които може да закачи ноктите си.Материалите трябва лесно да се перат.

4.Храна- пора е хищник с бързо храносмилане, не ядат много,но често.Храната винаги трябва да бъде достъпна.

5.Купи за храна и купа (поилка) за вода - храната се насипва в купа,за предпочитане тежка или такава,която се прикрепва до ръба на клетката.Колкото до купата за вода,пора може да си играе с нея и да я замърси.По-добре поставете поилка и сменяйте водата редовно.Важното е водата през цялото време да бъде достъпна и чиста.

6.Играчки- пора е много умно животно и може да скучае,ако не му намерите занимание.А скучаещия пор може да започне да руши жилището,или да започне да тъгува.За да не допуснете това,занимавайте животното с играчки,които трябва да бъдат безопасни и здрави- както в клетката,така и извън нея.Постоянно сменяйте играчките(не е необходимо да купувате нови,приберете някой и когато ги забрави,отново ги дайте).

7.Тоалетна - купете специална тоалетна за порчета- с ниски страни,за да влиза вътре и високи странични и задни.Колкото до пълнителя,избягвайте тези,които могат да навредят на здравето(фенолови,кедрови,борови).

8.Аптечка- всичко необходмо за първа помощ.

9.Ветеринар- разбира се ще ви трябва такъв,който разбира от порчета, за да водите животното на профилактични прегледи,ваксинации и ще го лекува в случай на заболяване.

Това е списък с най-необходимите вещи,но трябва да помислите и за допълнителни разходи,които също ще осигурят здраве и щастие на вашия любимец.

1.Средства за ресане - особено необходими в период на линеене.

2."Гнездо" (малка кутия) или тръба за сън - която да поставите вътре в клетката.

3.Нашийник- някой стопани поставят на пора,някой не.Нашийник с индентификационен номер може да ви помогне да намерите животното в случай на загуба.Нашийник със звънче може да ви помогне да го намерите в пределите на дома.

4.Средство против бълхи и акари- за най-подходящите ще ви посъветва вашия вет.лекар.

5.Нокторезачка- дългите нокти могат да ви наранят,също да се закачат за тъкан и други материали-така че, не са безопасни и за самото животно.Изполвайте специални нокторезачки за пор или котка.

6.Нагръдник,повод- животното се нуждае от разходка на чист въздух,за това нагръдника и повода са изключително необходими в такива случаи,за да не се загуби животното.

7.Шампоан,дезодорант,зъбна паста и четка- пора също страда от проблеми със зъбите и можете да го предовратите с редовното им почистване.Шампоана и дезодоранта ще ви помогнат срещу неприятната миризма на животното.

8."Сух басейн"- сами можете да направите игрова площадка за вашия любимец,вземете някакъв по-голям съд и го напълнете с безопасен за пора пълнител- камъни за аквариум,дългозърнест ориз и др,(важното е пора да не може да ги погълне или да вдиша "съдържимото" в басейна).
Поровете много обичат да копаят- ще бъде много доволен,ако му осигурите такова забавление.
Изображение

http://animal.ru/ferret/articles/%D0%92 ... %8C%D1%8F/
превод:meri
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Всичко,което е необходимо за щастието на пора

Мнениеот mzi » Вто Авг 30, 2011 10:40 am

Това за сухия басейн е много добра идея :bp: Ако го напълня със стиропор, той дали е вреден за порчетата hsuh как мислите.
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Авг 30, 2011 11:06 am

Според това,което прочетох,е вреден,може при поглъщане да се получи запушване на червата.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mzi » Вто Авг 30, 2011 11:24 am

А на снимката това какво е? Някакви други предложения на материал за пълнене на басейна.
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Авг 30, 2011 11:29 am

Мисля,че са камъчета,но не съм сигурна.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Вто Авг 30, 2011 11:34 am

Не са камъчета определено. А стереопора е наистина супер вреден, той се рони и може лесно да се погълне, както казва Мери да доведе до сериозни проблеми.
Това е едно като тип пяна за уплътняване на дограми примерно, но е на късове, не могат да се погълнат, използва се за уплътняване на разни вази, стъкларии, без определена форма, в кашони, но в бг мисля че не се ползва такова, на доста места съм питал и аз преди търсих. Иначе е идеално, защото са меки и голями, приличат на тия от тоалетната дето Еми ги ползва, хартиените, но са по големи.
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Вто Авг 30, 2011 12:01 pm

Да мясат на тоалетната, ама незнам ако напълня съда с тази тоалетна Сънито дали няма да я вземе за изхождане отколото за игра. Освен ще пробвам с тоалетната тя е нова почти 10 л си е и ще снимам и направя клипче да видите.Давайте примери за материали ако се сетите. Камъните не ми допадат защото ще са твърди, пък този ориз кой знае колко пари ще ми излезне, за да напълня толкова голям съд.
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Авг 30, 2011 1:01 pm

Предполагам,че не трябва кой знае колко голям съд,според размера.
В един форум прочетох,че някой поставят пластмасови(но не опасни) малки топки(достатъчно големи,за да не се поглъщат и да не са такива,които може да се спукат и изгризат) от зъбките на пора.
А на друго бяха ползвали камъни и нямало проблем.
Можело и макарони,но трябва да се пази да не ги поглъща,което пък няма да е удоволствие постоянно да го пазиш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 30, 2011 1:07 pm

Стиропор - не, такива уплътнителни пелети може, както каза Пиксел, няма шанс да ги погълне, но може да реши да ги дъвче (моят пор, например, си умира да дъвче точно такъв тип материя - пяна от всякакъв вид, дунапрен...) и тогава си е плашещо. Аз лично, като се хвана да направя такава кутия, мисля да я напълня с фъстъци, небелени, както са с черупките и сурови, разбира се :ab: Ориз макарони или царевични зърна не бих ползвала, според мен са лесни за поглъщане. Топчета, както Мери съветва смятам за разумен избор (ама бая топчета ще ти трябват).
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Авг 30, 2011 1:13 pm

много добра идея е за небелените фъстъци в черупки. въпреки че с малко повече усилие може да ги скруска и да ги счупи, от което може и да се нарани, защото са остри. така му дадох един път затворен шам фастък и не можа да го скруска но си игра доста с него. целия го олигави... за топчета - супер е идеята ако са от едни пластмасови има кухи вътре и леки. но да не може да ги захапе. но наистина ще трябват доста топчета, аз се сетих за пинг понг топчетата, те май са по евтини, незнам...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 30, 2011 2:09 pm

Пинг-понг е добра идея, но предвид размера на едно топче, ще ти трябва и по-голяма кутия, иначе ще се прескачат един пор и две топчета :ajaweki:
Относно черупката на фъстъците, Ники, мисля, че малко подценяваш пора, не мисля, че би се нарязал на черупка от фъстък, (те са по-меки от тези на шам-фъстък) :ax: А даже и да погълне парченце от черупката, не мисля, че ще се случи нещо сериозно, не говоря за цял фъстък. Тя, черупката, е от влакна, които не мисля, че ако е малко парченце ще доведе до усложнения. Също топчетата и фъстъците не могат да му се наврат в отверстията на носната гъба :ad: за разлика от ориза. Само се чудя как ровят в пясъка, в пръста без да им се напълни носът... Важно е също да не е глинест материалът, защото засъхва и няма изкарване от дупчиците!
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Авг 30, 2011 2:27 pm

Е, може би са по-меки фъстъците, да ти кажа само веднъж съм пипал такова преди много години... не съм им фен.
но за ориз- мисля че е много неподходящо, може да му влезе и в гърлото и в носа. а за пръстта - пусни го да покопае в саксията и гледай какво става, моя като си навре муцуната и освен че става като къртичка и почва да киха ако му влезе в носа, а гъбата от розова става черна. :ag: така кихаше и от песъчливата поркивка за тоалетни, предназначена за котки, затова и не му я слагам нея. Преди му пълнех една кутия от обувки с дървени стъготини, но да си е играл 1 час сумарно, по интересно беше да я отвори и да влезе, отколкото да играе вътре в стърготините. на мен ми подариха чувал такива стърготини сега се чуда какво да ги права, не ги слагам в клетката, според мен са супер неподходящи за пор, а и невероятно много цапат навсякъде, като се оваля в тях и излезе... :ab: smiley23
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Сря Авг 31, 2011 3:01 pm

Ето още една идея,кутия с капак.Отрязва се отвор,за да може да влиза и излиза пора и се пълни с камъни за аквариум.Според описанието,стопаните на този пор са поставили и капачки от пластмасови бутилки,защото техния пор много ги обичал.

http://horek-samara.ucoz.ru/_fr/1/3698167.jpg

http://horek-samara.ru/forum/9-185-1#1721
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Авг 31, 2011 3:05 pm

Ами даа :ay: страхотна е идеята с капачките, хем не може да ги глътне, хем като са по-дребни ще се рови по-добре :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Авг 31, 2011 9:05 pm

И аз се замислих че ще почна да ги събирам капачките... въпреки че |Ромпич от доста време е почнал да ги събира в убежището си... сигурно за да си прави подобна кутия!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Нед Сеп 04, 2011 2:23 pm

Яко яко яко :ay:
Ние имаме много такива кутий, всички пълни с играчки и Карамела умира да се рови в тях, сега разбирам защо... :ajaweki:
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Назад към Порчета - Mustelidae